Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Ascari da Vivo
hledat
Informace o postavě:
Datum narození:3. prosinec 1284 NGL
Místo narození:Arkon I
Úmrtí:30. dubna / 1. května 1333 NGL
Výška:1.78 m
Národ:Arkonidané
Popis:sportovní postava, červené oči, bílé vlasy
Tituly:Mascanta
Ascari da Vivo
Ascari da Vivo
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 2100: Hvězdné okno
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 2291: Souboj v Magellanu
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Ascari da Vivo je Arkonidanka s hodností Mascanta. Narodila se 3. prosince 1284 NGL na Arkonu I. Zemřela roku 1333 NGL na Parrakhu, pravděpodobně v noci mezi 30. dubnem a 1. květnem.

Popis:

Ascari da Vivo je vysoká 1,78 metru a má velice sportovní postavu. Má hluboce červené albínské oči. Své bílé vlasy nosí Ascari dlouhé až po ramena. Erotické působení mladé Arkonidanky je pozoruhodné. Obléká se vhodně, aby využila příležitosti; od provokativně eroticky až do zdůrazněné jednoduchosti. Při oficiálních příležitostech ráda zazáří s občas odvážným outfitem, exotickými účesy a barevně nádherným mehinda make-upem. Ve službě nosí admirálka naproti tomu jen jednoduchou bílou uniformu.

Charakter

Je chladná, vypočítavá a typicky aristokraticky arogantní. Při nasazení se projevuje jako pravá vůdkyně, která se nezalekne ani obětí. Trauma prožité následkem Kantiranova útoku na ní v průběhu času pravděpodobně zanechá silnou psychózu. Svého syna nenávidí. Jedině Drona Qertana, svého osobního strážce, považuje za něco jako přítele, resp. důvěrníka. Je oddaná Imperátoru Bostichi I., i když není vyloučeno, že její věrnost vzhledem k její povaze vychází jen z vypočítavosti.

Životopis:

Podporovaná Imperátorem Bostichem I. udělá ze střední šlechty pocházející Ascari da Vivo – její otec je neznámý – v kosmické flotile Křišťálového impéria rychlou kariéru. Její matkou byla Demoas Shaeanda da Vivo a Ascari se narodila na ostrovním kontinentu Shargabag na Křišťálovém světě. Perry Rhodan se s Ascari da Vivo poprvé setkal roku 1306 NGL, při příležitosti velké audience na Arkonu I.

Ve věku jednadvaceti arkonských let se mladá žena stane Mascantou, tedy admirálkou první třídy. Spornou hvězdokupu Hayok, ležící mezi Terrou a Arkonem, jí Bostich dá jako osobní léno. Tam se Ascari da Vivo v roce 1307 NGL poprvé potká s jednotkami Říše Tradom. Když roku 1311 NGL představitelé Tradomu otevřou v Hayoku Hvězdné okno, doprovází Ascari se svou vlajkovou lodí KARRIBO LEIFA ERIKSSONA, se kterým se Perry Rhodan přes Hvězdné okno vydává do daleké galaxie Tradom, aby zabránili pohromě pro LSP a zbytek Mléčné dráhy.

Tam bude také ona vržena asi 160.000 let do minulosti a zde stráví jednu noc s Perrym Rhodanem. Roku 1312 NGL, po návratu z Tradomu, zjistí Ascari, že je těhotná. Vztah mezi ní a Rhodanem znatelně ochladne. Aniž by Perrymu o dítěti cokoliv řekla, nechá si embryo vyjmout a později in vitro zrozeného Kantirana předá pěstounům na planetě Creiff.

Kantirana i přesto ale vzdáleně sleduje a poté, co si najde přítelkyni - Theremu - pověří Šalowaina, aby ji zabil. Nenávist, která se tímto v Kantiranovi usídlí, způsobí to, že Ascari skoro zabije, když na ni poštve svého Taroxe Kehmiho. Podaří se jí přežít, ale jako následek jí zůstane znetvořený obličej.

Chirurgům se později podaří toto znetvoření odstranit. Ascari da Vivo se pak znovu odebírá do svého sídla v archipelu Hayok. Připojí se k operaci LSP Krystalová bouře, ze strachu před problémy s Bostichem si na tuto expedici do Magellanových mračen bere svého osobního strážce Quertana. V průběhu expedice tajně experimentuje s kontaktováním Gon-Orbhona, ale ohrozí tak terranskou misi. Umírá 30. dubna / 1. května 1333 NGL v průběhu souboje na Parrakhu se svým synem Kantiranem, když se snažila uzavřít spojenectví mezi Arkonidany a Gon-Orbhonem.

Ascari obdržela jako oficiální dárek od LSP prostřednictvím Reginalda Bulla plophoskou kočku mužského pohlaví – kocourka pojmenovala Aymoto.