Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Rhodan, Perry
hledat

Rhodan, Perry

(přesměrováno z: Perry Rhodan)
Informace o postavě:
Přezdívka:barbar
Datum narození:8. 6. 1936
Místo narození:Manchester, Connecticut (USA), Terra
Úmrtí:-
Výška:1,85 m
Národ:Pozemšťané
Popis:štíhlý, tmavé vlasy, šedomodré oči, malá jizva na pravé straně nosu
Tituly:Dědic vesmíru, Major US-Space Force, Mluvčí Hanzy, Nositel buněčného aktivátoru, Pozemšťan, První člověk na pozemském Měsíci, Rizikový pilot US-Space Force, Rytíř Hlubiny, Síťochodec, Solární rezident, Šestý posel Thoregonu, Velký Administrátor Solárního Impéria, Zakladatel Třetí moci
Rhodan, Perry
Rhodan, Perry
© VPM kg. / Renato Casaro
Výskyt postavy v seriálu:
  Série: Perry Rhodan seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu
  Série: Atlan seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu
  Série: Romány seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu

Perry Rhodan, narozen 8. června 1936 v Manchesteru, Conecticutu, je Pozemšťan. Byl prvním člověkem, který vstoupil na Měsíc. S pomocí Arkonidanů, které zde potkal, a jejich vyspělé techniky sjednotil lidstvo a přivedl ho ke hvězdám.

Do počátku 15. století nosil titul Terranského rezidenta a byl tak přímo podřízen Prvnímu Pozemšťanovi.

Popis

Je urostlý, štíhlý, má téměř až hubenou postavu. Perry Rhodan má šedomodré oči, jeho vlasy jsou tmavě blond. Ode dne, kdy jeho sestra Deborah utrpěla smrtelný úraz, má malou jizvu na pravé straně nosu, která se při rozčilení často zbarvuje do běla.

Následující osoby byly dvojníky nebo imitacemi Perryho Rhodana:

Charakteristika

Charakteristika Perryho Rhodana, narozeného ve znamení Blíženců, se během let velmi změnila. Vyvinul se tak z bývalého přirozeného vůdce z expanzivních dob Solárního impéria k prototypu člověka nové epochy, myslícího v kosmických souvislostech.

Jeho bývalá sebejistota a bezstarostnost z dob Solárního impéria nebo z dob Třetí moci již není jako dřív, zvláště kvůli mnoha zážitkům a zkušenostem získaným během tří tisíc let jeho života. Nad svými rozhodnutími mnohem více přemýšlí, protože mohou mít mnohem větší dopad, než dříve.

Citát: »... Lidé si mohou myslet, že člověku, který je nesmrtelný, by mohl být život běžných smrtelníků lhostejný. Opak je ale pravdou. S každým rokem, kdy jsem starší, chápu víc a víc jedinečnost a nenahraditelnost každého života. ...« (PR 2500)

Přední charakterové vlastnosti Perryho Rhodana jsou na jedné straně jeho nesmírně logické myšlení, jeho smysl pro kosmické souvislosti a schopnost přizpůsobit se v krátké době novým okolnostem – Rhodan je proto stále označován jako okamžitý přepínač. Je slabým telepatem. Na druhé straně se Perry Rhodan vyznačuje svým lidským suchým humorem.

Jeho Pozemšťané byli pro Perryho Rhodana již od počátku nejdůležitější věcí. Službě Pozemšťanům a úsilí, napravovat jejich chyby, podřizuje vše ostatní. Přitom mu není sebepochybovačnost vůbec cizí. V protikladu s jinými galaktickými vládci někdy zpochybňuje vlastní jednání a nezalekne se ani kritiky.

Jazykové znalosti

V průběhu let si Perry Rhodan osvojil mnoho dovedností. Mluví například několika jazyky, aniž by potřeboval translátor.

Citát

»... Rhodanovi se sevřelo hrdlo. Byl to zvláštní pocit, který neměl co dělat se strachem. Lidstvo se s ním identifikovalo. Stal se téměř mystickou postavou. V myšlenkách miliard lidí žil v jakési vyšší existenční rovině, která mu umožňovala vládnout podle toho, jak chtěl. Pro Rhodana existovala pouze jedna jediná možnost, jak z tohoto imaginárního Olympu sestoupit: musel zemřít! On, nesmrtelný, měl najednou pocit, že se stále více ztrácí v osamělosti. Čím dál více se vzdaloval myšlení normálních smrtelníků. Smrt byla cenou, která mu umožňovala se k nim vrátit ...« (PR 110)

»...Nikdy jsem nebyl pobožný člověk. Věřím v dobro v lidech, i přes všechna tisíciletí, která jsem již prožil, vím, co jsme my lidé schopni udělat. Věřím ve vyšší bytosti, vím, že existují. Už jsem čelil mnohým z nich, bojoval jsem s nimi nebo jsem byl na jejich straně, nemohu tedy popřít jejich existenci. Věřím na nekonečno a zázraky vesmíru a jsem vděčný za to, že se mi toho v životě dostálo mnohem více, než stěží komukoliv jinému. A věřím, že my lidé jsme byli určeni být dobrými, činit dobro, kdekoliv je to jen možné, jakákoliv má být jeho cena, a k tomu ještě poznat nekonečnost a zázraky vesmíru. Věřím na tyto věci i po tak dlouhém životě, který mezitím překročil tři tisíce let. ...« (PR 2500)

Životopis

Viz také Přítelkyně Perryho Rhodana.

Mládí

Perry Rhodan se narodil 8. června 1936 v Manchesteru, Conecticutu, jako občan Spojených států amerických. Jeho otec byl Jakob Edgar »Jake« Rhodan, syn německých přistěhovalců, kteří přišli do USA po konci první světové války. Jeho matkou byla Mary Tibo Rhodanová, jejíž rodina Thibeauových pocházela z Lothringenu. Měl ještě mladší sestru jménem Deborah, která přišla o život na jaře 1941 při nehodě způsobené jejich matkou. Tomuto úrazu Perry vděčí za svou jizvu.

K rodině patří ještě Perryho strýček Karl Rhodan, farmář a chovatel dobytka, a Kenneth Malone, plukovník U.S. Air Force.

9. května 1945, ve věku devíti let a při návštěvě u svého strýce Karla, se prvně setkává se superinteligencí ID, která hledá nositele druhého buněčného aktivátoru, nastaveného Carfešem. Chlapci byl poskytnut první pohled do kosmických událostí, ID mu však vzpomínku na toto setkání opět vymazal. Zůstává v něm však zakotvena neutěšitelná touha po hvězdách.

Když jeho starší spolužák jménem Vince »Tin Can« Tortino roku 1948 ukradl ze sborovny hvězdný glóbus a podezření padlo na mezitím dvanáctiletého Perryho, byl svými rodiči poslán ke strýci Kennethu Maloneovi na Floridu, kde měl být zneužit při únosu svého strýčka sovětským agentem. Jeho plán ztroskotal, ale Perry musel svému strýci slíbit, že po ukončení 12. třídy přestoupí do U.S. Air Force a stane se pilotem.

Během květnových povstání roku 1968 se Perry Rhodan nacházel v Paříži a stal se svědkem tamějších studentských protestů a následné generální stávky. Když chce sebe a svoji přítelkyni dostat do bezpečí při střetu mezi studenty a policií, dostanou se do jeho oblíbené kavárny. Tam se poprvé setkává s Atlanem da Gonozal a jeho přítelkyní Amoustrellou Gramont, kteří se před rozbroji chrání tajným energetickým štítem. Rhodan objednal kávu a pastis, zaplatil a poté se i se svým doprovodem schoval do bezpečí před slzným plynem.

Poté, co absolvoval svůj výcvik a studium jaderné fyziky, přihlásil se do nově založeného U.S. Space Force.

Kariéra v U.S. Space Force

Rizikový pilot a major U.S. Space Force absolvoval po svém studiu jaderné fyziky ještě »California Academy of Space Flight (CASF)« a závěrečné zkoušky z astronautiky (bakalářský titul) a z jaderné fyziky s vedlejší specializací na atomové proudové motory (inženýrský titul). Po ukončení Akademie se stává známým pilotem Space Force, když jako první obletí Měsíc od pólu k pólu. Přitom zhotoví přesnou mapu, která U.S. Space Force umožní nalézt vhodné místo pro plánované přistání na Měsíci. U Rhodana bylo známo, že při kosmických letech byl navzdory všem předpisům proti létání v uzavřeném skafandru.

19. června 1971 odstartoval s Reginaldem Bullem, Ericem Manolim a Clarkem G. Flipperem k prvnímu přistání na Měsíci (druhého) lidstva.

Čtyři dny předtím byl testován Arkonidanem Atlanem da Gonozal v masce vedoucího projektu výzkumné laboratoře TEFTRIS pro atomové pohony. Dojem, který na něj přitom udělá, je ze všech nejlepší. Atlan se s ním předtím již dvakrát osobně setkal a nějakou dobu ho pozoroval špionážní sondou Delta, např. při cvičení v Death Valley.

Třetí moc

Perry Rhodan
Perry Rhodan
© VPM kg.
Na Měsíci nalezne ztroskotanou kosmickou loď Arkonidanů, AETRON, a poprvé se setkává s příslušníky jiné kosmické civilizace – s Thorou a Crestem da Zoltral. S jejich technologií se mu podaří – poté, co je považován za dezertéra a světového nepřítele číslo jedna, a uvědomění si, že se již nevidí, jako Američan, nýbrž jako Pozemšťan – sjednotit po mnohých úskalích lidstvo a vést ho do vesmíru. Zakládá nezávislý stát Třetí moc jako protiváhu k oběma existujícím mocenským blokům, Západnímu bloku a Asijské federaci, a pokládá základy hospodářské velmoci General Cosmic Company.

Dochází k prvním mimozemským pokusům o invazi, když se Individuální metamorfové pokusí dobýt Zemi. Ti jsou ale s pomocí mutantů zahnáni. Je založen Sbor mutantů o teprve 19 členech.

S GOOD HOPE, 60 metrovým pomocným člunem ztroskotané arkonidské lodi, opustí Perry Rhodan poprvé rodnou Sluneční soustavu a vydá se do soustavy Vega. Zde se mu podaří získat od ještěrkovitých Topsiderů velký bojový křižník Arkonidanů, později pojmenovaný jako STARDUST II.

Po vyřešení Galaktické hádanky se vydává konečně na Poutníka, kde dojde k prvnímu vědomému setkání s ID. V tamějším fyziotronu obdrží svou první buněčnou sprchu, takže se proces jeho stárnutí zastaví ve věku 39 let.

Na cestě k sídlu superinteligence se dostane mimo jiné také na planetu Tramp, kde se zde žijícímu Iltovi podaří tajně dostat na palubu STARDUSTU II, je to Gucky, který se v průběhu let stane jedním z nejvěrnějších přátel Perryho Rhodana.

Roku 1982 – po dlouhých jednáních – založena pozemská světová vláda a Perry Rhodan je zvolen Administrátorem Země. Podaří se mu uskutečnit sen mnoha utopistů, tedy sjednocení pozemského obyvatelstva.

Solární impérium

Po vzestupu Třetí moci a založení nového Solárního impéria roku 1990 se stává jeho Prvním administrátorem – je tedy na postu, který zaujímal až do jeho konce.

Roku 2020 si bere Arkonidanku Thoru da Zoltral a narodí se jim syn Thomas Cardif.

V roce 2040 se vynoří Arkonidan Atlan da Gonozal ze své podmořské kopule. Dojde k souboji mezi Rhodanem a Atlanem na planetě Hellgate, při kterém je Perry Rhodan konfrontován s verši o vodě. Poté, co oba překonali počáteční nešvary, vyvine se mezi Rhodanem a Atlanem hluboké přátelství.

Roku 2042 obdrží Perry Rhodan na Poutníku svou druhou buněčnou sprchu.

Krátce po sobě zemře nejprve jeho žena Thora, poté umírá také Crest da Zoltral, vědecký velitel arkonidské výzkumné expedice, která kdysi ztroskotala na Měsíci.

Rhodanův syn Thomas Cardif vyrůstá vzhledem k postavení svých rodičů v jiné identitě, aby byl chráněn před nebezpečím. Kvůli tomuto chybnému kroku považuje Perryho Rhodana za svého největšího nepřítele. Po Případu Kolumbus se paktuje se Skokany a neúspěšně se pokusí svrhnout Atlana jako arkonidského Imperátora. Po jeho zatčení dostane Cardif novou paměť.

Žije poté v identitě dr. Edmonda Hughera na Zalitu, je ale brzy nato zmanipulován Antii a staví se znovu proti Rhodanovi. Roku 2103 unese svého otce a díky jejich velké podobnosti převezme místo Administrátora Solárního impéria. Na Poutníku si Cardif vyžádá a obdrží buněčný aktivátor nastavený přímo na individuální impulzy Perryho Rhodana. Když začne Galaxie upadat do chaosu, je Atlanem odhalen. Cardif uprchne s Antii na Trakarat, kde je jeho otec držen v zajetí.

Po tragické smrti svého syna Thomase obdrží Perry Rhodan 23. října 2103 buněčný aktivátor nastavený na jeho individuální impulzy.

Již dříve, roku 2102, začíná podle Rhodanových slov nová epocha v dějinách terranských letů do vesmíru. Na palubě FANTASY, první kosmické lodi s lineárním pohonem, pronikne do soustavy Akon, což u Akonanů vyvolá podnět k odvetné činnosti.

V roce 2106 je Rhodanův spojenec a přítel Atlan sesazen akonskou loutkou Minterolem I., načež Rhodan a Atlan musí zničit robota Regenta na Arkonu III, aby znovu vytvořili pořádek.

Od roku 2112 dochází ke střetům s Posbii, kteří vystupují proti veškerému životu v Mléčné dráze. Z tohoto důvodu je také Terranci vyvinuta nová zbraň, která má nebezpečí odstranit. Perry Rhodan poté přivede k životu Galaktickou alianci, která se skládá vedle Terranců také z Arkonidanů a Akonanů.

V dubnu 2114 uzavírá Perry Rhodan spojenectví s Centrální plazmou Světa sta sluncí a získává pro Terrance hodnotné spojence, kteří i po tisíciletích stojí na jejich straně. Aliance se však již v červenci tohoto roku rozpadá.

31. prosince 2114 složí Atlan funkci Imperátora Velkého impéria a uvolní tak cestu pro sjednocení arkonidské říše se Solárním impériem, vzniká tedy tak zvané Spojené impérium.

Spojené impérium

Perry Rhodan
Perry Rhodan
© VPM kg.
Po založení Spojeného impéria 1. ledna 2115 se Perry Rhodan stává jeho Velkým administrátorem. Spojené impérium zajišťuje po 200 let v Mléčné dráze časy míru. K tomu přispívá také policejní organizace Galaktické aliance, USO.

Během vesmírné bitvy v roce 2126 si Perry Rhodan zlomí nos. Je ošetřen asistujícím lékařem dr. Antoničem.

Roku 2166 dojde ke konfliktu s Regenty energie, kteří se během Mezihvězdného obchodního veletrhu v Impériu Alfa dopustí atentátu na Perryho Rhodana. Odebere se se svým komandem Galaktické kontrarozvědky a křižníkem JUNO na planetu Trafalgar v hvězdokupě Demetria, aby objasnil situaci, a zaplete se přitom do bojů s Regenty energie, při kterých je vždy v předních liniích. Při dobytí hlavní základny Regentů, které nakonec sám zničí, je Rhodan nucen, nechat se sám přenést transmiterem. Tímto způsobem dosáhne volného obchodního světa Sepzim, kde potká Grally a zahájí pátrání po líhni Regentů. (PR-Action 1PR-Action 5)

V červnu 2167 se Perry Rhodan vydává na oficiální misi na planetu Tarkalon, kde již několik desetiletí zuří občanská válka. Rhodan má obnovit mír a pro utvrzení své loajality se zúčastní trojměsíční noci. Tam ale dojde ke katastrofě, protože několik fragmentálních křižníků Posbiů na planetu zaútočí. Rhodanovi se podaří s pomocí teleporterky Taniši Khabir skočit na loď agresorů. Taniša Khabir dokáže díky svému daru plasmaoscilace zmatené Posbie vyléčit, a tak se dozví o tajemné Křišťálovém měsíci, který se vynořil ve sluneční soustavě, a stará se o popletené Posbie. Fragmentální křižník, na kterém se nachází, je napaden jinou lodí Posbiů a je následně zničen. Rhodan a Taniša uniknou díky pomocnému člunu, zřítí se ale na Křišťálový měsíc. Tam jsou přímo vystaveni záření měsíce a pokouší se zorientovat, jsou však vystaveni útoku neznámého. Na družici dochází k silným erupcím, láva se dostává na povrch a situace se zdá beznadějná. Khabir, kterou neznámý napadl, se podaří posledními silami s Rhodanem teleportovat na loď cizinců a odtud se dostat dál na Tarkalon. Tam se ale dostanou do problémů se zřícenými křižníky Posbiů. Nertisté je ale společně s Betty Toufry zachrání před hrozivým pádem křižníku, budou odvedeni do podzemí Tarkalonu a zde vyslýcháni. Rhodan se při rozhovoru s Solmonem, náčelníkem Nertistů, dozví jeho důvody pro odboj, neschvaluje však jeho prostředky. Díky agentovi Solární kontrarozvědky nasazeného na Nertisty se Perrymu, Betty, Taniše i Mechterovi podaří utéct. Zpět na povrchu musí všichni přihlížet, jak měsíc lávou ničí jejich stanoviště; láva obsahuje krystaly, které na čelech nosí i Mechter a Taniša. Mechter přitom umírá, ale Taniša Rhodanovi jiným hlasem vysvětluje, že společně zahájí hon na starého nepřítele, Lok-Aurazina. Poté i společně s Betty teleportují pryč.

Taniša zanechá Rhodana a Betty samotné v neznámé poušti. Tam se obrátí na gladiátorského otroka Rettkala a jeho instruktora Sanilta Saniltoria. Dozví se, že jsou na Damarakhu, páté planetě soustavy Naral, asi 14 světelných let od Tarkalonu. Rhodan se ptá, jak Taniša dokázala skočit tak daleko. Náhle jsou ale vystaveni útokům Lok-Aurazina a musí prchnout do ledem pokrytých částí planety, protože kupole byla zničena Magadony. Další útoky se povedou Betty i Taniše odvrátit. Když se jim podaří dostat se k další neporušené kupoli, jsou zachráněni komandem pod velením Ultimy a Nejvyšší finanční poradkyně Liarr. Lok-Aurazin po neúspěchu mizí. Při letu na Ekhas se Rhodan pokusí Liarr vysvětlit, jaké nebezpečí vychází z měsíců páté planety, ale Nejvyšší finanční poradkyně o tom nechce ani slyšet. Poté nevysvětlitelně zmizí několik vysoce postavených členů vlády a jsou uvolněny měsíce z oběžné dráhy Damarakhu. Když nabírají kurz na Ekhas, Liarr obrací a požádá Rhodana o radu. Dříve, než stihnou cokoliv projednat, vynoří se Taniša Khabir s několika desítkami lidí, mezi nimiž je také Lok-Aurazin, a požaduje, aby byli Ekhonidané za drancování Opulu potrestáni. (PR-Action 13PR-Action 18)

...

V roce 2326 prchá ID před neznámým nebezpečím a zanechá jako náhradu za buněčnou sprchu na různých planetách Mléčné dráhy 25 buněčných aktivátorů. Kvůli zničení buněčného aktivátoru v podzemí Eysalu dojde na mnohých světech k líhnutí Kovobylek a k procitnutí Suprahetu.

Po válečném střetnutí roku 2327/2328 s dosud neznámou říší Bluesanů v Eastside, tak zvaným Druhým impériem, dojde ve Spojeném impériu k silnému vnitropolitickému oslabení.

Když Arkonidané 7. listopadu 2328 vyhlásí svou nezávislost, rozpouští 27. března 2329 Perry Rhodan oficiálně Spojené impérium a Galaktickou alianci. Spojené impérium tedy trvalo celkem 213 let. Perry Rhodan se opět stává Velkým administrátorem znovu vzniklého Solárního impéria.

28. září 2329 si bere na Plophosu svou druhou manželku, Plophosanku Mory Abro.

Na konci března 2330 je Perry Rhodan pyšný na své úspěchy a oddává vidině moci a slávy za svou náročnou práci pro lidstvo. Gucky, Atlan da Gonozal a Ras Čubaj mu chtějí pomoci a přivést ho zpět do reality. Rhodana omráčí a přivezou na planetu Kopopic, které jsou vůči lidem velice negativně naladěny. Opice zde ukradnou Rhodanův buněčný aktivátor. Musí ho sám získat zpět a uvědomuje si, že je přeci jen odkázán na pomoc druhých. Díky zásahu ID je Rhodan přemístěn do fiktivního světa, kde je mu drasticky ukázáno, jak malý ve skutečnosti je jako jedinec. Když se z této zkušenosti poučí, přenese ho superinteligence 1. dubna zpět na Terru. (Jubilejní svazek 3)

Druhé Solární impérium

Ve 25. století

V roce 2400 je CREST II přemístěn slunečním transmiterem do soustavy Twin. To je první krok na cestě do Andromedy. Rhodan zjistí, že tamější vládci, Mistři ostrovů, nejsou Mléčné dráze přátelsky nakloněni. Po obraně invaze Maahků z Andro-Alfy vede sám Perry Rhodan roku 2402 preventivní výpad do Andro-Bety a od roku 2404 do Andromedy. Přitom začnou být Terranci podporováni poraženými Maahky, musí ale bojovat proti také Tefrodům, pocházejícím z Lemurů.

19. srpna spadne Perry Rhodan v defektní antigravitační šachtě na BAGALO do osmi metrové hloubky a utrpí přitom frakturu lebky a zranění mozku.

CREST III je Mistry ostrovů vržen do minulosti Mléčné dráhy. Tam se Rhodan dozví, že Lemurové jsou předky současného lidstva, a zažije zánik Velkého Tamania. Po pomoci posádky flotilního tenderu DINO III se ale CREST III znovu dostane prázdným prostorem do Andromedy, zničí tam časový transmiter Vario a vrátí se zpět do přítomnosti.

Válka proti Mistrům ostrovů ale stále i přes vojenskou převahu Terranců pokračuje, Mistři jednají zoufale a přichází vždy s novými, exotickými zbraněmi z jejich arzenálů. Roku 2406 je nakonec Atlanem zabit Faktor I, Mirona Thetin. Rhodan se zasadí i o to, že Maahkové přestanou bojovat s poraženými Tefrody.

Roku 2405 přivede Mory Abro-Rhodanová na svět dvě děti, které pojmenuje Susan Betty a Michael Reginald. Perry Rhodan svému druhému synovi říká láskyplně Mike. Protože je ovlivněn špatnou zkušeností z výchovy Thomase Cardifa, nechá dětem poskytnout veškerou rodičovskou lásku.

I přesto dochází k odcizení mezi Perrym Rhodanem a Michaelem, který se cítí být nadlidskou osobností svého otce ovlivňován. Aby vystoupil ze stínu svého otce, zanechá mu dopis na rozloučenou a roku 2429 zakládá organizaci Svobodných obchodníků pod pseudonymem Roi Danton. Tam se stává králem Svobodných obchodníků, stále však hájí zájmy svého otce. Teprve roku 2435, když Mléčnou dráhu zasáhne Třetí vibrační moc, je Michael Atlanem odhalen, a i Rhodan je později informován i nové identitě svého syna.

Po vítězství nad Třetí vibrační mocí ve Velkém Magellanově mračnu je aktivována Druhá vibrační moc. Daleko nebezpečnější Dvojkondiční přivedou Solární impérium až na pokraj zániku, kromě toho je Rhodan vržen s CRESTEM IV do daleké galaxie M 87, kde také oslaví své 500. narozeniny. Navzdory všem potížím se Perry Rhodan dostane zpět do Mléčné dráhy, kde je rozhodnuta válka proti Ulebům s pomocí okefenokské armády ve prospěch Terranců.

Při zničení soustavy Enemy Uleby se zdá, že Michael Rhodan, alias Roi Danton, přišel o život.

Válka proti časové policii úplně vyčerpala ekonomické rezervy Solárního impéria, naproti tomu koloniální světy si vedou o mnoho lépe. To je také podnět pro mnohé světy, které se chtějí vymanit z nadvlády Terry. Tak v Galaxii vzniknou nové mocenské bloky, jako především Carsualský svaz. Ve 29. století se sdružují další hvězdné říše, zvláště pak Středogalaktická unie a později Impérium Dabrifa.

Perry Rhodan tyto snahy o nezávislost toleruje, protože nechce vyprovokovat válku s žádnými terranskými koloniemi. Přesto učiní několik protiopatření, pro případ, že by se některý z diktátorsky vedených mocenských bloků (jako již dříve Plophos) obrátil proti Zemi.

Ve 30. století

Ve 30. století utrpí Perry Rhodan mnoho osobních ztrát, při nichž několik rodinných příslušníků přijde o život.

Krizi First-Genesis roku 2907 následuje roku 2909 krize Second-Genesis, při kterých několik mutantů, blízkých Rhodanových spolupracovníků, stojí proti němu. Kvůli intrikám Nose Vigelanda a Dabrify jsou mutanti zavražděni a jejich buněčné aktivátory jsou znovu rozděleny. Jen čtyři z deseti ztracených aktivátorů zůstanou v Rhodanově vlastnictví, jeden je ale úplně zničen.

Roku 2913 naváže Rhodan kontakt s DaVKo. Ze setkání se ale vyklube past. V běhu událostí je nucen zabít Teviru Abro, neteř své ženy, která stojí na straně Dabrify.

Sama Rhodanova žena Mory, stále ještě obmanka na Plophosu, je na konci února 2931 zabita v průběhu Panitherského povstání na jejím domovském světě, stejně tak umírá i jejich dcera, Suzan Rhodan-Waringerová. Po ztrátě mutantů je to pro Velkého administrátora Terry další těžká rána.

Ve 35. století

V letech 34303444 nosil Perry Rhodan symbionta Whispera, díky kterému ještě zesílily jeho slabé telepatické schopnosti.

Pětisetletý plán, který Rhodan vymyslel po krizi First-Genesis, se ve 35. století prokáže jako užitečný, protože se vytvořila Antiterranská koalice pod Dabrifovým vedením.

30. října 3430 přichází v platnost Případ Laurin: Sluneční soustava je přenesena pět minut do budoucnosti. Terra se tedy vyhne útoku osmdesáti tisíc lodí Antiterranské koalice.

1. srpna 3433 cestuje Perry Rhodan a 23 jeho společníků, mezi nimi také Atlan, Gucky a další mutanti, s deformátorem nulového času nejdříve 50000, později až 200000 let do minulosti, aby zabránil stavbě Satelitů smrti.

Gruelfin

3. července 3437 startuje Perry Rhodan s MARCO POLEM na expedici do domova Cappinů, do 36 milionů světelných let vzdálené galaxii Gruelfin (NGC 4594). Tam chce jednak z minulosti zachráněný Ovaron pátrat po současnosti Ganjasů, na druhé straně plánuje Perry Rhodan zabránit obávané invazi Takerů do Mléčné dráhy.

Právě tyto cíle vedou k tomu, že se Rhodan a Ovaron stále hádají o příštím cíli: Zatímco Ovaron navrhuje nalézt Ganjasy, má Rhodan za to, že by nejprve měli nalézt takerskou invazní flotilu a zneškodnit ji. Po několika měsících se ukazuje, že Ganjasové ještě existují, ale po invazní flotile není ani stopa. Ovaronův cíl je stále odkládán, dokud se Terranci na Leffě nedozví, že Takerská říše neplánuje žádnou fyzickou invazi, ale vyslání pedozaměřovačů a pedotransferů.

Tyto novinky dramaticky změní Rhodanův pohled na věc. Protože zjistí, že jen svržení takerské vlády v Gruelfinu může zabránit pedoinvazi, pátrá tedy po Ganjasech, což by mohli být mocní spojenci v boji proti Takerům a již zcela podporuje Ovaronovy plány. Zatímco v zajetí na Takeře Rhodan zabije Taškara, je brzy poté převzat na měsíc Ovaronem a bojuje společně s Atlanem a Merceile v Moršaztas proti uzurpátorským Pedovodům. Nakonec se, díky úsilí všech členů expedice, stává Ovaron opět Ganjem Ganjasů.

Když Moršaztas zradou Guvalaše padne do hyperprostoru, propukne ganjasko-takerská válka. Zatímco se velká vojenská střetnutí omezují jen na Ganjasy a Takery, podniká Perry Rhodan s MARCO POLEM rizikové akce, při nichž jsou zničeny hlavní svět Takera a ultragigantický pedozaměřovač z Mohrcymy. V červenci 3438 dojde k rozpadu aliance Takerů, což rozhodne válku v Gruelfinu.

Roj

Kvůli sabotáži dimesexta pohonu MARCO POLA se dálková kosmická loď s Rhodanem na palubě vrátí teprve až v červnu 3441 zpět do Mléčné dráhy. Tam mezitím propuklo ohlupování způsobené Manipy, vyslanými Rojem, které činí veškerou kulturu v Mléčné dráze prakticky neschopnou jednání. Perry Rhodan se ihned rozhodne začít koordinovat pomocné práce, přičemž také plánuje přímou obranu proti hrozbě Roje.

Teprve roku 3442 se jemu a Terrancům podaří nalézt spolehlivou metodu k vniknutí do Roje a pátrat po informacích, se kterými by udělali v Roji zmatek.

Kosmické šachy

Anti-universum

V průběhu kosmických šachů mezi ID a jeho zlým soupeřem ANTI-ID od roku 3456 je Perry Rhodan se svými věrnými následkem vědeckého pokusu vržen do paralelního vesmíru. Tam potkává svůj negativní protějšek. Perry Rhodan II je tam např. nemilosrdný tyran, který vládne železnou pěstí. Perrymu Rhodanovi se podaří zabít svůj negativní obraz, a tak se vrací zpět do normálního vesmíru.

PAD-nákaza

Neúmyslně tam však zavleče PAD-nákazu (Psychosomatická Abstraktivní Deformace), která se rozšiřuje přes hyperkom, a ve svém konečném stádiu způsobí úpadek civilizace Mléčné dráhy. Pátrání Kola Mima ukazuje, že nákaza byla do hry přinesena ANTI-ID, a může být zničena jen nápravou událostí v paralelním universu. Dojde tedy k cestě časem. V paralelním vesmíru se Rhodan ocitá opět tváří v tvář svému negativnímu obrazu a tentokrát ho zabíjí vlastníma rukama. Touto časovou korekcí je PAD-nákaza se všemi svými důsledky odvrácena.

Odysea mozku

Aniž by to jeho přátelé postřehli, je Rhodanův mozek roku 3457 oddělen od svého těla a poslán speciálním transmiterem do galaxie Naupaum. Tam přistane jako Ceynach na Trhu mozků. Seznámí se zde s novými přáteli, jako např. pozdějšími vládci galaxie, jakož i Accalaurii a může s jejich pomocí cestovat do sousední galaxie Pehrtů.

Tam bude jeho mozek v dubnu 3458 s pomocí PGT zařízení vyjmut z těla nositele a poslán přes Catronskou cévu zpět do rodné Mléčné dráhy. Jeho bývalé tělo bylo až do té doby řízeno androidským mozkem vyrobeným ANTI-ID a měl za úkol na sebe jako Andro-Rhodan svými šílenými vládními a vojenskými plány poštvat jak Terrance, tak i jiné národy. Falešný mozek byl ale po nějakém čase odhalen Atlanem a jeho přáteli, a usmrcen.

Zpět ve svém pravém těle bojuje Rhodan poslední bitvu proti ANTI-ID, kterou rozhodne ve svůj prospěch. ID se nakonec stává vítězem Kosmických šachů a ANTI-ID bude kvůli několika porušením předpisů vypovězen Kosmokraty na deset relativních jednotek do Bezejmenné zóny.

18. března 3459 uzavírá Perry Rhodan svatební smlouvu s Oranou Sestore.

Nadvláda Larů a Aphilie

V roce 3459 vpadnou Larové, snědí humanoidé z 21 milionů světelných let vzdálené galaxie NGC 3190, s velice vyspělou technikou do Mléčné dráhy. Perry Rhodan jako První Hetran Hetosu Sedmi přebírá roli místodržícího Mléčné dráhy. Aby si zachoval možnost jednání, přijímá Perry Rhodan jemu nabízený úřad i přes ostré protesty ostatních národů Mléčné dráhy a i vlastní pochybnosti. Na konferenčním světě Hetossa zjistí Rhodan od larského rebela Roctin-Para, že jediným cílem Larů je kompletní podmanění Mléčné dráhy. Za zády Larů tak Perry Rhodan připravuje osvobozeneckou válku.

Roku 3460 dojde k definitivnímu zhroucení Solárního impéria. Po bitvě o Sluneční soustavu (4. března) odmaterializuje Země a Měsíc s 18,7 miliardami lidí 7. března ve 14:30 s pomocí transmiteru Twin-Sol. Materializuje však jen krátce, jak je ale plánováno, u slunečního trojúhelníku Archimedes v rodné Mléčné dráze, a dorazí místo toho do Maelstromu hvězd. Tam je Země a Měsíc 12. srpna stabilizována na oběžné dráze slunce Medaillon.

Solární impérium již neexistuje, Země obíhá kolem cizího slunce a jak se až později ukáže, je vzdálena od Mléčné dráhy několik milionů světelných let. Perry Rhodan stojí před troskami své staleté práce.

O 80 let později začne na lidstvo působit škodlivé záření slunce Medaillon: na Zemi vládne Aphilie - Bezcitnost. Roku 3540 je Perry Rhodan jako Velký administrátor zbaven moci svým nejstarším přítelem Reginaldem Bullem, který vede Aphiliky, a s tisíci Aphilií neovlivněnými je odsouzen k doživotnímu vyhnanství. Velice zklamaný se 10. července vydává s novou dálkovou kosmickou lodí SOL hledat Mléčnou dráhu. Někteří imunní, stejně tak i jeho syn Michael, zůstávají na Zemi.

Následuje desetiletí trvající odysea neznámými částmi universa, při které Perry Rhodan zažije nespočet dobrodružství a získá mnoho nových pohledů do tajemství vesmíru.

Setkává se např. s Kelosky a dostává se do Balayndagaru, Dakkarzóny a domovské galaxie Larů.

V roce 3581 dosáhne SOL konečně Mléčnou dráhu. Zde dojde ke sporům o nejlepší způsob k osvobození lidstva a k hádkám s Atlanem, který mezitím založil v temném mračnu Provconova pěst Nové Einsteinovo impérium. Po usmíření obou starých přátel se znovu vydají se SOL nalézt Zemi.

Císařovna z Thermu a BARDIOC, PAN-THAU-RA a Kosmické hrady

Při téměř beznadějném pátrání po Zemi narazí Perry Rhodan roku 3582 na vládní oblast Císařovny z Thermu a dozvídá se nové poznatky o evoluci života ve vesmíru. V roce 3583 dosáhne Perry Rhodan se SOL planetu Drackrioch a dostane od Císařovny z Thermu nové souřadnice Země v galaxii Ganuhr v mocenské oblasti BARDIOCA. Pravděpodobně je ovlivněn Císařovnou z Thermu a pokusí se s malým úspěchem bojovat proti pomocnému národu a inkarnaci BARDIOCA.

Jako zajatec BULLOCA nakonec dorazí k BARDIOCOVI a poprvé se dozví o existenci Mocných a Kosmokratů. Podaří se mu probudit BARDIOCA z jeho noční můry; BARDIOCOVA mocenská oblast je tak osvobozena. Nakonec přináší BARDIOCŮV mozek roku 3585 na Drackrioch, kde se spojí s Císařovnou z Thermu.

Následuje cesta ke Kosmickým hradům.

Roku 3587 Perry Rhodan doufá, že se bude moci podívat za Materiální zdroje a ke Kosmokratům, to se mu však nesplní. Místo něj vybere Laire Atlana jako vyslance lidstva. Rhodan se dozví o smrti Orany Sestore.

Kosmická hanza

Perry Rhodan
Perry Rhodan
© VPM kg.
Začátkem roku 3588 dostane Perry Rhodan od ID další pohled do určení lidstva a do kosmických souvislostí, které mu dříve byly známy jen částečně. Dostane od ID příkaz k založení Kosmické hanzy, obrovské kosmické obchodní společnosti. Hlavním úkolem Kosmické hanzy má být pomoc ID při obraně proti nepřátelské superinteligenci Seth-Apophis.

Začíná Nový galaktický letopočet (NGL): rok 3588 se stává současně rokem 1 NGL. Sám Perry Rhodan se stává 34. Hanzovním mluvčím.

V roce 424 NGL se Perry Rhodan seznamuje se zněním tří Ultimativních otázek:

Kosmická hanza se dále rozvíjí. Přitom stále dochází k atentátům způsobeným Seth-Apophis.

Roku 425 NGL obdrží Perry Rhodan na Khratu status Rytíře Hlubiny. Na zpáteční cestě do Mléčné dráhy narazí Atlan na Gesil, tajemnou ženu, která Perryho Rhodana rychle okouzlí. Z toho důvodu dojde k rivalitě mezi Rhodanem a Atlanem.

Nekonečná armada, Chronofosílie a Vironauti

V roce 426 NGL dojde ke střetu s Nekonečnou armadou a k pádu Galaktické flotily Frostrubinem (TRIICLE-9) do M 82, sídla Seth-Apophis. Perry Rhodan přebírá velení nad Nekonečnou armadou.

3. září 426 NGL si Perry Rhodan bere Gesil.

V letech 427 až 429 NGL dojde k aktivacím Chronofosílií, vzniklým díky Rhodanovým dobrým skutkům po mnohá století. U Hory stvoření však Perry odmítá odpověď na třetí Ultimativní otázku, a vystupuje z rytířského řádu. Tím je Kosmokraty vypovězen z Lokální skupiny.

Síťochodci a Tarkan

15. října 429 NGL se narodí Eirene, dcera inkarnace Kosmokratky a Terrance: dítě Gesil a Perryho Rhodana.

Po vypovězení z mocenské oblasti ID se Perry Rhodan a mnoho jeho přátel stává Síťochodci.

Po akcích v mocenské oblasti ESTARTU proti Válečnickému kultu dojde roku 448 NGL k odvolání klatby Kosmokratů. Perry Rhodan se dostává do vesmíru Tarkan. Dochází k transferu galaxie Hangay do standardního universa.

Cantarové a boj proti Monosovi

Při zpáteční cestě do Mléčné dráhy zůstává Perry Rhodan s tarkanskou flotilou po nějakou dobu zajat ve stázovém poli – mezitím ve standardním vesmíru uplyne 695 let. Tarkanský svaz je ze stáze propuštěn teprve v roce 1143 NGL. Navrátilci se musí smířit s tím, že je rodná Mléčná dráha uzavřena Chronopulzním valem a ovládána Cantary. Jeho osobní nepřítel Monos se později prokáže jako dítě Gesil, která byla roku 447 NGL unesena údajným vyslancem Kosmokratů. Po mnohaletém boji proti utlačovatelům Mléčné dráhy se Rhodanovi podaří, s podporou ostatních nositelů aktivátorů, Svobodných obchodníků z Phoenixu a organizaci WIDDER, Monose zneškodnit a zlomit jeho vládu. Pro Terrance i ostatní Galaktiky začíná doba obnovy, neboť Monosova vláda proměnila Mléčnou dráhu v trosky.

Linguidové

V roce 1169 NGL požádá ID Perryho Rhodana a další nositele buněčných aktivátorů o navrácení jejich aktivátorů a Linguidové se stávají upřednostňovaným národem ID. Rhodan se pokusí zjevný omyl ID vyjasnit a začíná pátrání po superinteligenci, která se mezitím stáhla pryč. Perry Rhodan a jeho dcera se navzájem odcizí, a Eirene následuje Gesil a Taureca za Materiální zdroje. V poslední minutě pak Perry Rhodan dostává nový aktivační čip.

Velká kosmická záhada

10. února 1200 NGL se zhroutí hyperprostor: dojde k výskytu první »Zóny smrti«, když je Perry Rhodan izolován na palubě ODINU. Při vzniku druhé »Zóny« v M 13 se aktivně účastní pořádání záchranných prací. Po zhroucení toho fenoménu, který neúmyslně způsobili Arcoané, ho Ennox Philip přemluví k expedici do Velké prázdnoty, aby vyřešil »Velkou kosmickou záhadu«. 1. srpna 1202 NGL startuje BÁZE k první expedici do Velké prázdnoty.

Po pětileté cestě dosáhne BÁZE 14. ledna 1206 NGL konečně svůj cíl: Velkou prázdnotu. Perry Rhodan podniká výpravy na Noman, Trantar, Shaft a Charon. Přitom objeví nejprve dvě vřetena. Když jsou pak díky Voltagovi a dvojčatům Mile a Nadje Vandemarovým objevena ostatní vřetena, najde na Charonu scházející segmenty a seznamuje se s Ayindijkou Moirou.

Po návratu do Mléčné dráhy se Rhodan rozhodne, že roku 1213 NGL s BÁZÍ znovu poletí do Velké prázdnoty.

V roce 1216 NGL aktivuje Moira vřetena. Ohnisková planeta Charon je současně se STYX a ODINEM přesunuta do Arresa. ODIN a STYX se musejí na útěku před Ayindii rozdělit. ODIN doletí na místo, kde byl předem dohodnut sraz se STYX, ale to se mezitím nachází ve smrtelné zóně Abruse. Na planetě Thyssan zemře skoro celá posádka lodi Perryho Rhodana, než dorazí pomoc. Mile a Nadje Vandemarovým se nakonec v dubnu 1218 NGL podaří Abruse přemoci.

Na zpáteční cestě z Velké prázdnoty udělá Perry Rhodan roku 1220 NGL zastávku v Hirdobaanu, galaxii Hamamešanů, a je zde konfrontován s tajemstvím kolem Gomaše Endreddeho. Potkává Mocného Aachthora a zjistí nakonec pravdu o Abruse a Aachthorovi. 31.12. mu Ernst Ellert sděluje, že on i ostatní nositelé buněčných aktivátorů budou ID pověřeni novým úkolem.

Thoregon

Perry Rhodan
Perry Rhodan
© VPM kg.

Most do nekonečna a Heliotské tvrze

V Mléčné dráze ochladnou styky mezi bloky LSP, arkonského Křišťálového impéria a Fóra Raglund. Pozemšťan buduje s pomocí ostatních nositelů aktivátorů a dalších schopných vědců tajemný projekt Camelot. Tam pro nesmrtelné postaví novou kosmickou loď GILGAMEŠ. Svůj segment nazve Rhodan osobně, MOORGA.

Perry Rhodan vstoupí s Reginaldem Bullem a Alaskou Saedelaerem přes Hřib na Trokanu na Most do nekonečna. Z Arzenálu Baolin-Nda se s Bullym dostane na Galorn v galaxii Plantagoo. Tam se setkají s národem ThoregonuGalorňany.

Pak se dostávají do galaxie Gorhoon thoregonského národa Nonggů v soustavě Teuller. Tam narazí na městskou část Kalkata. Později se s Mondrou Diamond a dalšími dostanou z Kalkata-sever do thoregonské galaxie Šaogenská říše nebes a vyrazí do Baolinského deltaprostoru Baolin-Ndaů, dalšího národa Thoregonu.

Další cesta tuto skupinku zavede do dvojgalaxie DaGlauš a Salmenghest, kde má být stvořen PULZ tohoto Thoregonu.

....

Perry Rhodan jako šestý posel Thoregonu

30. dubna 1291 NGL se narodil Delorian Rhodan, syn Perryho Rhodana a Mondry Diamond.

....

Perry Rhodan jako terranský Rezident

16. prosince 1291 NGL rozpustí Perry Rhodan Camelot a rozhodne se kandidovat opět na politický úřad v LSP. Maurenzi Curtiz zvítězí ve volbách Prvního Pozemšťana a jmenuje Perryho novým terranským Rezidentem. Už ale nemohl zabránit tomu, že Bostich I. zabral hvězdný archipel Hayok. 6. května 1303 NGL umírá Morkhero Seelenquellem ovládaný Tautmo Aagenfelt při pokusu Perryho Rhodana zavraždit ...

Tradom

V říjnu 1311 NGL se otevřou v archipelu Hayok čtyři tak zvané okenní stanice. Těmito Hvězdnými okny pronikne z Tradomu do Mléčné dráhy Katamar, jehož cílem je Terra.

Ve Sluneční soustavě ale Katamar dokáže zadržet Aagenfeltova bariéra a přinutí ho přerušit nadsvětelný let. Katamar vyšle jeden ze svých pomocných člunů a požádá o oficiální státní návštěvu LSP. Pomocný člun přistane na Terrania Space Port, a konkvestor Trah Rogue oznámí Terrancům, že LSP je nyní podřízena Říši Tradom a je nucena k poplatku 125 CE-Tradiců, a stejně tak má nyní nad Ligou politickou moc.

Během cesty časem do 160000 let vzdálené minulosti za dob civilizace Thatrix prožijí Perry Rhodan a Ascari da Vivo společný románek a zplodí tak Kantirana.

Andromeda a Žlutý mistr

V roce 1313 NGL, v době války proti Inkvizici rozumu, reaguje Perry Rhodan na volání o pomoc Kiriaade a okamžitě se do ní zamiluje. Perry Rhodan následuje toto volání až do Andromedy. Tam si mezitím na Žlutého mistra devolovaná superinteligence K'UHGAR snaží podrobit galaxii. Tefrodi jsou na pokraji totální porážky a také Maahkové jsou velice oslabeni. Perry Rhodan osobně může s pomocí Kiriaade v poslední minutě Žlutého mistra zastavit. Všechna vojska Žlutého mistra jsou samovolně zničena. Maahkové a Tefrodi se pouští do společné obnovy Andromedy.

Hvězdné archy

V dubnu roku 1327 NGL je Perry Rhodan na neoficiální cestě s prospektorskou lodí PALENQUE v mlhovině Ochent. Jeho hlavním cílem je vyjednání míru s Akonany. Rhodan prý chce získat spojence pro větší koalici proti expandujícímu Křišťálovému impériu. Pravda je však úplně jiná: chce sledovat informace tajných služeb, podle kterých Arkonidané učinili v galaktickém centru objev, který má něco společného s Lemury a Bestiemi.

Náhodou objeví posádka PALENQUE a akonského průzkumného křižníku LAS-TOÓR současně hvězdnou archu NETHACK ACHTON. Perry Rhodan vede na archu společnou expedici a zjistí, že posádka je lemurského původu. Rhodanovi se pak povede uklidnit spory mezi týmem a bezpečnostními silami archy.

Rhodan učiní překvapivý objev, že Naahk archy je udržován při životě buněčným aktivátorem. Už ale nezjistí původ zařízení, protože vojáci akonské flotily NETHACK ACHTON obsadí a požadují odchod všech Terranců. Akonané jsou v přesile, a tak musí Perry Rhodan souhlasit. Mladá Lemurka Denetree, která vlastní paměťový čip s informacemi o dalších archách, je vzata na palubu PALENQUE. S pomocí těchto dat je na Mentack Nutai objevena zřícená archa LEMCHA OVIR. Rhodan kontaktuje ztroskotané Lemury a vyjedná mír mezi nimi a na Mentack Nutai žijícími Menttiy. Zachrání osobní deník Naahka LEMCHA OVIR.

Při zkoumání tohoto deníku vyšle zařízení svůj obsah mentální cestou do Perryho Rhodana. Rhodan tímto způsobem »prožije«, jak v době asi 51900 př. Kr. až 5177 př. Kr. odstartovaly lemurské hvězdné archy na svou cestu do neznáma. Odebere se tedy do Modré soustavy a tam si opatří tajně přístup ke třetí hvězdné arše, ACHATI UMA. Na Gorbas IV zabrání Rhodan tomu, že Levian Paronn podnikne cestu časem. Na Paronnovo místo nastrčí v minulosti Icho Tolota. Rhodan se musí vypořádat s Bestiemi arzenální stanice na Gorbas IV a je jimi zajat. Společně se svými druhy je přenesen k bestijské základně Paggosh. Zatímco terranské a akonské vojsko neutralizuje Paggosh, podaří se Perrymu Rhodanovi i ostatním uprchnout.

Odysea

16. června 1329 NGL podnikne Perry Rhodan a Reginald Bull společně s 28 člennou skupinou kolonistů, vědců a novinářů mediálně zaměřený okružní let na Mars, který byl před asi 17 lety, po výměně s planetou Trokan, opět navrácen z Arresa na své původní místo. Reginaldem Bullem řízený transportní prostředek, Mars-Liner-01, je Tambuy přenesen asi miliardu let do budoucnosti. Terranci mají Tambuům pomoci při obraně Vaaligišského roje proti Nodronům.

Po prohrané vesmírné bitvě Quochtů proti nodronskému impériu je Perry Rhodan zatčen a zavlečen do stanice Permbur, kde musí bojovat o přežití. Tam se zamiluje do mladé Nodronky Tashy Feori, se kterou stráví několik nocí. S pomocí Magnoraundů se mu podaří osvobodit a Reginald Bull ho dostane ze stanice Pembur. Perry Rhodan plánuje uzavření spojenectví mezi Quochty a nodronskými rebely. Společně s Reginaldem Bullem vystoupí proti Cairolovi 404 a vrací se s přeživšími časem do 16. července 1329 NGL zpět na Terru. Vede zásah na Nodro, aby tam spáchal atentát na Dvojbůžky.

Hvězdný oceán Jamondi

Perry Rhodan
Perry Rhodan
© VPM kg.
Perry Rhodan poznává svého syna Kantirana da Vivo-Rhodana a zjišťuje, že je důsledkem aféry s Ascari da Vivo. Rhodan se o tuto zprávu podělí jen s nositeli aktivátorů.

Roku 1331 NGL, krátce poté, co se v Mléčné dráze vynoří Hvězdný oceán Jamondi, se objeví Lotho Keraete a požaduje po Perrym a Atlanovi, aby ho doprovázeli. Se stříbrokoulí z arzenálu Oldtimerů vlétají všichni tři do Hvězdného oceánu Jamondi. Kosmická loď se však zřítí v polární oblasti Baikhal Cainu, přičemž Keraete zamrzne v roztaveném ledu. Perry a Atlan téměř umrznou, než jsou zachráněni Vay Šessody. Při dalším průzkumu jsou zajati do otroctví Kybb-Cranarů, kteří je považují za Motany. V podzemí Svaté hory musí kutat tak zvaný pěnový opál. Podaří se jim ale utéct a navážou kontakt s volnými Motany, kteří se schovávají v lesích.

S pomocí Šozida Rorkhety a Oceánského orákula se jim podaří útěk z Baikhal Cainu. V pevnosti Šoz objeví bionický křižník a seženou pro něj posádku. Tak se Perry, Atlan a jejich noví společníci vydávají do boje proti Kybernetickým národům.

Ve Hvězdném oceánu se Perry Rhodan setká s Ka Thanem a získá poukazy o Hlídkách. Perrymu Rhodanovi se podaří vzbudit Mediální hlídku Lyresseu. Od ní se dozví o historii Hlídek a Štítonošů z Jamondi. Kromě toho k Mediální hlídce něco cítí. Když jsou všechny hlídky probuzeny, začíná hledání Paragonového kříže. Rhodan dorazí na Tan-Jamondi II, a potom s MEČEM přes DISTANČNÍ STOPU do hvězdokupy Arphonie. Tam potká Caryu Andaxi a společně s Lyresseou přinesou na Petac Paragonový kříž.

Atlan je odmaterializován Taphero con Chothem a přežije jen díky své rytířské auře. Poté, co Lyressea s Motoklonem 109 zničí ochranný štít kolem sluneční soustavy Tagg Kharzaniho, může Perry Rhodan a celá armáda napadnout planetu. Planeta Kherzeš je zničena, ale Tagg Kharzani vyvázne.

Hvězdokupa Arphonie se v březnu 1333 NGL znovu zhroutí do normálního prostoru. S převahou 50 Kybb-Titánů se Gon-Orbhon zmocní Sluneční soustavy a snaží se přivést Slunce k supernově, aby zachránil tělo ARCHETIMU. Perry Rhodan se s ELEBATO dostane do blízkosti Sluneční soustavy a vyhlásí Případ Kartágo. Stáhne se se Solární flotilou do soustavy Vega, kontaktuje NATHANA a iniciuje Operaci KRYSTALOVÁ BOUŘE II.

16. května 1333 NGL velí Perry Rhodan útoku na Sluneční soustavu, aby mohl odvézt stavební části disonančního děla, které jsou připraveny na Měsíci.

Druhý, rozhodující útok na Sluneční soustavu následuje 27. května 1333 NGL, jelikož Perrymu Rhodanovi zbývá ještě několik hodin, aby zabránil výbuchu Slunce. S obrovskými ztrátami je nakonec většina Kybb-Titánů zničena. Gon-Orbhon je osvobozen z vlivu nokturního úlu Satrugar. V následujících dnech se parlament LSP pod vedením Perryho Rhodana sejde k první schůzi po osvobození v Solární rezidenci, která se opět vznáší nad znovu obydlenou Terranií.

Ara-Toxin

3. května 1340 NGL je Perry Rhodan a Julian Tifflor Jednasedmdesátkou unesen z neznámého pověření na Tahun a zavlečen do Nového Tolimonu. Mají zde najít poukazy na Ara-Toxin. Hormonálními léky je upraven vzhled obou Terranců. S pomocí Aerimiů proniknou do města kupolí Hrom-Connanu, kde jsou podporováni Jednasedmdesátkou v jejím převleku za Zhanautu Filgris. Ziniciují povstání vězňů a následují Arase Trantipona, který prchá s MOMANTAREM na Aralon. Tak se transmiterem dostanou na kosmickou loď KAMMARA.

Transmiter je však nastaven jen na Arasy, ostatní živí tvorové utrpí při průchodu velké tělesné poškození, což se přihodí i Perrymu Rhodanovi. Zranění jsou tak vážná, že Rhodan musí být po dlouhých 24 hodin ošetřován, aby byl zachráněn jeho život. Když je opět akceschopný, vydává se za Julianem Tifflorem na Aralon. Oba se chtějí pokusit získat něco víc o Ara-Toxinu, neboť předpokládají, že Aralon je centrem všech těchto aktivit, a že tajným pátráním toho zjistí víc, než kdyby s celou flotilou přiletěli na výsostné území Arkonu. Snaží se se svými vědomostmi konfrontovat arasskou vládu, ale i přesto potřebují použít nátlak. Rhodan proto naváže přes Pro Dockta, se kterým ho seznámí agent SPL Tankred Bowitz, kontakt s Lordmedikem Oclu-Gnasem. Perry Rhodan musí Pro Docktovi za tuto službu ponechat vzorek své tkáně.

7. června dostane Perry Rhodan od Oclu-Gnase oficiální příkaz sledovat Trantipona. K tomuto účelu dostane k dispozici kosmickou loď CONNOYT. Ještě v den tiskové konference vyrazí Perry Rhodan a jeho průvodci s CONNOYTEM a deseti dalšími loděmi k planetě Remion, kde právě probíhá finální fáze zamoření Ara-Toxinem. Podaří se mu zatknout Trantipona a evakuovat Remiony, ale zničení planety již nedokáže zabránit. Jak pozoruje z vesmíru, promění se planeta v Mobyho. Protože se v instinktivním mozku Mobyho ještě nachází zbytky vědomí Remionů, váhá s jeho zničením. Mobymu ale ještě stihne vyvolat bolesti, než nabere kurz na Oyloz. Tak se podaří Mobyho na útěku zneškodnit.

Rhodan, Tifflor a Zhanauta Filgris pronásledují měňavce, který Mobyho řídil, k Mostu trosek a zúčastní se letu s MO. Perry Rhodan a Tifflor se pohádají o dalším postupu: Zatímco Rhodan nevěří, že ve skutečnosti neexistuje žádný prostředek proti Ara-Toxinu, navrhuje Tifflor evakuaci Terry. Dojde k boji proti Gys-Voolbeerahovi Synuitovi, pochopovi Aset-Radola, pravého vůdce projektu Ara-Toxin. Když MO dorazí k Nesvětelné planetě, půjde Rhodan na ní. Musí projít mentální závorou, ve které dostane všechny negativní vzpomínky Aset-Radola. Tím skoro zešílí a sám sebe zraní. Přesto však dokáže projít bariérou. Aset-Radol je tak okouzlen Rhodanovou odolností, jeho vůlí a pozitivní povahou, že ho nechá ošetřit a vzdá se veškerých svých plánů. Brzy poté je Terranec úplně v pořádku a dostane od Aset-Radola protijed na Ara-Toxin, se kterým lze vyléčit všechny postižené planety.

25. září 1340 NGL vede Perry Rhodan hovor na Aralonu se Zheobittem. Aras není nikdo jiný, než tajemný pověřitel Jednasedmdesátky. Obával se projektu Ara-Toxin a chtěl ho sabotovat, aniž by to vyšlo na veřejnost. Perry Rhodan musí vzhledem k jeho zážitkům na Jaimboru uznat, že Zheobitt má prostředky, jak neutralizovat účinky buněčného aktivátoru. Zheobitt toto využívá jako prostředek k tomu, aby mohl dál nerušeně bádat v oblasti LSP.

PAN-THAU-RA na druhou

Když se v dubnu 1341 NGL objeví v Mléčné dráze nejméně 20 flotilních svazů Loowerů a bojují mezi sebou, podporuje Perry Rhodan oxtornskou domovskou flotilu se svou bitevní lodí IMDANAN a zabrání tomu, že Oxtorňané napadnou Loowery. Rhodan dá v sázku několik zničených Space-Jetů, aby mohl zachránit přeživšího Loowera. Vydá Julianu Tifflorovi příkaz letět s expediční flotilou na Alkyru II, neboť na této planetě nalezli Loowerové asi před 1500 lety svůj nový domov. Rhodanovi se už ale nepodaří zadržovat Oxtorňany, když se Loowerové vydají k planetě Snowflake. Na ztracené stanoviště přiletí jen 500 jednotek oxtornské flotily. Perry Rhodan se přidá do boje, aby Oxtorňanům pomohl. Je už ale příliš pozdě: Oxtorňané jsou rozprášeni a Snowflake zničena. Také IMDABAN je Loowery zničen.

Perry Rhodan však explozi své lodi přežije a v poškozeném skafandru je hnán vesmírem. Je zachráněn Monadem Regorem Zlušem, vzat na loowerskou loď a ukryt před Dvojmysliteli. Přitom jsou Rhodanovi odstraněny všechny vlasy – naštěstí ne trvale. I přes problémy se Perry Rhodan dostává k loowerské skupině Jednomyslitelů. Jejich náčelník Hisk-Mekang po něm žádá, aby vedl Jednomyslitele při útoku na spórovou loď PAN-THAU-RA, ukotvenou v hyperprostoru. Té se zmocnila soupeřící loowerská skupina, Dvojmyslitelé, kteří ji chtějí využít jako zbraň proti Kosmokratům. Dvojmyslitelé věří, že Kosmokraté chtěli zvýšením hyperodporu napadnout všechny nižší bytosti. Rhodan má pomoci Jednomyslitelům zabránit této beznadějné válce, zatímco zničí spórovou loď.

Hisk-Mekang přivádí Perryho Rhodana k PAN-THAU-RA, která se mezitím znovu zhroutila do normálního prostoru. Hisk-Mekang hrozí, že zničí planetu Taura, pokud Rhodan odepře zničit spórovou loď. Perry Rhodan má na výběr: buďto zničí spórovou loď a zabije miliony Loowerů (a sám sebe), nebo připustí, že na Tauře zemřou miliardy Terranců.

Dojde k boji mezi Hisk-Mekangem a velitelem Dvojmyslitelů, jeho bratrem Kilan-Gerpem. Do toho se vmísí ještě Biofórové, kteří žijí na PAN-THAU-RA, jež vede Jaumet. Rhodan zůstává neznepokojen. Dojde k patové situaci, ve které Jaumet rozhodne, že sám zahájí zničení PAN-THAU-RA. Rhodan mu v tom bránit nebude. Protože narazil na Guckyho, Bayu Gheröl/Sirken a Monady. Ti Jaumetovi zabrání provést poslední nastavení. Díky spojení svých zvláštních sil uvolní Monadi, Joker, Baya Gheröl a Gucky psionickou šokovou vlnu, která smíří všechny Loowery.

Válka Posbiů

5. dubna 1343 NGL letí Perry Rhodan v rámci diplomatické mise na Rundron a setká se tam s Lotho Keraetem. Ten mu řekne o válce, která zuří v galaxii Ambriador mezi potomky Terranců a Posbii, a že jen on ji může ukončit. Rhodan tedy nemá na výběr, a společně s Mondrou Diamond, Startacem Schroederem, dvěma Posbii a Willíky, se poněkud unáhleně vydává na cestu. Je sice nejprve zajat Alteranci, ale když prokáže svou pravou identitu, uctívají ho jako spasitele. Zabrání zničení Altery agresivními Posbii, zůstává ale i po tomto činu spíše zajatcem, než hostem alteranského ministra obrany Laerta Michou.

Perry Rhodan vyvinul plán, znovu opravit rozbitý fragmentální křižník, který byl zničen po vesmírné bitvě u Altery. S ním chce vpadnout do centrálního světa ambriadorských Posbiů. K tomu potřebuje pomoc od larského technika Verduto-Cruze, který byl ještě před časem v kontaktu s Posbii a zná jejich techniku. Rhodan letí s MINXHAO na Caligo, aby Verduto-Cruze kontaktoval. Je zde nucen podporovat převrat generála Kat-Greera, aby s ním vědec spolupracoval.

29. dubna 1343 NGL se Perry Rhodan vrací zpět do pevnosti Blossom, aby zde čekal na Verduto-Cruze. Je po několik dnů vězněn, než přijdou nové příkazy z Altery. Laertes Michou povolí Rhodanovi dvě kosmické lodě pro evakuaci aletranských uprchlíků, kteří, jak Perry věří, uprchli s ORTON-TAPH z Caliga na Golthongu. Ani jedna loď však nedorazí. Po pěti dnech marného čekání v soustavě Golth se Rhodan vrací do pevnosti Blossom. Tam se 12. května potkává s Verduto-Cruzem. V soustavě Altera je s pomocí Lara znovu opraven BOX-1122-UM. S touto lodí 21. května dosahuje Rhodan Svět osmdesáti sluncí. Perry Rhodan vede dvě průzkumné cesty, ale nenávistné propojení není objeveno. BOX se pak vydává do centra Ambriadoru. Cestou téměř dojde k milostné aféře s kapitánem Lizou Grimm. Ta obdržela vzkaz a jeho neznámého tvůrce zaměnila s Rhodanem. Lehla si nahá do Rhodanovy postele, terranský Rezident však opět prokázal svou silnou vůli a její nabídku mile, ale jasně odmítl.

Koncem května 1343 NGL se uskuteční na Pakuri setkání s Keloskem Crykomem. Mistr počtář zpozoruje Terrancovu rytířskou auru. S jeho pomocí může být dokončen TRAGTDORON-přívoz. Rhodan se dozví o historii ambriadorských Kelosků a vyvine společně s Crykomem plán, jak rychle ukončit válku Posbiů. Všichni Keloskové, jakož i Perry Rhodan a jeho průvodci se vydají na cestu, aby dostihli TRAGTDORON. Perry Rhodan je díky své rytířské auře schopen do TRAGTDORONU vstoupit. Vhatom Q'Arabindon, kormidelník TRAGTDORONU, uzná Perryho Rhodana jako oprávněného velitele. Rhodan otevře TRAGTDORON pro Kelosky, kteří objekt opraví. Tímto způsobem zajistí, že se hyperfyzikální poměry v Ambriadoru normalizují. Kromě toho se Keloskům podaří usmířit Posbie a ukončit válku. 6. června 1343 NGL se vrací Perry Rhodan a jeho lidští průvodci s druhou stříbrokoulí zpět do Mléčné dráhy.

TERRANOVA

Perry Rhodan
Perry Rhodan
© VPM kg.
Perry Rhodan pozná, že se galaktické národy znovu úzce spojily a měly by jít společnou cestou, zvláště i kvůli nové hrozbě pro Mléčnou dráhu, která spočívá v Negasféře, jež právě vzniká v Hangayi. Proto Perry Rhodan pozve zástupce všech mocenských seskupení v Mléčné dráze, do kterých se počítá také Nové USO, ke Konferenci národů, která se koná 4. února 1344 NGL v Solární rezidenci. Perry Rhodan pronáší zahajovací řeč. Galaktickým národům navrhuje vybudování transmiterové sítě po celé Mléčné dráze.

Během konference je Rhodan varován Jádrem prostřednictvím Fawn Suzuke před objevením Terminační kolony TRAITOR, která se dala do pochodu, abych se Negasféry zmocnila pro Chaotarchy. Jádro Rhodana zapřísáhne, aby za každou cenu ochránil Sluneční soustavu před TRAITOREM. První útok TRAITORU je uskutečněn ve druhém dni konference. Objeví se Mikro-Bestie a zabijí stovky delegátů. Perry Rhodan dostane do bezpečí arkonského Imperátora Bostiche I. a společně porazí velitele Mikro-Bestií, Zona Factera.

Perry Rhodan vyhlásí případ Lámání chleba a podporuje výstavbu TERRANOVA-flotily. Nechá všechny dostupné lodě pátrat po kolonová pevnost TRAICOON 0098, která je umístěna v blízkosti Sluneční soustavy, a nakonec je zničena.

20. února 1344 NGL je ukončena první fáze projekt BACKDOOR. Perry Rhodan se osobně s malou delegací účastní prvního dálkového transmiterového transportu od hyperšoku.

Uprostřed března 1344 NGL je Perry Rhodan svědkem na svatbě Reginalda Bulla a Fran Imith. V lednu 1345 NGL se na Isla Bartolomé ohlásí Mírojezdci Alaska Saedelaere a Kantiran a dozví se od nich o historii této organizace. Během Solárního mistrovství, konaného pod záštitou Perryho Rhodana, je napaden TERRANOVA-štít 30 eskadrami Chaosu.

Perry Rhodan vede obranu Sluneční soustavy proti Terminační koloně. Když během prudkého útoku Traitanků na TERRANOVA-štít vznikne ve Sluneční soustavě černá díra, podnikne v květnu a červnu s plavidly třídy SKARABEUS osobně několik pokusů, jak touto hyperperforací projít. 4. června 1345 NGL se to konečně podaří. Rhodan a Gucky narazí na Aquinasem řízený SEOSAMH s Mocnými na palubě. Rhodana znepokojuje, že se SEOSAMH dostal do Sluneční soustavy. Poskytne Nuskoginovi a jeho šesti druhům azyl ve Sluneční soustavě a za to se dozví, že galaxie Lokální skupiny se mají stát kabinety Chaotenderu VULTAPHER.

21. ledna 1346 NGL je Perry Rhodan vyhledán dr. Laurencem Savoirem, který ho informuje o hrozbě vycházející z projektu EŠER. Když Rhodan pochopí, že i jím po mnoho let podporovaný projekt je možná nebezpečný, vyvine různé plány, jak nebezpečí zamezit. Přivede TERRANOVA-štít k pulzování, aby přinutil Jádro ke spolupráci. Díky tomuto zákroku Jádra je EŠER vyléčen. Když Rhodan zjistí pravý účel EŠERU, schválí jeho další vývoj, zajistí jisté předpoklady, aby se mohl vyloučit další chybný vývoj.

26. ledna se ze Slunce vynoří Temný vyšetřovatel, Rhodan objekt prozkoumá společně s Guckym a Aquinasem. O něco později Temný vyšetřovatel opustí Sluneční soustavu. Rhodan nemá na výběr a musí se letu zúčastnit. Cíl je Dengejaa Uveso. Tam se Perry Rhodan stává svědkem přípravy refaktivního skoku a dostane od Inaischona, odpadlíka Kvantové temnoty, informace o rebelech v řadách TRAITORU a o dějinách vzniku Temného vyšetřovatele.

Díky energii, která je uvolněna při refaktivním skoku, jsou Nuskoginus a ostatní Mocní znovu osvobozeni. Nejdříve sice nejsou při smyslech, potom ale převezmou řízení Ruumaytronu a dostanou loď do bezpečí. Gucky a Terranci jsou dislokováni na Yorname. Nuskoginus proklamuje, že on i jeho druhové se musí co nejdříve dostat na bezpečné místo a dojít klidu, protože v tomto momentu nemohou Terrancům nijak pomoci. Rhodan je sice nanejvýš zklamán, musí se však k názoru Mocných připojit a o několik dnů později se vrací zpět na Terru.

23. února vede rozhovor s Jádrem. Zjistí od něho pravdu o využití JULESE VERNA a kontextovém měniči. Tato informace zásadně mění jeho postoj k projektům Jádra. Odebere se proto 8. března s RICHARDEM BURTONEM ke slunečnímu dvanáctistěnu Kharag, a přenechává velení výpadu do Hangaye, které původně sám chtěl, Atlanovi.

Sám pak prozkoumává neznámý objekt, který se vynořil blízko slunečního dvanáctistěnu. Společně s Guckym a Icho Tolotem prozkoumává platformu s generátorem rázových impulzů ZEUT-80, na které Polostopí směnárníci postavili transportní dvůr. Nárokuje si stanici jako dědic Lemurů a převeze ji ke slunečnímu dvanáctistěnu. Tam přilétá 15. března – právě včas, aby zabránil s hyperproudovým injektorem ze ZEUTU-80 prvnímu útoku Traitanků, které se mezitím vynořily u slunečního dvanáctistěnu, na Ocelový svět Kharag. Sluneční transmiter už ale padl do rukou TRAITORU a oblast musí být vyklizena. Perry Rhodan soustavu opustí s poslední lodí, BEIJINGEM.

Negasféra

Perry Rhodan - Evolux
Perry Rhodan - Evolux
© VPM kg.
Perry Rhodan vede Operaci Tempus, která je zahájena 16. dubna. Cíle Operace Tempus tají stále dokonce i před svým zástupce Reginaldem Bullem. Krátce před startem obdrží od projekce Lotho Keraeta stříbrokouli. ID nabízí lidstvu evakuaci do bezpečné oblasti.

Perry Rhodan cestuje s JULESEM VERNEM do roku 20059813 před Kristem, aby pozoroval retroverzi Negasféry v Tare-Šarmu. Protože se jeho rytířská aura podobá sluneční auře Principy Kamuko, podaří se mu s ní vyjednávat. Aegeňanka v Rhodanovi vidí možného partnera, je jím však odmítnuta. Na podnět Mondry Diamond se opět dávají dohromady. I přesto Kamuko dovolí Terrancům, aby se připojili k výpravě ZÁKONA. Když se Laosoorové pokusí ukrást výzbroj Nočního světla, padne podezření na Terrance. JULES VERNE musí prchnout, je při tom ale tak těžce poškozen, že Rhodan považuje Operaci Tempus za ztroskotanou. Vyšle proto stříbrokouli na cestu. Přenechává Terrancům, aby se sami rozhodli pro nabídku superinteligence. Lotho Keraete odevzdá toto poselství Terrancům teprve v srpnu 1346 NGL, když se ve Sluneční soustavě již připravuje teletransová výměna.

Když je JULES VERNE obsazen Laosoory a přivezen k LAOMARKU, podaří se Rhodanovi společně s Guckym a Icho Tolotem uprchnout. Tři Galaktici se vydají na průzkum LAOMARKU a stále unikají zásahům Laosoorů, kteří je pronásledují. Tajemný vůdce Laosoorů Rhodana vydírá, zatímco hrozí, že JULESE VERNA zničí. Terranec nemá na výběr, než se podrobit požadavkům pověřovatele, který po něm žádá účast na misi CHEOS-TAI. Podle jeho názoru je aura Perryho Rhodana vhodná pro tuto misi. Že měl pravdu, se ukáže 4. května, když se Perry Rhodan v rámci mise CHEOS-TAI dostává k ZÁKONOdárci, neboť ten se pro nositele aury otevře, kromě toho je na Rhodanův podnět uvolněna kotva CHEOS-TAI. Od posledních přeživších členů posádky se Perry Rhodan dozví účel ZÁKONOdárce. Zkusí získat čas, zatímco nařídí kompletní prohlídku lodi, současně zapůsobí na Pothawka, jehož pochybnosti o oprávněnosti mise rozpoznal.

Zpět v LAOMARKU kuje Rhodan s Pothawkem a jeho bratry »pakt proti Chaosu«. Laosoorové by měli být vysvobozeni ze služeb Chaotarchů. Pothawk rozšiřuje zprávu, že Rhodan během mise CHEOS-TAI zemřel, ve skutečnosti se však Terranec ukrývá v Akademii zlodějů. Mezi ním a třemi Laosoory vznikne přátelský vztah. Rhodan vymyslí plán k odhalení identity tajemného pověřovatele, na jehož uskutečnění se podílela také Mondra Diamond. Společně proniknou do markovní tvrze, kde zjistí, že Ekatus Atimoss, velitel presorgardy Chada Saryeh, vystupuje jako pověřovatel Laosoorů. Rhodan sebou bere Graf Avalthani. Objekt reaguje na jeho rytířskou auru a dobrovolně s ním jde.

S jeho informacemi jsou Laosoorové vyburcování k povstání proti vojskům Chaosu. Rhodan chce sám zajmout Ekata Atimosse. Přitom se dostane do nebezpečí, neboť nenávistí naplněný Graf ho popohání k stále novým útokům. Rhodan vrhne Ekata Atimosse proti Grafu, jež ho zneškodní. Po vítězství nad vojsky Chaosu a dislokaci CHEOS-TAI do soustavy Oa se Rhodan odebírá rovněž tam. Výprava ZÁKONA se už ale vydala na cestu. Naštěstí Mondra Diamond objeví záznamy duála, které ukazují na Tare-Šarm, NGC 3423. Rhodan se tam vydá uprostřed května s JULESEM VERNEM, halo galaxie je dosaženo 15. října. Při průzkumu vraku Traitanku, který osobně vede, se Perry Rhodan ocitá v nebezpečí, když se vynoří další Traitanky. Je zachráněn Ketschuou.

Rhodan naváže myšlenkový kontakt se Sekundimy. Je ověřen Phereandurem a identifikován jako pozitivní bytost. Zařizuje poté záchranu Pherianů a Tauzedů před STROJEM Kolony a díky tomu dokáže, že JULES VERNE smí používat »Porodní cestu« Sekundimů, aby se dostal k INTAZO. Tam je jeho přesvědčení opět ověřeno Lanterny. Na jeho žádost se za něj zaručí Kamuko, takže se JULES VERNE může připojit k výpravě ZÁKONA. Když se ale Perry Rhodan vzepře nařízením a rozjede akci na záchranu explodující kosmické lodi To s'amosů, omezí Kamuko opět volnost JULESE VERNA. Na modulárním doku ANC 90 spáchá několik zmanipulovaných To s'amosů pokus o atentát na Rhodana. Aby se zachránil, je donucen útočníky zabít. Při dalších průzkumech zjistí, že v atentátu mají prsty Terminační herold Glinvaran a Ekatus Atimoss. Je zajat Ekatusem Atimossem a zúčastní se letu TAROSHI do Tare-Šarmu, zatímco JULES VERNE pod nátlakem INTAZO zůstává na místě.

Na planetě Ata Thageno v Tare-Šarmu je Perry Rhodan osvobozen Hobogeyem, který v něm vidí možného spojence v boji proti Genproxovým analytikům. Společně se po terminačním záchvěvu dostanou do základní stanice tohoto národa, Ekatus Atimoss a Glinvaran sem ale dorazili před nimi. Rhodan je kontaktován Sharbandem. Náčelník Gresků vysvětluje, že jeho lidé budou co nejdříve odvedeni Elementem temnoty. Do té doby bude Rhodan pod jejich ochranou. Když se krátce nato Element temnoty vrací zpět, aby Gresky odvezl, padne mu za oběť téměř i Rhodan. Po sloučení chaotických buněk Bernabas a Bi-Yotoring pozvolna mizí hyperfyzikální poruchy na planetě, takže Glinvaran je opět schopen přivolat devět traitanků. Ty jsou však zničeny bojovými loděmi Cypronů. Jejich velitel Randa Eiss přijme Perryho Rhodana jako pověřence kosmokratů. Glinvaran se obětuje, aby Ekatusi Atimossovi umožnil útěk. Rhodan však jejich lest rozpozná a duální bytost vezme do zajetí. Když se osvobodí ze Spáru laborátů, navrhne mu Rhodan výměnu stran. To je Ekatus Atimoss ochoten přijmout až poté, co zjistí, že je TRAITOREM pouze využíván.

24. prosince 1346 NGL palubního času JV dosáhne Perry Rhodan planety Tarquina. Jeho žádost, seznámit se s armádou ARCHETIMU, bude odložena na dva týdny do volby nové Ultimativní rady. Navrhne Randa Eissovi, aby na tento post kandidoval. Chce zabránit tomu, aby se Izolacionista Deco Forlane stal novým vůdcem Cypronů. Při útoku Izolacionistů na starou radu zachrání Ekatus Atimoss Pozemšťanovi život. Zatímco Randa Eiss vyjednává na ostrovním kontinentu Baybark s Davinem Abangym, převorem Negacypronů, dozví se Perry Rhodan podrobnosti o minulosti těchto rozštěpených národů, což ho přivede k domněnce, že jsou Negacyproni předkové Cynů. Převor poté přečte Rhodanovu rytířskou auru a zprostředkuje Terranci pocit důvěry.

Poté, co Randa Eiss vyhraje volby do Ultimativní rady, dostane Rhodan informace o aktuálním rozsahu přeměny Tare-Šarmu v negasféru. 12. ledna 1347 NGL palubního času JV se opět shledává s Mondrou Diamond. Použitím vektorové helmy se povede navázat kontakt s flotilou Cypronů. Ta má loď doprovázet na Tarquinu.

Když Ki-Myo Rhodana v únoru vyzve, aby se zúčastnil závěrečné bitvy, Terranec to odmítne. JULES VERNE i přesto flotilu Cypronů doprovází, než se 10. dubna vydá na cestu. Rhodan Ekatusi Atimossovi nabízí svou důvěru a přátelství. Prozradí dokonce duálovi i pravý původ JULESE VERNA. S duálovou pomocí tajně odposlouchává rozhovor Ki-Myoa, k němuž Terrance nepozval. V květnu vede Rhodan výsadkový tým do Negaměsta, aby zde vysvobodil zmizelou generálku Kamuko. Poté rozkáže k letu do centra Tare-Šarmu, kde se odehraje finální bitva. Petici sepsanou velkým počtem členů posádky, kteří si přejí návrat zpět do své doby, však zamítá. Když je retroverze ukončena, musí být proveden nouzový kontextový skok, díky němuž je možné dostat se zpět do 19. dubna 1346 NGL. Na poslední chvíli se ještě pokusí zachránit Kamuko, která se snaží dostat na JULESE VERNA.

Po Kamuko není ani stopy, když se JULES VERNE ocitá zpět v relativní přítomnosti. Loď zatím uvízla v Tare-Šarmu. Rhodan nasadí poslední hyperkrystal aby vyslal nouzové hypervolání o pomoc, které by upozornilo Yakonty na lodi. V Rhodanovi poznají bývalého Rytíře Hlubiny a jednají s ním přívětivě, protože na starém rytířském kultu stále ještě lpí. Odtáhnou JULESE VERNA na Evolux, kde se Rhodan seznámí s Dyramešem a zjistí, že na planetě loděnic vznikly Kobaltové modře. Po neúspěšném pokusu o útěk JULESE VERNA se Dyrameš rozhodne, že Terrance zapojí do dodavatelského procesu Kobaltových modří. Musí navždy zůstat na Evoluxu. Kosmofekt považuje pokus o retroverzi Hangaye za nesmyslný, protože se o tento problém za čas postarají sami kosmokraté.

Rhodan se pokusí s Yakonty navázat bližší vztahy a předá jim datový nosič s informacemi o jejich domnělých předcích - Negacypronech. Také souhlasí s tím, že doprovodí Castuna Ogorase do Thestosu, kde je uschována kosmická loď ve formě černého obelisku. Yakontové doufají, že je to odkaz na bytost, jíž Negacyproni vděčí za svou existenci. Dojde ke kontaktu s entitou AMU, která se nachází na palubě ZÁKONOdárce CHEOS-TAI ukrytého za časovým štítem. Rhodanova rytířská aura mu umožňuje získat kontrolu nad ZÁKONOdárcem. Letí s ním na Evolux, kde požaduje vydání JULESE VERNA. Dyrameš se mu chce vzepřít s PENDULUM, ale na lodi dojde k selhání a Yakontové tak zastaví svou práci. Dyrameš vyvodí z očekávaného snížení jejich výkonnosti příslušné závěry a Evolux opustí. JULES VERNE je přenesen na ZÁKONOdárce, který se již nachází na cestě na Terru.

Protože se Algorrianům nedaří získat manuální kontrolu nad ZÁKONOdárcem, zruší Perry Rhodan dosavadní hierarchii. Tím ale dosáhne jen toho, že jsou jeho povely ignorovány. Kromě toho Curcaryen Varantir žádá servopodporu. Poté jsou z hlubokého spánku probuzeni Herometové a následně i Tibirian Melechové. Fiktivní žalobci zřejmě Galaktiky považují za nepřátele, neboť je napadnou bojoví roboti, a JULES VERNE je vyhozen z hangáru. Jen průzkumná skupina vedená Mondrou Diamond zůstává na CHEOS-TAI, když zmizí v hlubinách vesmíru. Galaktikové na JULESI VERNOVI se později dozví, že se CHEOS-TAI nachází v jen 3000 světelných let vzdálené malé galaxii Barmand-Hvězdozdroj.

Perry Rhodan kontaktuje Protiválečný svaz, který malou galaxii ovládá. Tavocky U Arakay, úřadující státní tajemník Svazu, je připraven k osobnímu rozhovoru. Považuje sice Rhodana za blázna, když chce CHEOS-TAI dobýt zpět jen s malým oddílem, dovede je ale sám k místu dění. Rhodan se spojí s Heromety, kteří zatím odmítají poslouchat Tibirian Melechy. Dobytí CHEOS-TAI probíhá bez problémů, protože Tibirian Melechové následkem kolektivního donucení k proměně umírají.

Koncem června 1347 NGL se JULES VERNE konečně vrací zpět do Sluneční soustavy. Reginald Bull sice zavedl bezpečnostní opatření, musí ale Rhodana co nejdříve informovat, co se stalo Roii Dantonovi. Rhodan do této doby nevěděl, že pravý Roi Danton nikdy nebyl přeměněn na duální bytost. O něco později se aktivují všichni přestavění metaběžci. Objeví se hologram Noxe Hauthorna. Metaběžec odevzdá Perrymu Rhodanovi jeho »novou« loď. která se svými parametry podobá Světlobuňce Rytířů Hlubiny. Rhodanovi se nakonec s velikou námahou podaří dostat loď pod kontrolu.

6. července se Rhodan vydává s eskadrou ARCHETIMU do Hangaye, aby zde zahájili retroverzi vznikající negasféry. 10. července eskadra dosahuje základny Cala Impex. Tam přijmou Kantiranovo volání o pomoc, protože je společně s dalšími Mírojezdci ohrožován v hvězdokupě Lazaruu STROJI Kolony, eskadrou chaosu a stíhací letkou Awourů. Rhodan se za ním hned vydá se třemi ultrabitevními loděmi. Existence CHEOS-TAI nesmí být prozrazena, ale ZÁKONOdárce může být nasazen, aby odlákal STROJE Kolony z Lazaruu. Když gigant zmizí, zničí nebo zaženou ultrabitevní lodě zbylé traitanky a vezmou Mírojezdce z N'jabo na palubu.

7. října se Perry Rhodan na Cala Impex setkává s Kamuko. Osobně vede výpad do protonegasféry, který je 23. října umožněn díky hyperzáři, a pozoruje, jak kosmický messenger, který pronikl do Hangaye, zahajuje retroverzi. Když na konci října 1347 NGL JULES VERNE operuje v centrální oblasti Hangaye, setkává se Perry Rhodan s legátem String, který činkovitou loď špehuje. Bytost myšlenkovou cestou proklamuje, že Rhodan je sice silný, ale ne dost.

Další kroky spočívají v útoku na KOLTOROCA, který ještě neví nic o existenci Jádra. Protože překvapivý útok na GLOIN TRAITOR už není možný, musí Perry Rhodan Chaopresora nalákat do ZÁKONOdárce. Tam chce Jádro čekat na superinteligenci a zaútočit prudkým uvolněním nahromaděné psionické energie. Jádro se mezitím skrývá a ve správné chvíli ho Perry Rhodan aktivuje signálním generátorm, který dostal od Fawn Suzuke. Rhodan má v plánu použít jako návnadu pro KOLTOROCA Nuskoginuse a další Mocné, jakož i biofóry uložené v Ruumaytronu. Tento plán vyjde, když se flotila Ultima Noquaa-Kansaharuyyů 7. listopadu spojí s jednotkami Galaktiků, neboť legát String se nachází na vlajkové lodi UMAKO a informoval KOLTOROCA. Superinteligence se ukáže v CHEOS-TAI a dostává Galaktiky do svého myšlenkového pouta. S posledními silami se Rhodanovi podaří aktivovat signální generátor. Jádro se objeví a zasadí KOLTOROCOVI úder, který sice superinteligenci nezabije, ale oslabí. Poté Perry Rhodan 9. listopadu zavelí k prvnímu ze čtyř útoků na GLOIN TRAITOR. Kamuko přebírá s jeho svolením velení nad třetí a čtvrtou vlnou útoku, po které GLOIN TRAITOR prchá.

Také JULES VERNE se účastní pátrání po Ostnu Chaosu. Přitom dojde k setkání se střední částí SOL. Ronald Tekener a Atlan jsou zprvu nedůvěřiví, když s Rhodanem mluví, protože JULESE VERNA neznají, a mohlo by se jednat o podvrh TRAITORU. Perry Rhodan je pozve na palubu a neuvědomí si přitom, že jeho přátelé ze SOL neví nic ani o Ekatusi Atimossovi, domněle nepřátelské duální bytosti, která se také na lodi nachází. Když ho Ronald Tekener a Atlan uvidí, vytasí zbraně. Rhodan jim ale toto nedorozumění včas vysvětlí a dozví se o existenci Inkadye.

16. listopadu vydá při obnoveném hledání GLOIN TRAITORU rozkaz k rozhodující bitvě. Poté, co CHEOS-TAI zničí Osten Chaosu a je dokončena retroverze, při níž se obětuje Jádro, obdrží Perry Rhodan přímo na něho mířenou zprávu od KOLTOROCA. Chaopresor vyzve Rhodana, aby se za ním stavil v Duální metropoli. Jinak zničí Terru a lidstvo. Rhodan je připraven o Zemi bojovat, ale KOLTOROC neuvedl, kde se Duální metropole nachází. Rhodan proto s Git-Ka-N'idou, velitelkou Vibra oddílu, pátrá po kontaktním lese Vatucym. Ten určí přesnou polohu své odnože v centrální oblasti. Rhodan se tedy s JULESEM VERNEM vydává na uvedené souřadnice. Namísto očekávané sluneční soustavy však nacházejí pouze novu.

Alomendris nakonec souhlasí, že Perryho, Mondru Diamond a Inkadye pošle ke kontaktnímu lesu 126, do bezprostřední blízkosti KOLTOROCA. Perry Rhodan si přitom sebou vezme svou tajnou zbraň. Trojice je přijata legátem a přivedena do Duální metropole. Rhodanově tajné zbrani není věnována příliš velká pozornost. Nakonec se osobně setkají s KOLTOROCEM, který Perrymu Rhodanovi učiní nabídku, »která se neodmítá«. Perry Rhodan se má dát na stranu Mocností Chaosu, nebo alespoň KOLTOROCOVI zanechat svou rytířskou auru. Jako protislužbu ušetří KOLTOROC Mléčnou dráhu. Perry Rhodan ho ale odmítá. KOLTOROC tedy zavelí k útoku na Sluneční soustavu. Inkadye KOLTOROCA napadne psionickou bouří, která se ale obrátí proti ní a zabije ji. Perry Rhodan a Mondra Diamond prchají ve zmatku transmiterem do jiné části Duální metropole. KOLTOROC si jich však všimne a zůstává jim v patách. Perry Rhodan je vystaven projekcím napadené Sluneční soustavy a současně je napadán myšlenkově. Perry Rhodan marně hledá možnost, jak KOLTOROCA odclonit, aby mohl použít svůj degradér: a tak se odprostí od své rytířské aury. Během toho, co se KOLTOROC pokusí auru ovládnout a přenést ji na sebe, nasadí Rhodan svůj degradér: biofóry. Zasáhne potenciální pole, z něhož KOLTOROC vznikl, takže devoluje. Zatímco se Rhodan na krátko spojí s umírající kollogomskou polovinou KOLTOROCA, poručí legátovi, aby na VULTAPHERU předal rozkaz zastavit útok proti Sluneční soustavě. VULTAPHER odletí za neznámým cílem pryč, doprovázen eskortou svých traitanků. Rhodan a Mondra prchají z Duální metropole a kontaktní les 126 je přenese nakonec zpět. Perry se pokusí nic na sobě nedat znát, ale ztrátu rytířské aury nese velice těžce. Uvnitř se cítí rozervaný a prázdný. (PR 2499)

Mezi léty 1347 NGL a 1401 NGL složil Perry Rhodan úřad Terranského rezidenta. (PR 2517, PR-Extra 9)

Stardust, Polyporsystém a Frekvenční monarchie

Perry Rhodan
Perry Rhodan
© Dirk Schulz, VPM kg.

Během zkoumání polyportdvorců (Projekt Saturn), budou v lednu 1463 NGL aktivovány, a dojde k prvním útokům Frekvenční monarchie, kterým se však lze ubránit. Kromě toho je ale přijato nouzové volání ze soustavy Stardust. Perry dostane od ID úkol vzít dohled nad polyportsítí. (PR 2500)

Perryho Rhodana požádají o pomoc Polostopí směnárníci a pozvou ho na jejich planetu, ale během setkání se Směnárníky dojde k dalšímu útoku Frekvenční monarchie. Na útěku před Darturky dostane Perry od Ariela Motrifise controller třídy A, než se Polostopí směnárníci přesunou na Aphanurský polosvět, a uprchne s muzejním křižníkem MIKRU-JON. (PR 2502)

Po cestě po hvězdokupě Kyon Megas a galaxii Diktyon, při níž se Perrymu společně se Stínovými Maahky podaří nalézt další controllery třídy A, se Perry dostává přes polyportsíť do soustavy Stardust. (PR 2511)

V hvězdokupě Far Away se Perry setká s Elfahdery, kteří mají od ID přikázáno najít Terrance a spojit se s nimi. Perry pomůže Elfahderům s obranou proti útokům Frekvenční monarchie na polyportstanici KOLOKŘÍŽ. (PR 2521)

Krátce poté je Perry Rhodan pozván na Poutníka. Ukáže se, že je superinteligence po pokusech kontrolovat dvě velmi vzdálené zóny v její mocenské oblasti velice oslabená, a potřebuje obrovské množství psionické energie. Z tohoto důvodu dostane Perry příkaz najít tak zvaný PARALOX ARZENÁL a přivést ho k ID. Perry je superinteligencí poslán přes polyportsíť do Andromedy. (PR 2522)

Po příletu se Perry dostává do války mezi maahskou skupinou fundamentalistů a Stínových Maahků. Má v plánu, že kontaktuje obě strany. Při pokusu zachránit Stínového Maahka před popravou, se dostane do pasti fundamentalistů a utrpí přitom velice závažná poranění - velkoplošné popáleniny prvního až čtvrtého stupně - přičemž téměř umírá. (PR 2532)

Stínoví Maahkové Perryho neživé tělo ukryjí, věří však, že tak obrovské a hluboké popáleniny nemůže přežít. Oddělí proto jeho duši od těla, duše je stabilizována s pomocí reflexních polí, a těle je zakonzervováno v kryostázi. Perryho buněčný aktivátor není schopen jeho tělo léčit, protože z něj Maahkové čerpají velkou část energie, aby mohli stabilizovat reflexní pole. Perryho duše je ale při transferu do tak zvaného Světa nikoho rozdělena na dobrého Rhodana a zlého RHODANA, který s pomocí reflexních polí vybudoval Solární impérium, jemuž vládne jako diktátor. Ve Světě nikoho, do něhož mají přístup i Stínoví Maahkové, prchá Rhodan nejdříve před RHODANEM, a má možnost nahlédnout do části psionické sítě, ale málem je chycen do dušopastí fundamentalistů. Poté, co je Perry Stínovými Maahky požádán o pomoc, rozhodne se opět se vrátit do světa živých. Nejprve ale bojuje s RHODANEM, s nímž se opět sjednotí, a nakonec se vrací zpět do svého těla.

Ve stejné době Mondra Diamond přemluví Stínové Maahky, jejichž úkryt mezitím objevila, aby Perryho tělo probudili z kryostáze. V okamžiku, kdy se Perryho duše vrací zpět do jeho těla, jsou jeho vitální funkce stále silnější, protože buněčný aktivátor má po zhroucení reflexních polí konečně dost energie k tomu, aby mohl začít léčit Perryho těžká zranění. (PR 2533)

Protože právě v tu samou dobu dochází k novému útoku fundamentalistů, teleportuje koncept Ras Čubaj / Fellmer Lloyd s Perrym, Mondrou a Stínovými Maahky zpět na MIKRU-JON, kde je Perry ihned uložen do medotanku. Díky účinkům medotanku a jeho buněčného aktivátoru je Perry Rhodan za krátkou dobu vyléčen. Po opuštění medotanku se Perry setkává s Polostopým směnárníkem Akikou Urismakim, který mu oznámí, že controller, který Perry obdržel od ID, je controller třídy B. (PR 2534)

....

Přátelé

Ačkoliv Perry Rhodan svá nejdůležitější rozhodnutí sice musí vždy řešit sám, prokazuje své společenské pravomoci tím, že si dokáže získat a udržet důvěru i přátele. Jako nositel buněčného aktivátoru a tím tedy jako nesmrtelný, ztratil již mnoho svých přátel. Během let mu mimo jiné zvláště přirostli k srdci:

  • jeho nejstarší přítel Reginald Bull, zvaný Bully, Perrym také obzvláště rád nazývaný tlouštík.
  • Myšob Plofre, později pojmenovaný Gucky, Perrym také rád nazýván jako maličký, ale když se zlobí, říká mu poručík Guck.
  • Arkonidan Atlan.
  • Haluťan Icho Tolot, Perrym uctivě a přátelsky také nazýván Tolotos.
  • a mnoho dalších ....

Politika

Kolem roku 3444 vznikla politická strana přívrženců Perryho Rhodana. Tito jeho stoupenci si říkají Rhodanisté.

Perry Rhodan je během své politické kariéry na cestách po galaxiích jako vyvolený bojovník. Přitom většinou používá, ačkoliv je v té době soukromou osobou, hlavně flotilní kosmické lodě, ba i dokonce samotné vlajkové lodě.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Perry Rhodan« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)