Kasárna

z Databáze Multiversa

Kasárna patřila k výstroji kosmokrata Taureca. Nesl je připevněna u opasku svého šeptajícího kabátce (PR 1100). Také při popravě THOREGONU použil kosmokratický robot Cairol III podobná kasárna (PR 2199).

Obecně

Ačkoli zvnějšku vypadají kasárna jako obyčejná kostka s délkou hrany 12 centimetrů a jediným malým otvorem, je to velice mocná zbraň. Mohou totiž vyprodukovat dvanáct jako palec velkých robotů (přičemž roboti se po akci vrátí do krychle, kde jsou uloženi až do dalšího nasazení a kasárna sama nejsou schopna vyrobit další kusy). Roboti začnou okamžitě po aktivaci absorbovat okolní hmotu a energii. Tímto způsobem mohou narůst do libovolného rozměru a formy. Jejich přesný vzhled závisí na tom, k jakému účelu mají být nasazeni.

Těla robotů se po ukončení zadaných úkolů rozpadnou a zůstanou jen maličké základní buňky. Ty se posléze vrátí zpět do kasáren (PR 1100).

Technická úroveň těchto robotů je mimořádně vysoká: Dokázali například vzdorovat nivelátorům Elementu techniky (PR 1185).

Dějiny

Kasárna vytvořili přibližně 95 000 let před Kristem na zakázku Cairola I Baolin-Ndaové. Jako vedlejší produkt stavby kasáren byla vyvinuta Lautareenina metoda, revoluční miniaturizační technologie, která později vedla k rozvoji úžasných vynálezů. Při stavbě samotné zbraně nebyla však ještě uplatněna (PR 1900).

Další, avšak ne zcela identický systém uložili Baolin-Ndaové o desetitisíciletí později do inventáře pro Perryho Rhodana určeného Arzenálu moci (PR 1805).

Zdroje

PR 1100, PR 1185, PR 1805, PR 1900, PR 2199