Goedda

Informace o postavě:
Tituly:Velká matka Tolklandů

Velká matka Goedda byla před přibližně 60 000 lety v galaxii Suuvar vypěstována vědci koalice inseddských národů jako biologická zbraň.

Velká matka Tolkandů je produktem války, jež před nějakými deseti tisíci lety zuřila v galaxii Suuvar a v níž se decimovaly inteligentní národy. Genetikovi Irra'Anveteovi z národa Ayrrisů se podařilo vytvořit organismus, který vyrůstá v tzv. líhňovém kosmu a jehož líheň tzv. vivok vyrůstá na vhodné planetě. Tak ostatně vznikají národy Physandů, Chaerodů, Eloundarů, Neezů, Alazarů a Gazkarů.

Vlivem jedné černé díry se však Goedda velice rychle pozměnila a větším počtem vrhů vyhladila celou galaxii Suuvar. Pak ji však zastavili Nonggové, kteří ji zadrželi v jejím líhňovém kosmu.

Teprve o tisíce let později byla probuzena, a to bytostí jménem Shabazza. Shabazza vyslala Goeddu nejdříve do galaxie Tolkandir, v níž Goeddiny „děti" vyhubily veškerý život. Pak vyrazila gigantická invazní flotila o 200 000 lodích do Mléčné dráhy. Teprve po četných bojích se podařilo Goeddu i se všemi Tolkandy zničit v Dengejaa Uveso, černé díře v cenťru Mléčné dráhy.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!