Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Saedelaere, Alaska
hledat

Saedelaere, Alaska

(přesměrováno z: Alaska Saedelaere)
Informace o postavě:
Datum narození:2. 12. 3400
Místo narození:Terra
Úmrtí:zřejmě 20. ledna 1470 NGL
Výška:2 m
Národ:Pozemšťané
Popis:vysoký, tmavé vlasy
Tituly:Člen nového Sboru mutantů, Nositel buněčného aktivátoru, Nositel čipu buněčné aktivace, Stopař Cappinů
Saedelaere, Alaska
Saedelaere, Alaska
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 404: Vládkyně pirátů
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1999: Pulz
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Tento Pozemšťan se narodil roku 3400, je 2 metry vysoký, hubený a má tmavé vlasy. Jeho na pohled slabé tělo vyzařuje tajemnou sílu. V roce 3428 použije Alaska Saedelaere transmiterové spojení mezi planetami Bontong a Peruwall. Transport měl proběhnout bez časové ztráty, ale Saedelaere se objeví až po čtyřech hodinách. Při průchodu hyperprostorem se srazil s jinou bytostí – s Cappinem, jak později vyjde najevo. Od té doby je Saedelaere nucen nosit plastikovou masku.

Vzhled

Fragment Cappina je napevno staven s Alaskovým obličejem a každý, kdo ho spatří, okamžitě propadne šílenství. Alaska sám svůj obličej popisuje jako »velice barevný a plný zvláštních pohybů«. Díky fragmentu, který je citlivý na hyperenergetické procesy, září a v extrémních případech z něho létají blesky, je Alaska nazýván takzvaným stopařem Cappinů. Na základě této schopnosti se stane členem Nového sboru mutantů.

Životopis

V roce 3531 dostane ve věku 131 let staletí nevyužívaný aktivátor buněk po zesnulé Betty Toufryové a stane se relativně nesmrtelným.

Roku 3582 opustí Zemi a stane se zakládajícím členem TERRA – PATROLY. Jeho život je i navzdory přátelům samotářský. Často zkouší fragment Cappina, který ho čím dál tím více trápí, oddělit, což se mu povede až v roce 426 NGL při pádu BÁZE k Frostrubinu. Konečně může odložit svou masku, ale jeho obličej vypadá jako z bílého vosku. Nos působí jako špatně provedená plastika, rty jsou bezkrvé a opuchlé, oči jsou hnědé a živé. Pro svou extremní pobledlost dostane Alaska Saedelaere novou přezdívku: Smrtelně bledý. Ostýchavost před ostatními lidmi mu ale zůstává. Svým obličejem ostatní lidi znepokojuje a odvrhuje, a občas jeho tělem prochází elektrický proud. Přijde se na to, že fragment Cappina se neoddělil, ale pouze se z obličeje přesunul do těla, což je pro Saedeleareho velký šok. Fragment začíná v těle přímo zuřit a vedle bolestí působí i jevy, které nelze přivést pod kontrolu. Nejen kvůli těmto mukám si Saedelaere přeje zpět svůj dřívější stav. Pochopí, že organický fragment už dávno získal samostatnost a stal se dokonalou osobností. Přes jeho neobyčejnost ho akceptuje, váží si ho, ale nemiluje ho.

Saedelaere je smrtelně nešťastný, když se BÁZE v květnu 427 NGL přibližuje k jednotce číslo 1 Nekonečné Armady, k Loolandre. Na vrcholu této krize se Alaska po dlouhé době dostane do duševního kontaktu s Kytomou. Ta zuřící cappinský fragment uklidňuje a vysvětlí, že opět nalezla svůj lid, Queriony, a žije s nimi v duševním kolektivu. Aby se Alaska Saedelaere osvobodil a mohl být s ní, dá mu prostřednictví svého národa pedokontakt (i jeho cappinskému fragmentu) a vezme ho k sobě. Alaska tak najde svůj dočasný nový domov. Stává se Síťochodcem a mezi ním a fragmentem (ten se nazývá Testare) vznikne symbióza: při průchodu sítí tvoří oba duševní celek. Alaska už v sobě Testera nemůže nosit ve fyzické podobě. Testare ten problém vyřeší tak, že se v Saedelaerovi rozpustí a přijme tvar tělesné projekce. Pro obě bytosti je oddělení nepříjemné, při delším trvání nesnesitelné. Alaska Saedelaere nyní fyzicky vypadá tak, jako před transmiterovou nehodou, a není již smrtelně bledý. Je vyrovnaný a bez trýzně, ale nadále je vážný a introvertní. Do října 1169 NGL, kdy musí vrátit aktivátor buněk zpět ID, se Alaska Saedelaere věnuje pátrání po chronologické tabulce Amringharu, kterou chce nalézt u Nokturnů, ale bezvýsledně. Později je mu implantován nový čip buněčné aktivace.

Od roku 1199 NGL spolu s Guckym pátrá po obou předem určených nositelích aktivátoru, zrcadlově narozených. U Velké prázdnoty vede s Guckym expedici k samplerovské planetě Sloughar. Od této výpravy ho s dvojčaty Vandemarovými, Milou a Nadjou, pojí velice zvláštní vztah.

Roku 1288 NGL projde Alaska společně s Perry Rhodanem a Reginaldem Bullem po Mostě do nekonečna. Během průzkumu arzenálu Baolin-Nda je ovládnut podivným symbiontem – Kůží. Díky ní se roku 1289 NGL dostane v doprovodu mladých Raubyňanů Lanagha a Scheepa do galaxie Tolkandir. Jeho loď, Thoregon 4, narazí na Goeddu a je zničena. Alaska, Kůže a dva Raubyňané jsou uvězněni na zvláštním místě uvnitř hyperprostorem cestující Goeddy, v takzvaném Poledním světě. Alaska později v boji s Filozofem Mimojackem ztratí oba mladé Raubyňany a je ovládnut vládcem Země – Mimodreurem. Během zničení Goeddiny Bubliny snů se Alaska stejně jako ostatní Filozofové zachrání v miniaturní hyperprostorové sféře. Aby zabránil vzniku nové Goeddy, postaví se Alaska Mimodreurovi v boji na život a smrt, v němž s pomocí mladého Arkonidana Benjameena z Jacinty zvítězí. Nesmrtelný je nakonec zachráněn a vrací se na Camelot.

1. března 1290 NGL se Alaska Saedelaere stane na Thorrimu v galaxii DaGlauš pilotem virtuální lodi VIRTUA/18. Jako osamělý kapitán virtuální lodi pomáhá Alaska Saedelaere stabilizovat PULZ, jenž má sloužit jako domov pro šest superinteligencí koalice Thoregon. Teprve roku 1304 NGL se vrací do Mléčné dráhy.

Společně s Monkeym se Alaska roku 1312 NGL vydá skrze časovou studnu, která se otevře na Trokanu a dostane se do Roje Kys Chamei, kde je donucen znovu přijmout fragment Cappina, který až doposud nosil Alaska z paralelního univerza. Oba Nesmrtelní následně proniknou do Prvního Thoregonu, kde se účastní zničení nebezpečné superinteligence. Alaska následuje Cairola Třetího další časovou studnou.

V současné době (1345 NGL) je Alaska Saedelaere členem tajného spolku Mírojezdců a spolu s Kantiranem hodlá zasáhnout proti mocnostem Chaosu a vznikající negasféře v galaxii Hangay.