Lautareen

(přesměrováno z: Lautareenina metoda)
Informace o postavě:
Národ:Baolin-Nda

Lautareen byla technička z národa Baolin-Nda.

Vzhled

Viz článek Baolin-Nda.

Dějiny

Za časů veletechnika Autracha, tedy přibližně kolem roku 95 000 před Kristem, byla Lautareen velice talentovanou techničkou, která se zabývala především možností extrémní miniaturizace rozličných agregátů. Jejím dílem byly například zbraňové systémy a senzorika, které Baolin-Nda z pověření řádu Rytířů Hlubiny zakomponovali do páru černých rukavic.

Lautareenina metoda

Zhruba o 1000 let později kosmokratický robot Cairol uložil Baolin-Ndaům, aby pro kosmokrata Taureka vyrobili kasárna: toto malé, snadno přenosné zařízení mělo skrývat dvanáct silně vyzbrojených bojových robotů. Stroje měly v případě podle narůst do „normální“ velikosti a stát po kosmokratově boku. Když Autrach přišel se základním konceptem, Lautareen navrhla zcela inovativní postup. Chtěla roboty skladovat v uměle vytvořeném mikrouniverzu, uloženém v nitru kasáren, a tak zcela kontrolovatelném. Autrachovi se koncept velice zamlouval, přesto ho musel zamítnout, protože nezbytný základní výzkum by trval příliš dlouho a nebylo by možné dodržet termín, stanovený Cairolem.

Lautareen samotná však dostala svolení, aby podle vlastní úvahy dále bádala tímto směrem a vyvinula ze své myšlenky aplikovanou technologii, kterou bude možné použít pro realizaci budoucích zakázek kosmokratů. Technička nakonec uspěla. Jí tvořená separátní mikrouniverza zabírala v normálním prostoru jen minimum místa, byla ale schopna pojmout agregáty a stroje téměř libovolné velikosti. Lautareeninou metodou, jak byl postup od nynějška nazýván, bylo možné vyrábět i ty nejkomplexnější strojní celky v přijatelné velikosti. Dobrým příkladem jsou přitom virtuální lodi. Bez Lautareeniny metody by musela mít tato 450 metrů dlouhá plavidla rozměry spórových lodí, tedy 1126 kilometrů.

V modifikované variantě metoda umožnila separaci a využití určité oblasti hyperprostoru. Varianta našla uplatnění při zřízení Baolinského deltaprostoru a především při etablování eolu v průběhu projektu deltaprostor.

Zdroje

PR 1900, PR 1962

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Lautareen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
21.6.2021
1566 před NGL
1. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459386.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!