Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Gorgengol
hledat
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Soustava:neznámá
Průměr:14‘720 km
Gravitace:2.3 g
Průměrná teplota:12°C
Atmosféra:vzácné plyny

Gorgengol byl kosmokraty vyroben jako náhrada za vybuchlé Viroimpérium – kromě toho se zde vytvářel Signální plamen, který byl nutný pro aktivaci chronofosílií. Vypadal jako planeta. Ačkoliv nekroužil kolem žádného slunce, permanentně smaragdově zářil. Ležel těsně mimo halo Mléčné dráhy ve směru k Eastside.

Gorgengol byla jako planeta velká syntronika s biokomponentou. Celý objekt se tedy sestával prakticky jen z pararealitních a inertních polí. Na povrchu se vyskytovaly hyperfenomény, které poškozovaly všechno, co se dostalo do jeho blízkosti.

Historie

Když Viroimpérium kosmokratů explodovalo, musela se vytvořit náhrada. Byl tak zkonstruován Gorgengol, který umístili na periférii Mléčné dráhy a ukryly ho za vysoce výkonný antizaměřovací štít. Hypnosugestivní záření se staralo o to, že posádka každé kosmické lodi v okruhu 20‘000 světelných let pocítí potřebu tento kosmický sektor okamžitě zase opustit.

Kvůli neznámému vlivu ale Gorgengol zmutoval a biokomponenta se změnila. Část se jí uvolnila a chovala se na povrchu jako dravá šelma. Aura se změnila a naopak lodě lákala. Ty pak kvůli narušeným navigačním přístrojům ztrokotaly. Tímto způsobem tam spadlo mnoho lodí Solárního impíria, Bluesanů, Posbiů, Roje a dalších neznámých národů.

V roce 427 NGL přišel Taurec, Višna, Ernst Ellert a Reginald Bull na Gorgengol, aby aktivovali Signální plamen. Ernst Ellert byl díky virotělu agresivními biokomponentami neobtěžován a mohl proniknout do nitra Gorgengolu. Tam se mu podařilo aktivovat Signální plamen, zatímco se současně znormalizovaly poměry na Gorgengolu.

Několik dní po odletu, objevila bluesanská flotila pod velením velitele Si'ita Gorgengol. Bylo tam vysláno průzkumné komando, které se muselo ale vrátit, když selhalo vytápění obleků jeho členů. Brzy poté začaly chladnout i kosmické lodi. Když se SYZZEL opět vrátil, mohli Taurec a Višna jako původce útoku identifikovat Element zimy.

Odpálili Gorgengol, který se roztrhl a vytvořil Signální plamen. Element zimy byl nastřádáním vzniklé tepelné energie tak ovlivněn, že zbytky bluesanské flotily mohly uprchnout.