Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Afu-Metem
hledat
Informace o postavě:
Úmrtí:únor 448 NGL
Výška:1.60 m
Popis:kulatá hlava, černé oči, žádný nos
Tituly:Kníže ohně
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1383: Smrtící komando Paghal
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1398: Ohnivá bouře
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Afu-Metem, původně Arufur, byl Knížetem ohně Hexameronu.

Má humanoidní postavu a vypadá spíše jako silně stavěný člověk. Jeho hlava je zcela bez vlasů a dominují jí dvě obrovské kulaté oči. Temně rudá kůže se vypíná zcela hladce přes malé nosní, ústní a ušní otvory. Ve srovnání s tělem působí hlava příliš velká.

Afu-Metem se nikdy neukazuje ve své normální podobě. Perry Rhodan ho jednou viděl jako bytost s bezvlasovitou, kulatou hlavou s hlubokými důlky s černýma očima, lesklou čelistí, ale bez nosu a úst. Nejraději vystupoval jako neobyčejně velký Benguel o velikosti 1.60 metru, s nádherně tmavomodrým astrologickým symbolem na horní části těla, kloubovými kalhotami a pláštěm, bez jakékoliv viditelné výstroje. Vystupoval ještě jako Starý mudrc Benguelů. Afu-Metem může současně vystupovat ještě jako svá projekce, a to sice vedle sebe.

Historie

Před asi 12 miliony lety byl Arufur na druhé straně materiálních zdrojů vysvěcen na jednoho ze Sedmi Mocných universa Tarkan a dostal svou spórovou loď.

Po statisíciletích, roztrpčen nesmyslným konáním, a na základě mlčení vyšších mocností universa, navázali s Arufurem kontakt mocnosti chaosu.

Následně byl Siriximem, svým velitelem, proměněn v Knížete ohně, energetickou bytost s velkou mocí. V budoucnu byl schopen vytvořit klamné projekce a vstoupit do libovolného těla. Se svými bývalými spolubojovníky nyní tvořil Hexameron. Afu-Metem byl Pánem Heptameru pověřen vládou nad galaxií Hangay.

Po miliony let navyšoval Hexameron entropii Tarkanu, aby urychlil kolaps tohoto vesmíru. Dokonce i superinteligence se museli sklonit před jeho mocí. Po několika milionech let ale jejich plány zkřížila ESTARTU. Navzdory zdánlivému zničení superinteligence nemohl Afu-Metem zamezit tomu, že se galaxie Hangay po částech dostala do standardního universa. Ani velké, prostřednictvím materiální kolébky ukořistěné masy hmoty z Meekorahu nemohly nahradit ztrátu.

V rozhodující bitvě proti galaktické flotile a jejím spojencům nasadil Afu-Metem Ohnivou bouři, zbraň, která způsobovala poškození entropie. To se nelíbilo Si kitu, strážkyni entropie. Proto Afu-Metema zničila. Poslední část Hangaye se následně materializovala v Meekorahu.