Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmologie > Hyperprostorová bublina
hledat

Hyperprostorová bublina

Hyperprostorová bublina je časoprostorová enkláva, která je z prostorových a bezpečnostních důvodů stabilizována v hyperprostoru. Hyperprostorové bubliny vytvořené Vincentem Garronem se označovaly také jako hyperpropady.

Existují ještě poloprostorové bubliny, které se nacházejí v poloprostoru a technologicky je lze realizovat s podstatně většími potížemi. Podrobné rozdíly oproti hyperprostorové bublině nejsou známy.

Popis

Hyperprostorová bublina je omezena prostorově, nikoli časově. Omezení představuje energetické pole, které při dostatečném mechanickém namáhání začíná propouštět. V závislosti na přesné struktuře může být tato energetická slupka propustná i opticky. V takovém případě není uvnitř černočerná tma, ale za slupkou je vidět vlnění hyperprostoru a bubliny paralelních vesmírů. Pokud se energetická slupka protrhne, obsah bubliny se vyprázdní do hyperprostoru a je nenávratně ztracen.

Na rozdíl od hyperkokonu není obsah bubliny "vytržen" z normálního prostoru, ale nově vytvořen. Také přírodní zákony odpovídají zákonům vesmíru, k němuž je hyperprostorová bublina vázána a v němž byla vytvořena.

Bublina je prostorově fixovaná. Není známo, jak přesně k tomu dochází, protože neexistuje žádný absolutní souřadnicový systém. Otevřít a vstoupit do ní lze pouze v tomto bodě. Pokud jsou však spojeny dvě hyperprostorové bubliny, je možné propojit i oba vstupní body.

Do hyperprostorové bubliny lze proniknout pouze v případě, že bytost - popřípadě technické zařízení-, která enklávu generuje, vytvoří trhlinu směrem do normálního prostoru. Pokud jsou však známy přesné souřadnice, je možné do ní vstoupit i pomocí speciálně kalibrovaného tranzičního pohonu.

Známá použití

Zdroje

různé

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Hyperraumblase« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)