Gucky

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Přezdívka:mrkvožrout
Datum narození:asi 20. století
Místo narození:Tramp
Úmrtí:-
Výška:1 m
Národ:Myšobové
Tituly:Člen nového Sboru mutantů, Člen starého Sboru mutantů, Mutant - telekinet, Mutant - telepat, Mutant - teleportér, Poručík
Gucky
Gucky
© VPM kg.

Gucky je Ilt a pochází z planety Tramp. Jeho původní jméno zní Plofre.

Dějiny

V roce 1975 se na své domovské planetě Tramp tajně dostane na palubu lodi STARDUST II a brzy poté je přijat do sboru mutantů. Sám sebe nazývá 'Zachránce vesmíru' a je znamenitý telekinet, telepat a teleportér. Během času se vyvíjí jeho srdečné přátelství s Perry Rhodanem, ale především s Reginaldem Bullem, který ale často musí snášet Guckyho žerty. Kromě své milované řepy se může na celé hodiny nadchnout pro kraul.

Jako jeho koníčky by se daly označit jeho neúnavné pokusy o sepsání hrdinských eposů v hlavní roli s ním. Po sňatku s Iltu v roce 2402 se Gucky stane hrdým otcem malého, rovněž paranormálně nadaného myšobího chlapce Jumpyho. Pro extrémní střední délku života svého národa okolo 500 až 600 let dostane teprve v roce 2931 aktivátor buněk, poté co se v roce 2437 na planetě Monol podrobí biofyzikálnímu hyperregenerování, které ho omladí přibližně o 500 let.

Jako jeho pozemští společníci musí také Gucky v říjnu 1169 NGL odevzdat svůj aktivátor buněk ID. Také on dostane v roce 1173 NGL od ID aktivační čip a společně s Alaskou Saedelaerem bude pátrat po zrcadlově narozených.

Ilt, lidmi nazýván myšob (tvor, připomínající křížence mezi myší a bobrem), význačný člen Rhodanovy jednotky mutantů, v níž patří k nejschopnějším. Vládne značnými telepatickými, teleportačními i telekinetickými schopnostmi. Chová se poťouchle a rád se baví, je však Rhodanovi zcela věrně oddán. Oženil se s myšobkou litu. Narodil se někdy kolem roku 1840. Roku 2436 byl omlazen na planetě Monol v galaxii M-87, v krystalickém světě, kde byli oživováni mrtví Okefenokové.