Perry Rhodan 730 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 730
Název:Cesta do nicoty
(Wege ins Nichts)
Autor:William Voltz
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Osud je svádí dohromady - na hranicích mezi dimenzemi
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec sleduje riskantní plán

Alaska Saedelaere - velitel expedice MARIACHI

Olw - Specialista Noci na straně Terranců

Py - Olwova družka

Jatton - dědic má potíže

Icho Tolot - Haluťan se chová více než podivně

Strážci nicoty zjistí, že se zmizelá Py s Jattonem, ctižádostivým a mocichtivým dědicem Cerlwa, zdržují v tunelu Greiko, který se plní přebytky energie z černé díry v galaxii, do které ústí. Pomocí Sextadimového dálkového impulzu aktivují Strážci nicoty z Grojocko záření vycházející z buněčných jader v Pyině mozku, které všechny v okolí padesáti kilometrů od ní uvrhne do letargie. Py je tak také zbavena závislosti na Jattonovi, opustí loď a odlétá ke zgmahkonskému vraku, který se společně s dalšími bloky hmoty nachází nedaleko. Žije zde mnoho zgmahkonských outsiderů a kriminálníků. Py se okamžitě dostane do moci Stroovmittera, který díky svému speciálnímu ochrannému obleku jako jediný obyvatel vraku neocitnul v letargickém stavu. Stroovmitter odlétá s Py k Jattonově lodi, protože se domnívá, že se tam nachází projektor odpovědný za letargii. Teprve zde s ohromením pochopí, že má před sebou »Specialistku noci«. Jako jedinou šanci, aby nebyl znovu zajat Strážci nicoty v meziprostoru, vidí v návratu Py. Kolaps dimenzionálního tunelu, který Jattonovu loď udělá nepohyblivou, ale jeho úmysl zmaří.

V SOL vykazuje Icho Tolot stále zřetelnější symptomy stárnutí, ačkoliv ani zdaleka ještě nedosáhnul střední délky života Haluťanů tří tisíc let. 29. ledna 3581 vyráží křižník SL-1-18-LK-3, zvaný MARIACHI, s posádkou, kterou tvoří Alaska Saedelaere, Mentro Kosum, Gucky, Olw a několik Kelosků, inspekční let do přeplňujícího se tunelu Greiko. Expedice se účastní i Icho Tolot, jehož kůže se mezitím zbarvila do zelena. Během letu získá Olw dojem, že se Py v dimenzionálním tunelu musí někde nacházet. Specialista Noci se společně s Alaskou Saedelaerem a párkem robotů Romeo a Julií vydá z lodi k několik mil vzdálené, pohybu neschopné zgmahkonské lodi. Emoční záření vycházející z Py donutí ale Olwa držet se zpátky, zatímco Transmiterem poškozený a roboti se ke zdroji záření přiblíží. V Jattonově lodi narazí Saedelaere na Stroovmittera a Py. Když je outsider při přestřelce zasažen do ramene, propadne i on letargii. Transmiterem poškozený odvede Py na MARIACHI, kde Romeo a Julia pomocí riskatní operace implantují do mozku Zgmahkonky mikropřístroj. To zabrání další aktivaci buněčného shluku vydávající nebezpečně emoční záření pomocí Sextadimového impulzu Strážců nicoty.

Protože nový energetický proud z galaxie Greiko začíná znovu přeplňovat tunel, MARIACHI se vrací zpět na SOL. Na cestě se Olw zmíní, že se kdysi pokoušel přesvědčit keloského mistra počtáře Ellracka o tom, že je pro Kelosky velice důležité opustit Koncil. Protože vždy existoval jen jeden Mistr počtář a i on je inkarnací svých předchůdců, Dobrak si na toto setkání vzpomene. Dobrak, který se od pádu Balayndagaru zabýval jen pátráním po dokonalých iluzích, pochopí, že by se konečně měl zabývat něčím důležitým.

Mezitím se Jattonova loď srazí s vrakem outsiderů a exploduje.

Protože SOL se svým vlastním pohonem nemůže prolétat dimenzionálními tunely a není možné příslušný agregát Zgmahkonů vbudovat do terranské lodi, rozhodne se Perry Rhodan získat nějakou zgmahkonskou speciální loď. S její pomocí chce Rhodan proniknout do galaxie Larů, aby získal Beraghskolth, speciální pohonný systém, který Keloskové kdysi předali Larům, a s jehož pomocí by se SOL mohlo pokusit proletět dimenzionálním tunelem.

Když Dobrak prozradí, že z Icho Tolota vidí vycházet dva upravené číselné vzory, pochopí Saedelaere s podporou SENECY, že Haluťan čeká dítě.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál