Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 742
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 742
Název:Návrat nejistý
(Rückkehr fraglich)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: kolem 30.000 př.n.l. / 3581
SOL ve slepé uličce - myšob Gucky jde na výzvědy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - velitel SOL nechává zamontovat Beraghskolth

Wans, Owogg a Yaiska - Specialisté Noci jsou odváženi

Kapitán Lobster a poručík Karwanter - důstojníci korvety, která se vydává na průzkumný let

Gucky - myšob v nesnázích

Squen a Myral - dva mladí Zgmahkoni

Energetické bloky Beragskolthu, který může ovlivňovat hyperdimenzionální energetické zásobování dimenzionálních tunelů tím, že zabraňuje vybíjení proudů energie hyperenergetických výbojů černých děr, a tím umožnit návrat SOL z Dakkardimballonu do Einsteinova prostoru, jsou nainstalovány k řídícím blokům do generační lodi1). Během výstavby ale keloskský artefakt vyzařuje šestidimenzionální energii, která vede k poruchám SENEKY a Shetanmargtu jakož i k agresivnímu chování některých obyvatelů SOL. Jinak dobromyslný a ochotný technik Fallenday zabije bez jasného motivu svého kolegu Rhamsodese. Když začnou žáci revoltovat proti svým učitelům, je zároveň jasné, že mnoho mladých rodáků ze SOL, kteří se na loď dívají jako na svůj domov, nemají vlastně žádný zájem na let do Mléčné dráhy.

Mezitím se postará sedm Strážců Nicoty2), kteří se již dozvěděli o krádeži Beragskolthu, o to, aby se Qwogg, Wans a Yaiska3) probudili ve své kobce. Zatímco pozoruje pohyb flotily Zgmahkonů z korvety pod velením kapitána Lobstera, naváže Gucky kontakt se třemi Specialisty Noci, a teleportuje do kosmické lodi, kterou je Strážci Nicoty odvážejí na planetu Kernoth, aby je tam izolovali. Yaiska vypráví myšobovi svou minulost:

Když se Yaiska po návratu od Kelosků4) snaží odvrátit Zgmahkony od zneužívání »černé nicoty«, seznámí se na Kirosku se Zgmahkonem Parondem, který zkoumá minulost svého národa, a dozví se o něj, že Galkon Erryog »Specialisty Noci« stvořil z pověření neznámé mocnosti4). Yaiska se stane Parondeovou partnerkou do té doby, než je výzkumník zatčen policií, odvlečen a již nikdy se neobjeví. Po přistání kosmické lodi na Kernothu se Gucky s pomocí zgmahkonských dětí Squem a Myral skryje, po několika dnech teleportuje do kosmického prostoru a nakonec dosáhne Lobsterovy korvety, která se skrývá v zaměřovací ochraně rudého slunce Kernothu.