Reihradd

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Místo narození:Onzhous (galaxie Norgan-Tur)
Úmrtí:orbit Onzhousu
Národ:Baolin-Nda
Tituly:veletechnička Baolin-Nda

Reihradd byla veletechničkou, zastávala tedy nejvyšší úřad mezi Baolin-Nda.

Vzhled

Viz článek Baolin-Nda.

Charakter

Vyznačovala se velkou odpovědností a nesobeckou službou svému lidu.

Dějiny

Od doby, kdy se Baolin-Nda podařilo odejít ze své služby dodavatelů techniky Mocnostem Řádu, dostala se do popředí jejich zájmu úvaha o údělu vlastního národa. Protože byl již tisíciletí pozorován znatelný úbytek populace, iniciovala Reihradd, která přibližně 900 let zastávala úřad veletechničky, kolem roku 75 000 před Kristem projekt deltaprostor. Cílem vší vynaložené námahy, v níž posloužila také Lautareenina metoda, měl být evoluční skok k oduševnění.

V této převratné době Baolin-Nda podruhé kontaktoval Heliot. Upozornil Reihradd na to, že mají díky dlouhé službě pro Rytíře Hlubiny dluh k vyrovnání. Vynálezy Baolinů totiž častokráte zavinily zkázu celých národů. Aby umožnil napravení předchozích chyb, Heliot nabídl veletechničce a jejímu lidu členství ve vznikající koalici Thoregon. Protože Reihradd s předloženou nabídkou souhlasila, zanechal jí Heliot koordináty potenciálního úkrytu v 78 milionů světelných let vzdálené galaxii Šaogen. Baolin-Nda se tak naskytla možnost, kam se stáhnout z Mocnostmi Řádu kontrolované galaxie Norgan-Tur.

Aby umožnila zamýšlené stěhování, Reihradd nechala v průběhu následujících 3000 let postavit 53 několikakilometrových, dálkovým letům uzpůsobených kosmických stanic, takzvaných kolagenů. Obrovskou spotřebu energie stanic kryly Zdroje síly. Právě když se Baolin-Nda chystali vyrazit na cestu, objevila se k boji připravená flotila Rytířů Hlubiny. Robot kosmokratů Cairol, stojící v čele loďstva, zcela nesmlouvavě vyzval bývalé pomocníky Mocností Řádu, aby zanechali svých snah o útěk a vrátili se na planetu Onzhous.

Reihradd však za žádných okolností nehodlala robotův požadavek splnit. S pomocí fiktivního transmiteru přesunula posádku svého kolagenu na ostatní stanice. Potom zavedla kolagen do řad agresorů a nechala vybuchnout zdroj síly. Uvolnění nepředstavitelného množství energie vedlo ke vzniku černé díry, jejímž extrémním gravitačním silám nemohla Cairolova flotila uniknout. Loďstvo kosmokratů bylo pohlceno anomálií – ale explozi pochopitelně nepřežila ani samotná Reihradd.

Zbývajícím kolagenům bylo umožněno uniknout, a mohly dosáhnout svého vzdáleného cíle. Na udaných souřadnicích blízko centra Šaogenu objevili Baolin-Nda ve vesmíru se volně vznášející Hřib. Kolem toho nechal Reihraddin nástupce Hromoren v průběhu následujících let zřídit Baolinský deltaprostor.

Zdroj

PR 1900