Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Taurec
hledat
Informace o postavě:
Přezdívka:Jednooký
Úmrtí:?
Výška:1.80 m
Národ:kosmokraté
Popis:rezavé vlasy, hranatý obličej, žluté oči, mladistvý a veselý
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1100: Mrazivý rubín
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1569: Finále pro Taureca
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Taurec, který se označuje také jako Jednooký, je kosmokrat. Ze všech kosmokratů se nejlépe vyzná v normálních smrtelnících. Terranci naopak o žádném kosmokratovi toho neví tolik, jako o Taurecovi.

Vzhled

Čtyřdimenzionální nestárnoucí projekční tělo, které Taurec používal v letech 4261173 NGL a podle kterého ho znají Atlan a Perry Rhodan, je asi 1.80 metru vysoké a připomíná hubeného, mužného humanoida. Má krátce střižené, rezavě rudé vlasy a hranatý obličej s pihami jakož i žlutýma šelmovskýma očima. Jeho věk se dá jen těžce odhadnout, ale když se usměje, působí mladistvě a vesele.

Nosí kombinaci holínek, kalhot, košili a redingot, který Terranci nazývají šeptající košile, protože spočívá ze spousty maličkých, stříbrně a modře se třpytících destiček, které při pohybu vydávají šum podobný tichému šepotu. Šeptající košile chrání Taureca před okolními vlivy a útoky, po vytvoření přilby z formovací energie slouží jako skafandr a dokáže vybudovat červený ochranný štít, který se podobá štítu jeho kosmické lodi SYZZEL a který pro terranské zbraně zůstává neprostupný.

Na širokém opasku nosí množství předmětů, kromě jiných kasárnu, kostku, která obsahuje maličké bojové roboty, které po opuštění kostky přijímají hmotu a energii a mohou se spontánně zvětšovat. K jeho další výstroji patří kromě jiné Ursiff.

Charakteristika

Taurecův charakter přechází mezi otevřeností, přátelskou blahosklonností a zuřivou vážností. Občas si zřejmě užívá chovat se vůči Terrancům tajemně; na druhé straně je Taurec jediný kosmokrat, který vykazuje porozumění pro touhy smrtelníků.

Historie

Taurec je vedle Višny jediným ze dvou kosmokratů, kteří se cítí být přitahováni nížinou normálního universa a před jejím vypovězením sem zas a znovu s Višnou pořádali výlety. S Višnou ho spojovala nenávistná láska. Protože kosmokraté ve svém transcendentním životním prostoru nemají žádný vztah k multiversu na této straně materiální zdrojů, na druhé jsou ale odkázáni na pomocníky, kteří pro ně pracují, nechali je ostatní zpočátku na pokoji, protože je mohli využít jako zvědy.

Po Višnině pokusech o zneužití a zničení Viroimpéria a po ztrátě TRIICLE-9 je Taurecovi vyčítána spoluvina, a je nakonec zbaven většiny svých sil, transformován a vyhnán do smrtelného těla na tuto stranu materiálních zdrojů, čímž strašlivě trpí. Když po věčnost trvajícím exilu dostane od kosmokratů úkol, žádostivě ho přijme, protože po úspěšném splnění očekává rehabilitaci, i přesto že se nerad vidí být stavěn s jinými služebníky kosmokratů na jednu úroveň.

Taurec se tu a tam označuje také alegoricky a poeticky jako jednooký a ostatní kosmokraty v jejich povýšenosti jako slepce. Jak Perry Rhodanovi při návratu do Frostrubinu v roce 428 NGL v okamžiku emocionálního podráždění svěřil, byl, entita Taurec, kdysi zasažen úlomkem explodujícího Viroimpéria a tak neodvolatelně změněn (...a mé oko prozřelo.). Od té doby už není jako ostatní kosmokraté.

Inkarnace

V průběhu pobytu ve vesmíru vystupují kosmokraté v mnoha formách. Ze všech kosmokratů, se kterými vstoupili Terranci do kontaktu, měl Taurec stabilní formu. Neprojevoval také, narozdíl od Višny nebo Hismooma, žádné kosmokratické síly, což by mohlo být poukazem na to, jak silně Taurec trpěl transformačním syndromem.

Hirt Lammaso

V roce 320 NGL převzal Taurec, který poznal, že Kosmická hanza byla založena pro boj proti Seth-Apophis a že se blíží kosmické události, identitu terranského astronauta Hirta Lammasa a seznámil se s Terrankou Earthou Weidenburn, která roku 321 NGL přivedla na svět jejich společného syna Erica Weidenburna.

Hirt Lammaso pak zmizel beze stopy. Měl s lodí VISBY odletět s hanzovní karavanou do M 13, ale Eartha Weidenburn se později dozvěděla, že neexistuje ani osoba jménem Hirt Lammaso, ani hanzovní loď VISBY.

Eric Weidenburn byl až do té doby jediným, koho Taurec zplodil se smrtelníkem. Taurec byl názoru, že nastala správná doba a místo k takovému činu; ale když se ukázalo, že jeho syn nemůže splnit vysokou naději do něj vkládanou, bral to Taurec jako důkaz, že se nevyplatí, plodit děti se smrtelníky.

Chthon

V pátém století NGL je Taurec povolán za materiální zdroje a dostane příkaz, aby se postaral o opravu morálního kódu, který byl narušen zmizením TRIICLE-9. Dostal nutnou technologickou podporu jakož i loď SYZZEL.

Při zpátečním letu přes materiální zdroj si na něj počíhala Višna a ukradla mu jeho čtyřdimenzionální vědomí, jeho stín Chthon, který Terrancům v letech 426 a 427 NGL pomohl proti Višniným útrapám. Viditelně se projevující bezmateriální stín je 1.81 metru vysoký a má humanoidní tvar. Stín má černé bulvy a bílé zorničky, kůže a vlasy jsou bezbarvé, a rysy obličeje působí zvláštně neurčitě.

Chthon, čtyřdimenzionální stín, není schopen se něčeho dotýkat, protože ve skutečnosti neexistuje v Einsteinově prostoru. Je oblečen do mlžného kabátku, overalu podobnému oděvu šedé barvy, který je vlastně kokon, který zabraňuje, aby byl Chthon nasán do hyperprostoru. Mlžný kabátek je energetická clona. Tato bariéra ale slábne tím víc, čím déle je Taurec oddělen od Chthona. Když je oddělení příliš dlouhé, zeslábne Mlžný kabátek tak, že se Chthon už v Einsteinově vesmíru nedokáže zdržovat.

Po ztrátě Chthona ztratil Taurec část schopností a nejdůležitější část vzpomínek na svůj úkol.

Chthon se poprvé s Terranci setkal v parku Terranie. Setkal se tam s ním Lassel Domaschek. Potom se s Ernstem Ellertem otevřeně postavil Višně, ve které poznal nebezpečného protivníka. Višna proti němu poslala Voyde H'ota a Lovce hlav ze Suunu. Nakonec se odpadlické kosmokratce podařilo Chthona zajmout na nejspodnější rovině virolesa. Tam Chthon stále slábne. Právě včas k němu pronikne Taurec a spojí se se svým stínem.

Taurec

V březnu 426 NGL se objeví na palubě BÁZE, nejdříve zamlčuje svou pravou identitu a vydává se za pověřence kosmokratů. Uvede také jméno Hirt Lammaso a tvrdí, že pro Terrance není neznámý. Ačkoliv nepozná v Gesil inkarnaci Višny, cítí s ní duchovní spřízněnost. Gesil představuje všechno pozitivnost, po které u Višny vždy toužil.

Taurec se navzdory tajnůstkářství ukáže být spojencem galaktiků.

V roce 427 NGL se mu podaří opět se spojit se svým stínem Chthonem a přemoci Višnu, když útočí na Zemi pomocí útrap. Osvobodí Višnu od její negativní komponenty, aby jí zcela dostal na stranu kosmokratů, přičemž hraje roli jejich bývalá náklonnost.

Ve stejném roce rozkáže Kamenu Nočnímu světlu, aby dal Ernstu Ellertovi nové tělo, které je složeno z virů druhého Viroimpéria, a aktivuje Gorgengol jako signální plamen, který má Nekonečné armadě ukázat cestu do Mléčné dráhy. Taurec nyní pozná, že aktivace Chronofosílií Perry Rhodanem je cestou ke splnění jeho úkolu, který měl TRIICLE-9 přivést na původní stanoviště. Pověří Atlana a Jena Salika, aby návrat v Hlubině připravili, a odveze oba do galaxie Cor k Hlubinovýtahu.

Po příletu Stalkera do Mléčné dráhy ho Taurec demaskuje. Prohlásí Stalkerem propagovanou Třetí cestu sice schůdnou, Stalkera ale označí za falešného proroka.

Roku 429 NGL úspěšně dokončí svůj úkol a TRIICLE-9 se dostane na původní místo. Taurec si je nyní jistý, že se po milionech letech konečně bude smět vrátit ke kosmokratům. Zatímco se Višna už dávno vrátila, je mu návrat zamítnut. Má přesvědčit Rytíře Hlubiny, aby dostáli svým úkolům. Ale Rytíři se zdráhají kosmokraty dále poslouchat. Také Rhodan odmítne nalézt odpověď na třetí Ultimativní otázku. Taurec je přesvědčen, že toto ho stálo jeho návrat.

Protože Rytíři Hlubiny vytrvale odmítají kosmokratům nadále sloužit, uloží jim Taurec klatbu kosmokratů a rozhodne se použít všechny prostředky, aby se dostal za materiální zdroje.

Strážce z Truillau

Po rozmíšce s Rytíři Hlubiny se Taurec vydá do galaxie Truillau, kterou zná z dřívějška, aby si tam opatřil prostředky, které mu umožní definitivní návrat ke kosmokratům. Jedná 700 let jako Strážce z Truillau v ilegalitě a veřejně vystoupí teprve v roce 1171 NGL.

Jeho cílem je zmanipulovat nějakou superinteligenci, aby se vyvinula v materiální zdroj, aniž by si toho všimla. K tomu je nutné nalézt vhodný sled impulzů, který bude poté současně představovat ukazatel cesty ke kosmokratům.

Bezprostředně po svém příletu začíná s normalizací národů Truillau, s budováním základny Meliserad a vysvětlí v Estartu Nakkům cibulovitý model.

V roce 445 NGL nalezne v ID vhodnou superinteligenci, všimne si ale, že Síťochodci mají špatný vliv na DORIFER, což není prospěšné jeho plánům. Urychlí své aktivity a dá příliš brzy impulz ID, který časově přesně odpovídá kolapsu DORIFERU. ID se sice jeho vlivu zbaví a zkříží mu plány, zmizí ale kvůli souhře obou událostí na víc než 700 let a ohlásí se teprve v roce 1171 NGL, zcela narušen a krátce před proměnou v materiální propad. Na základě zmizení ID musí Taurec zvolit jinou cestu, jak svůj cíl realizovat.

V roce 447 NGL se spojí s Assu-Letelem, knížetem Hexameronu, který se označuje za podvedeného a uvíznutého v Meekorahu, a vyzve Modré Nakky ve ŠPALKU, aby vytvořili časoprostorovou vrásu, dost velkou pro celý svět. Assu-Letel unese na jeho rozkaz Gesil a má přivést i Srimavo, což se nepodaří, protože jí podle výroku Assu-Letela zabijí Hauriové, aniž by tomu mohl zamezit.

Když je v květnu 448 NGL časoprostorová vrása Uxbattan Nakky dokončena, odveze do Taurec do tohoto vězení Gesil hned poté, co z jeho a Gesilina genetického materiálu zplodí in vitro dítě, které dospěje v klonovací továrně. Svému důvěrníkovi Quarteinovi prozradí, že potřebuje bytost kosmokratické krve, ale nechce žádné vojsko klonů kosmokratického původu. Tento klon má zůstat jediným. Nazve ho Monos, podle terranského označení pro jediného, a vyšle ho dospělého do světa. Monos má dar vystupovat v různých podobách a rozhodne se zmocnit se mocenské oblasti nezvěstné superinteligence ID.

V roce 449 NGL přivede Taurec z cesty po mocenské oblasti ID humanoida jménem Pedrass Foch, ve kterém Quartein okamžitě pozná Taurecova syna Monose. Monosovi se v dalších letech podaří profitovat z událostí kolem Archaontů a Cantarů a stále víc získávat vliv v Mléčné dráze. Taurec dá svému synu volnou ruku, protože zamýšlí události využít pro svůj vlastní cíli. Naznačí, že potřebuje kosmokratickou substanci, k čemuž mu stačí Monos, Gesil a Eirene.

Když se Perry Rhodan a Eirene v roce 490 NGL náhle vynoří v Mléčné dráze a Monosovi Eirene opět unikne, nechce ani slyšet Monosovy výmluvy, že ještě nemá dostatečnou moc v Mléčné dráze. Poručí Monosovi strhnout na sebe moc, zbavit se nejdůležitějších osobo z okruhu Perryho Rhodana a použít prostředky, které od Taureca dostal.

Monos se stane vládcem Mléčné dráhy, ale jeho smrt a osvobození Gesil z Uxbataanu jsou pro Taureca těžkou porážkou. Po druhé je zkřížen jeho plán průniku za materiální zdroje.

Rozhodne se pokus opakovat, tentokrát ale bez násilí a teprve po dvaceti letech od Monosovy smrti, kdy je situace už klidnější. Nechá Gesil k sobě přijít samu a po krátkém zaváhání se jí a Eirene zeptá, zda jsou ochotny mu pomoci. Ty se vyjádří být nejen připraveny, ale rozhodnou se dokonce ho následovat.

Vůči Perry Rhodanovi vysvětlí, že necítí žádnou vinu a že neexistuje žádný soud v tomto vesmíru, který by byl pro něj kompetentní. Co Monos způsobil Galaktikům je mu líto, protože Monos měl jen rozkaz držet Mléčnou dráhu v izolaci. Monos jeho úmysly chybně interpretoval. Co se týče Truillau odmítl jakoukoliv vinu. Truillané technologicky přeskočili několik tisíciletí let vývoje, a rány, které tu zanechal, se opět zahojí, protože nevyhladil ani jedinou kulturu.

V roce 1173 NGL se Taurec rozloučí a v doprovodu Gesil a Eirene odejde za materiální zdroje. O dalším osudu trojice není nic známo. Taurec před odjezdem zničí SYZZEL a věnuje Perry Rhodanovi sluhu Voltaga.

Zvláštnosti

Z rozpravy Taureca s falešným Tirykem se dá vyvozovat, že Taurec byl přímo nebo nepřímo zodpovědný na mutaci TRIICLE-9 (PR 1212).

Po událostech kolem TRIICLE-9 cestoval Taurec se SYZZELEM vesmírem a u Velké prázdnoty ukradl vřeteno, ze kterého později vzniknul kyberklon Voltago. (PR 1699)

Roky po Taurecově zmizení narazil Atlan na další stopy z Taurecovy minulosti. INSHARAM, psionickou látkou naplněná dimenzionální bublina, která miliony let sloužila jako líheň pro superinteligence, měla být podle pověsti vybudována kosmokratem Taurecem nebo kdysi sloužila jako rodiště pro superinteligenci TAUREC.

Některé části Taurecovy výstroje, jako kasárna, byly vyrobeny Baolin-Nday na pokyn kosmokratického sluhy Cairola.