Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Hauriové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Hangay
Domovská planeta:Talluur
Známé obydlené planety:
Bugaklis, Chattu
Hauriové
Hauriové
© VPM kg.

Hauriové jsou inteligentním národem z galaxie Hangay, kteří pochází z vesmíru Tarkan.

Vzhled a zvláštnosti

Vzhled Hauriů je humanoidní, jsou však při své výšce více než dva metry extrémně hubení a působí vychrtle, vypadají skoro jako mumie nebo oživlé mrtvoly. Mají tmavohnědou kůži. Hlava působí jako kostnatě povlečená tenkou kůží. Zvláště nápadné jsou hluboké, v důlkách ležící, nazelenale se třpytící oči. Hauriové mají pět prstů na rukou i nohou a jsou dvojpohlavní. Nosí převážně uniformu v barvě khaki. Vodonositelé (viz »Kultura«) nosí červený oděv.

Voda je pro Haurie jedovatá. Pokud Hauri přijme větší množství čisté vody, může to vést až ke smrti. Ve velice malých dávkách působí voda na Haurie jako silný povzbuzující prostředek, který ale při přílišném spotřebovaném množství může vést též ke smrti předávkováním.

Hauriové jsou imunní vůči strangeness-šoku. Irmina Kotčistovová se domnívá, že tato rezistence může být způsobena tak zvaným strangeness-globulinem, který byl objeven v krvi Hauriů. Skutečně se ale zdá, že Hauriové mají jakousi přirozenou psionickou ochrannou auru, která těla v případě nutnosti vybudí k produkci strangeness-globulinu a to vzájemně vede u Hauriů k imunitě.

Kromě toho je vědomí Hauriů - podobně jako u Loowerů - rozděleno do dvou oblastí. Přední vědomí je zodpovědné za »obyčejné všední věci«, důležité a hluboké myšlenky jsou ukryty z zadním vědomí. Zadní vědomí také není přístupné telepatům.

Z Hauriů pocházející Tronahaeové z planety Bugaklis jsou průměrně vysocí 1,80 metrů a mají žlutou pokožku.

Khorrové, kteří obývají Chattu, jsou vzhledem stejní jako Hauriové. Vyvinuli si však přirozenou rezistenci proti vodě.

Životní prostředí

Upřednostňované životní prostředí Hauriů je pouštního charakteru, protože jejich prapůvodní domovský svět Talluur byl extrémně suchý.

Kultura

Prakticky všichni Hauriové jsou náboženští fanatici. Do všech oblastí jejich kultury proniká víra v učení Hexameronu. Hauriové žijí ve zvláštním typu kolektivu, jehož celý život je předem nalinkován podle určitého plánu. V tomto kolektivu nemá samotný Hauri žádnou velkou váhu, individualismus není žádoucí. Jednotliví Hauriové podřizují neustále své osobní blaho společnosti.

Zvláštní vysokou hodnost ve společenství Hauriů zaujímá tzv. Vodonositel, protože Hauriové pro ně jedovatou vodu uctívají téměř až nábožensky. Vodonositelé jsou oprávněni podávat ostatním Hauriům tento jed v přesné dávce a takto je dočasně stimulovat k maximálním výkonům.

Historie

Hauriové jsou prastarým národem. Již před více než 12 miliony lety vyslal Assoqu, bývalý vládce galaxie Hangay, který se později stal Assu-Letelem, Knížetem Hexameronu, Haurie do 2 miliony světelných let vzdálené sousední galaxie Shera Naar jako podporu Šardům proti Siriximu, budoucímu Pánu Heptameru.

Hauriové byli v oblasti galaxie Hangay nejdůležitějším pomocným národem Hexameronu. Jejich cílem bylo urychlit zánik Tarkanu. Jejich nejvýznamnější úkol spočíval ve vyrovnání materiální ztráty, která vznikla při transferu Hangaye do Meekorahu. K tomuto účelu sloužily materiální kolébky.

V souvislosti s tímto došlo roku 447 NGL ke konfliktu s Terranci, zejména v galaxii Vilameš. Hauriové připravovali dislokaci celých spirálních ramen této galaxie do Tarkanu.

Hauriům se nepodařilo jen přemístění pěti milionů slunečních mas z konce spirálního ramene Vilameše do Tarkanu, ale také transfer dalších pěti milionů slunečních mas ve formě Dugun Sisawa, jmenovitě čtyř kulových hvězdokup galaxie Absantha-Gom.

Při transferu plánovali přemístit do Tarkanu i galaxii M 33. Smrtícímu komandu Paghal pod vedením Atlana se podařilo na konci roku 447 NGL sabotovat materiální kolébku na Paghalu v soustavě Ushallu v universu Tarkan a nechat ji explodovat.

Kosmická stanice Urian (Ur amm Taloq) skrytá v časoprostorové vráse, supermateriální kolébka, měla dopravit celé galaxie z Meekorahu do Tarkanu, byla však v únoru 448 NGL zničena díky bojovému komandu Ragnarök pod velení Galbraitha Deightona.

Po transferu Hangaye do standardního universa, který byl uskutečněn v letech 447 NGL a 448 NGL, vyvolají Hauriové Stoletou válku. Tou je postižena od roku 452 NGL také Mléčná dráha. V období po transferu Hangaye se národ Hauriů rozpadne na mnoho skupin. Mezi jinými se z potomků, kteří se zřítili s haurijskou lodí na Bugaklisu, vyvine národ Tronahae.

Haurijská loď
Haurijská loď
© VPM kg.

1345 NGL

Pod nátlakem, který na Hangay vyvíjí Terminační kolona TRAITOR, se Hauriové připojí k Noquaa-Kansahariyya.

Kosmické lodě

Hauriové nepoužívají žádné vlastní technologie vyvinuté jejich národem, ale mají k dispozici techniku Hexameronu.

Kosmické lodě jsou členěny do tří nestejných úseků, jednotlivé oddíly jsou také nepravidelně strukturovány. Nejblíže připomínají asi úhoře, čímž si také získali jméno vesmírní úhoři. Nadsvětelný faktor kosmických lodí činí maximálně 70 milionů. Jsou těžce vyzbrojeny.

Jsou dohromady dlouhé 300 metrů a na nejsilnějším místě mají průměr 40 metrů. Záď sestává z kónického válce, který má vpředu na nejsilnějším místě průměr 40 metrů a délku 150 metrů.

Střední část lodi je dlouhá 75 metrů a je sestává rovněž vzadu ze zužujícího se válce o průměru 30 metrů. U transportních lodí Hauriů je střední část vždy otevřená a slouží jako transportní plošina pro moduly nebo rozměrný náklad.

Záď je rovněž jako střední část dlouhá 75 metrů a má na nejširším místě průměr 40 metrů, stejně jako záď. Nejtenčí místa haurijských lodí mají v průměru 10 metrů, respektive 15 metrů na konci přídě.