Perry Rhodan 2291 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2291
Název:Duel v Magellanu
(Duell in Magellan)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Hvězdný oceán
Vydáno poprvé:15. července 2005
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1333 NGL
Bojují v krystalové hoře – smír je vyloučen
Hlavní postavy románu:

Kantiran – Syn Perryho Rhodana podstoupí strašlivý souboj.

Ascari da Vivo – Krásná admirálka chce samozvaného boha jako spojence.

Qertan – Bojovný Dron splní svou povinnosti osobního strážce mascanty.

Mal Detair – Bývalý zvěrolékař následuje svého přítele do smrtelného nebezpečí.

Zemi má ve svých spárech samozvaný bůh Gon-Orbhon, vzniklý z nešťastné symbiózy šíleného Nokturnského úlu Satrugaru a nesmrtelného Ochránce. Negativní entita lační po energii superinteligence ARCHETIM, jejíž mrtvé tělo je již po 20 miliónů let uloženo ve Slunci.

V zoufalé akci obětují Myles Kantor a jeho vědecký tým své životy, aby oddálili hrozící zánik Sluneční soustavy. Ze Sol je vyslán mocný psionický impulz, daleko silnější než všechno, co musel bůh doposud zpracovat. Pulz zasáhne úl Satrugar, sídlící na planetě Parrakh ve Velkém Magellanově mračnu a zbaví ho vědomí. V řadách Gon-Orbhonovy armády zavládne následně chaos.

Ani za této situace však pozemská expedice nemůže proniknout do soustavy Parr, neboť tu střeží nepřemožitelní Kybb-Titáni. Když se Pozemšťané zmocní dvou plavidel protivníka, mohou se začít připravovat k akci na Parrakhu.

Nepočítají však se zrádci z vlastních řad. Ti uprchnout k nepříteli a následně dojde k DUELU V MAGELLANU...


S druhým kybbským BODCEM následují Kantiran a Mal Detair, kteří rovněž zůstali na DRAGUUNU, věrolomnou mascantu Ascari da Vivo a jejího dronského osobního strážce Qertana do soustavy Parr. Obě dvojice s úspěchem využijí panujícího totálního chaosu, relativně bez potíží proniknou až k Nokturnskému úlu a nezávisle na sobě do něho vstoupí. Ascari da Vivo chce přesvědčit Gon-Orbhona, aby s Arkonidany uzavřel pakt proti lidstvu. Kantiran sám netuší, co hodlá proti matce vlastně podniknout. Chce mascantu pouze zadržet nebo se chopit nabízené příležitosti a konečně se jí pomstít za všechna příkoří, která mu v uplynulých letech způsobila?

Nejprve však musí oba soupeři i jejich průvodci čelit jiným potížím – nitro Nokturnského úlu je totiž místem neustálé změny. Stále zde vznikají nové chodby a sály, zatímco ty staré se uzavírají a mizí. Satrugar zahrne vetřelce klamnými přeludy, čtveřici navíc začíná ovlivňovat šílenství Nokturnského úlu, přičemž nejvíce je díky mutantským schopnostem postižen Kantiran. Zdá se mu, že vidí svou mrtvou milenku Theremu, ale i to je jen přelud. Naštěstí pro Kantirana je jednou takovou pseudomateriální iluzí ošálena i Ascari. Míšenec tak unikne střele ze stregy, kterou ho Arkonidanka chtěla zahubit. Mal Detair a Qertan se pronásledují skrze koridory. Když je Dron uvězněn v nově vzniklé krystalové komoře, pokusí se osvobodit pomocí energetické zbraně. Odražené paprsky mu pak přinesou smrt. Fuerťan je z úlu vyplaven proudem vody.

Mezitím dosáhne Ascari a o něco později také Kantiran srdce Nokturnského úlu. Ascari se právě chystá předložit Gon-Orbhonovi svou nabídku. Dojde k souboji mezi matkou a synem, vedenému beze zbraní, neboť oba soupeři museli odložit své ochranné obleky a veškeré vybavení. Když Ascari pochopí, že Kantirana jen tak neporazí, uchýlí se k triku. Zahraje mu roli k usmíření připravené matky. Kantiran, který zjevně přes veškerou nenávist v hlouby srdce toužil po matčině lásce, se nechá oklamat a je napaden. Iluze ve vodě se zmítajícího Fuerťana na okamžik odvrátí Ascarinu pozornost a Kantiran udeří – při pádu je Arkonidanka probodnuta krystalem a smrtelně zraněna. Kantiran ji odtáhne z úlu, který se za nimi konečně uzavře. Na matčino přání pak stojí u mrtvé stráž. Nic jiného mu ostatně ani nezbývá, neboť oba kybbské BODCE byly zničeny...

Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!