Pán Heptameru

Pán Heptameru, Pán Sedmého dne, byl pánem Hexameronu.

Původně byl Sirixim vládcem Shera Naar, galaxie v Tarkanu v mocenské oblasti superinteligence Aysel. Později byl členem skupiny Sedmi Mocných ve vesmíru Tarkan. Nakonec se z Mocného stal se souhlasem Xpomula Pán Heptameru. Hauriové označovali Pána Heptameru jako vládce galaktické kupy Eshra Maghassu (Dvacet míst).

Vzhled

Sirixim byl velmi malého vzrůstu, téměř jako trpaslík, ale z temných důlků jeho obličeje čišel oheň, který mu dodával vzhled giganta. Jeho oči vypadaly jako černé díry. Nosil velice dlouhý pestrý přehoz, vysoké šněrovací boty, široký opasek, křiklavé kalhoty a ozdobenou košili. Jeho zjev byl tak impozantní, že ani ostatních šest Mocných před ním nedokázalo skrývat svou úctu.

Historie

Před asi 12 miliony lety byl členem skupiny Sedmi Mocných v universu Tarkan, kteří tam měli podporovat a řídit život. Statisíce let cestovali se svými obrovskými spórovými loděmi Tarkanem. Pak ale začali pochybovat o významu svého úkolu. Objevili, že Tarkan je díky své přirozené entropii zasvěcen zániku. Život, který zasévali, byl počátku určen ke zkáze. Jejich příkaz neměl smysl. Kosmokraté, jejich nadřízení, ovšem mlčeli.

Na tento okamžik zřejmě čekal chaotarch Xpomul, protože se ukázal mezi Mocnými a nabídl jim, aby se přidali k němu a k chaosu. Jako odměnu jim nabídl nesmrtelnost a moc. Moc nad celým universem, které by se vyvinulo z umírajícího Tarkanu.

Mocní po krátkém přemýšlení souhlasili. Sirixim, který dříve měl soukromou rozmluvu s chaotarchem, požadoval ale, aby byl s ostatními rovný. Chtěl být v čele bývalých Mocných. Xpomul souhlasil a proměnil Sirixima v Siqim Malkara, Pána Heptameru, Pána Sedmého dne.

Ostatních šest Mocných bylo Siqimem proměněno v Knížata. Byli tři Knížata síly a tři Knížata víry. Ze všech sedmi se nyní stali energetické bytosti, kterých se museli bát i superinteligence Tarkanu. Společně vytvořili Hexameron a poprvé se na veřejnosti objevili před 10 miliony lety. Stalo se to během Koncilu z Amringharu, když prohlásili svůj úmysl urychlit průběh Šesti dnů v Tarkanu. Miliony let byla entropie Tarkanu navyšována, aniž by tomu mohl kdokoliv zabránit. Před dvěma miliony lety zvýšil Hexameron, respektive Xpomul, v Tarkanu gravitační konstantu, aby kolaps dále urychlil.

Kolem 50‘700 před Kristem vyslalo 22 nejdůležitějších národů Hangaye zoufalé volání o pomoc, které zachytila superinteligence ESTARTU. Superinteligence se v roce 50‘570 před Kristem přesunula do druhého vesmíru a pomáhala tamním národům, kromě toho přesadila gravitační konstantu opět na její normální hodnotu. To otřáslo plány Hexameronu. Během rozhodujícího boje mezi ESTARTU a Hexameronem bylo vědomí superinteligence roztříštěno na miliardy třísek. ESTARTU se zdála být přemožena.

Tyto vědomé třísky přečkali ale v národu Benguelů a robotech Juatafu. Jako Centrála vědomostní autority pracovala ESTARTU nadále na tom, zachránit alespoň národy Hangaye, zatímco chtěla jejich galaxii přenést do standardního universa.

Hexameron ale plán poznal a pokusil se mu zabránit. To se mu ale nepodařilo. Afu-Metem, Kníže ohně, zemřel v boji proti terranským jednotkám, které se přesunuly do Tarkanu, aby zachránily Perryho Rhodana. Hangay se po čtyřech částech podařilo přesunout z Tarkanu do Meekorahu.

Kníže čistoty Assu-Letel se přesunul do Meekorahu, aby zorganizoval kompenzaci hmoty ztracené transferem Hangaye. Tam se v únoru 447 NGL v mocenské oblasti ESTARTU setkal s kosmokratem Taurecem, který ho naverboval pro své účely. Na jeho příkaz pak unesl ve stejném roce Gesil ze Sabhalu.

Po DORIFER-šoku už nebyl návrat do Tarkanu možný. Připojil se proto ke kosmokratu Taurecovi, aby si s jeho svolením mohl vybudovat vlastní mocenskou říši. Assu-Letel zemřel roku 1170 NGL.

Pán Heptameru se pokoušel vyrovnat ztrátu Hangaye pomocí obrovské materiální kolébky Xanad tuu Nekhma v universu Duuzam. Před tím se ale zbavil čtyřech zbývajících Knížat Hexameronu. Pán Heptameru byl ale později zničen Xpomulem.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál