Perry Rhodan 1398 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1398
Název:Ohnivá bouře
(Feuersturm)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 448 NGL = 4035
Rozhodnutí v systému Dao-Ban - a Beodův poslední den
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - dva proti Afu-Metemovi

Beodu a Iruna - společníci obou mužů

Reginald Bull - Terranec v boji proti rudé hyperbouři

Afu-Metem - Kníže ohně zažívá »div divoucí«

Benneker Vling, Si kitu a Hirdal - trojice tajemných tvorů nese následky

Zatímco se galaktikové v CIMARRONU, KARMINĚ, HARMONII, TS-CORDOBĚ, LACRIMARUMU, CASSIOPEIE a ostatních lodí Tarkanského svazu ve dva světelné týdny velké zóně ohnivé bouře všemi prostředky brání proti narůstajícímu vedru, dorazí Perry Rhodan, Beodu, Atlan, Iruna z Bass-Thetu 26. února 448 NGL do systému Dao-Ban. Zjistí, že útok Afu-Metema nevedl, jak se původně domnívali, z Jitra, ale z Vontardu, druhé planety, kterou mezitím uzavřely kosmické lodě Hauriů.

Ve formě ženského Attavenna se Hirdal objeví v LEDĚ a vysvětluje, že Beodu musí v Nachod as Qoor zůstat jako superkatalyzátor pro spojení Benguelů a Juatafů. Beodu chápe, že jeho sny byly složeny z vlastních zážitků a latentních vědomostí, které mu ESTARTU kdysi zprostředkovala, když mladému, smrtí svého přítele Ondruma1) duševně zeslabenému Attavennovi vtiskla svůj polibek a vůli.

Rhodan pozná, že zóna Ohnivé bouře představuje umělou časoprostorovou vrásu a že kosmický tepelný transformer hyperfyzikální cestou ochlazuje velkou oblast vesmíru a tak získává energii pro Ohnivou bouři. Protože si vyvinul zvýšenou averzi proti násilí nadřazených mocností, odmítne Rhodan pomocnou nabídku Bennekera Vlinga.

Nakonec opustí Rhodan a Atlan své DORIFER-kapsle a přistanou s malým planetoidem Cannonball nepozorovaně na Vontardu. Tam potkají Si kitu2). Matka entropie oznamuje, že ID a ESTARTU, sami trápeni pochybnostmi, mají porozumění pro Rhodanovo kritické chování. Dále vysvětluje, že transfer Hangaye odporuje jejímu vlastnímu cíli, a radí Rhodanovi znepokojeně, aby srovnal události v sektoru Ohnivé bouře s galaxií Hangay a jejím osudem. Si kitu nechce ale sama postupovat proti Ohnivé bouři, protože Afu-Metem patří spíše do existenční roviny Rhodana a Atlana než do její vlastní.

Aby pronikli do Aktiv-A, řídící stanice Ohnivé bouře, a do rezervního zařízení Passiv-B, musí Pozemšťan a Arkonidan překonat mnoho obranných systémů. K nim patří také iluze, které Atlana naoko přesunou do nitra robota Regenta z Arkonu3) a Rhodana do přítomnosti Orany Sestore4) a keloskských dětí5). Nakonec se jim v centrále Aktiv-A hlídané starým Hauriem podaří deaktivovat Ohnivou bouři. Afu-Metem zavře sice oba protivníky v řídící stanici, ale Rhodan namíří Ohnivou bouři proti ním, a Kníže ohně zahyne svou vlastní zbraní.

Poté co Passiv-B zničí arkonskou bombou, vydají se Rhodan a Atlan s Beodu a Irunou z Bass-Thetu koncem 27. února, bezprostředně před transferem poslední čtvrtiny Hangaye zpět k Tarkanskému svazu.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!