Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1306
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1306
Název:Záhada z Chanuky
(Das Geheimnis von Chanukah)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 445 NGL = 4032
Bully a Ilt - po dlouhých letech opět spolu v akci
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Terranec sleduje záhadu

Bonifazio »Fazzy« Slutch - Bullyho adjunt

Gucky - myšob jako zachránce v nouzi

Mei-Lao-T'uos - protektorka Lao-Sinhů na Chanukahu

Kar-Men-To - zástupkyně protektorky

13. prosince 445 NGL dosáhne svazek EXPLORERU systému Shalom a přiblíží se k páté planetě, aby obyvatele druhé planety, světa Chanukah, ukolébal. Zatímco sondy prošetřují ostatní planety, přistanou Reginald Bull a Bonifazio Slutch 17. prosince tajně v přestavěné sondě na Chanukahu.

Jsou ale objeveni Lao-Sinhy a zajati, ale brzy je překvapivě osvobodí Gucky, kterého na Chanukah přivedlo neblahé tušení. Myšob objeví čtyři intaktní několikastupňové kartaninské dálkové lodě, se kterými byla do Absantha-Gom přivezena pararosa. Vedle pěti dalších Lao-Sinhů unese Gucky protektorku Mei-Lao-T'uos. Svými pararosou posílenými psionickými silami vzdoruje ale jeho telepatickým pokusům o výslech a nakonec ochromí Bulla a myšoba. Zatímco Mei-Lao-Tuos krátkodobě odláká, pomůže Slutch Guckymu se osvobodit, takže mutant se včas může postavit stovce útočících Lao-Sinhů1).

Dříve než s Bullem a Slutchem přejdou na EXPLORER, zachytí Gucky krátký psionický impulz, ve kterém Ernst Ellert oznamuje, že opustil své virotělo a je velice daleko2). Zatímco se Gucky vrací na Sabhal, pošle Bull Slutche 25. prosince s AVIGNONEM do Mléčné dráhy, aby Terru informoval o intrikách Kartaňanů v Absantha-Gom3).