Menu
Informace o postavě:
Inkarnace:Gesil, Belice, Srimavo
Národ:Kosmokraté
Popis:každému se zjevuje jako ideál krásy, později vypadá jako Belice
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1128: Vesmírní titáni
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1272: Vzpoura Rytířů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Višna je Kosmokratka - jediná, která se vyvinula z negativní superinteligence v jakousi meziformu mezi materiálním propadem a zdrojem. Později evolucí přešla do stádia Kosmokratky a přesunula se do oblasti za materiálními zdroji.

Popis

Višna se každému muži zjevovala jako jeho ideál krásy: Reginald Bull viděl černovlásku s oblými křivkami a vlasy po ramena. Ernstu Ellertovi se zjevovala jako opálená blondýnka s plným poprsím. Bluesan Si'it viděl bluesanskou ženu s okouzlujícím dlouhým krkem a smyslně tvarovanou lebkou.

Její inkarnace Belice se zosobnila až po dokončení Virového impéria. V budoucnosti tedy Višna používá tělo Belice.

Charakteristika

Višna považuje svůj původ za vadu a cítí se kvůli tomu Kosmokraty - ne zcela neprávem - znevýhodňována. Veškeré její úsilí vynakládá rehabilitaci a nápravě všeho, co se jí vyčítá.

Višna je vedle Taureca jednou ze dvou Kosmokratů, kteří jsou stále ještě přitahováni prostotou normálního vesmíru a i s Taurecem do něj opakovaně podnikají výlety. Protože Kosmokraté ve svém životním prostředí již nemají žádný vztah k vesmíru na druhé straně materiálních zdrojů, ale na druhé straně jsou odkázáni na pomocníky, souhlasí s jejich počínáním, protože jim slouží jako špehové.

Višnu s Taurecem spojuje nenávistná láska, kterou bez jeho vědomí využívá hlavně pro své účely. Protože svou snahu dosáhnout uznání nemůže uskutečnit běžnými způsoby, touží po moci, aby si vymohla, co se jí nechce přiznat.

Životopis

Višna podle vlastní výpovědi vznikla se z negativní superinteligence, která se vyvinula do meziformy materiálního zdroje a materiálního propadu. Později evolucí přešla do stádia Kosmokratky a přesunula se do oblasti za materiálními zdroji. Podařilo se jí získat přístup ke Kosmokratům a stát se jednou z nich. Tam už od počátku skrývala své uzurpátorské plány.

I v materiálních zdrojích, stejně jako ve standardním vesmíru existují mocenské zóny a sféry vlivu. Višna naplánovala, že do oblasti Kosmokratů přenese coby svého spojence materiální propad. K tomu však neměla potřebné informace. Věděla ale, kdo jimi disponuje – Virové impérium.

Virové impérium však o těchto plánech vědělo a nikdy se neukázalo být ochotné k prozrazení potřebných dat. Višna se tedy rozhodla, že své vědomí integruje do Virového impéria. Měla by úspěch, nebýt jejího spěchu a netrpělivosti. Zareagovalo bezpečnostní zapojení, které zpozorovalo Višniny pokusy, a Virové impérium se rozptýlilo do miniaturních kousků. Višnino vědomí mělo stejný osud. Teprve s částečnou obnovou Virového impéria se opět spojilo.

Inkarnace

Během rekonstrukce Virového impéria vznikly na různých místech inkarnace Višny. Všechny inkarnace mají společné, že má v jejich blízkosti člověk vizi černého plamene.

Jsou známy tři Višniny inkarnace: Belice, Gesil a Srimavo.

Srimavo

Srimavo, nazývaná také Sri nebo Sphinx, je Višninou první inkarnací. Vznikla na Zemi.

Roku 447 NGL dostane Assu-Letel od Taureca příkaz, odvézt Srimavo z Estartu a přivést k němu. Assu-Letel se však vrací s nepořízenou a tvrdí, že Srimavo byla asi zavražděna Haurim, aniž tomu mohl zabránit.

Gesil

Gesil je druhá inkarnace Višny. Vznikla ve Spoodijské strusce.

S konečnou obnovou Virového impéria a procitnutím Višny ztrácí svou součást Višny. Poté působí jako obyčejný člověk.

Gesil je roku 425 NGL nalezena SOL ve Spoodijské strusce a doprovází Atlana, který je k ní přitahován, do Mléčné dráhy. Ale když potkává Perryho Rhodana, rozhodne se pro něj. 3. září 426 NGL uzavře Gesil s Perrym Rhodanem časově neomezenou manželskou smlouvu.

Když jsou Perry Rhodan, Atlan a Jen Salik vypovězeni z mocenské oblasti ID, doprovází je do Estartu k Síťochodcům. Tam přijde na svět 15. září 429 NGL v Hagonu na planetě Sabhal Eirene, dcera Gesil a Perryho Rhodana.

Na jaře 447 NGL je Gesil z pověření Taureca unesena Assu-Letelem, knížetem Hexameronu, ze Sabhalu na Meliserad. Taurec je zodpovědný i za to, že roku 448 NGL odebral Gesil jedno vajíčko a přenesl ho do Uxbataanu. Protože je Uxbataan v časoprostorové vráse, kde je zpomalen čas, uběhne pro Gesil jen několik let, než je roku 1147 NGL osvobozena.

Roku 1170 NGL potkává Per-E-Kita, který tvrdí, že má informaci o jejím únosci. Topar z Truillau byl pověřen Stalkerem, aby Gesil kontaktoval. Stalker tvrdil, že Gesilin únosce byl Strážce Truillau.

V Truillau je znovu unesena. Když tam dorazí Eirene, nechá se Taurec poznat jako Strážce. Gesil a Eirene Taureca doprovázejí roku 1173 NGL za materiální zdroje.

Belice

Belice je třetí inkarnace Višny. Vznikla v prachovém mračnu Srakenduurn.

Belice je neuvěřitelně krásná a žádoucí žena.

Vyžaduje pro sebe obnovu Virového impéria a nakonec mizí s druhým Virovým impériem, když vyhrožovala, že rozřeže Terru bruskou.

Dále Belice vedla invazi do Sluneční soustavy díky robotským dynastiím Klong a Parsaf. S pomocí Greka-336, Maahka z budoucnosti, mohla odstranit časovou hráz, která chránila Zemi před Višnou. Země spadla do koridoru hrůzy a s poslední pohromou Višny, miniaturizací Země, se do určité míry naplní hrozba Belice.