Menu

Detair, Mal

(přesměrováno z: Mal Detair)
Informace o postavě:
Rok narození:1279 NGL
Místo narození:Fuerto
Výška:2,02 metru
Národ:Fuerťané (koloniální Arkonidané)

Mal Detair je Fuerťan. Narodil se jako syn zvěrolékaře v roce 1279 NGL na planetě Fuerto.

Vzhled:

Mal bývá často mylně považován za Skokana. Je to důsledkem jeho mohutného, 2,02 metru vysokého těla, jakož i dlouhých, hustých, měděně červených vlasů, které má svázané do copu.

Charakter:

Navzdory divokému zevnějšku je Mal velmi tichý a klidný muž. S Kantiranem da Vivo Rhodanem ho spojuje silné pouto přátelství. Často musí krotit jeho vznětlivý charakter a nutit ho k přemýšlení. Služba u pozemních jednotek Křišťálového impéria ho naučila, jak se ubránit nepřátelům. Nikdy se však nepouští do zbytečného, nepromyšleného boje.

Historie:

Mal Detair je povoláním veterinář. Po jeho propuštění z loďstva (kde působil v letech 1297 NGL až 1307 NGL), kde jako voják pozemního oddílu dosáhl hodnosti orbtona, strávil 12 let v divočině na planetě Pašan (až do roku 1319 NGL). Potom se na Arkonu II začal učit zvěrolékařem, z neznámých důvodů však roce 1321 NGL přerušil studium a otevřel si veterinární kliniku na Arkonu I. Zde pečoval především o zčásti exotická domácí zvířata místních šlechtických rodů.

Doprovázel přítele Kantirana na jeho útěku před Šalowainem. S RICHARDEM BURTON absolvoval cestu do Velkého Magellanova mračna a potom do Parrakhu. Tam zůstal po vítězství nad Gon-Orbhonem a založil novou veterinární nemocnici, v níž i s Kantiranem působil do 16. července 1337 NGL. V tento den přiletěl na Parrakh Alaska Saedelaere a naverboval Kanta pro organizaci Mírojezdců. Mal Detair zůstal na Parrakhu, kde ho Kantiran v následujících letech přinejmenším jednou navštívil.