Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Ostatní místa > Baolinský deltaprostor
hledat

Baolinský deltaprostor

Baolinský deltaprostor je uměle vytvořené útočiště Baolin-Ndaů.

Domov Baolin-Ndaů je v podstatě bublina v hyperprostoru o průměru asi 110 milionů kilometrů. Ve čtyřrozměrném normálním prostoru se nalézá asi 16 000 světelných let od středu galaxie Šaogenská říše nebes. V blízkosti deltaprostoru se nachází nápadné seskupení menších černých děr a několika modrých obrů.

Ačkoli je baolinský deltaprostor uložen v hyperprostoru, má většinu fyzikálních vlastností normálního prostoru. Mohou se v něm tedy pohybovat lidé i vesmírné lodě. Obálka sféry je pokryta obrovským oceánem psionické hmoty, která se manifestuje jako hustá, zářivě modrá kapalina. V jednom místě oceánu se nachází bezedný bludný vír o průměru asi 150 kilometrů. To je standardní brána, která jako jediná umožňuje kontakt s normálním čtyřrozměrným vesmírem.

Soukromá obydlí Baolin-Ndaů se vznášejí v oceánu jako plující ostrovy. Svým měřítkem a vzhledem připomínají terranské ropné plošiny vysoké až sto metrů. Kromě toho pluje po oceánu přesně 52 kolagenů. Jedná se o monstrózní technické stanice bez pevně daného tvaru, v nichž Baolin-Ndaové vytváří své technické zázraky.

Zdroje

PR 1899, PR 1900, PR 1998