Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1329
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1329
Název:Krádež hybrida
(Der Raub der Hybride)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Alaska Saedelaere v akci - připravuje se velká rána
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Síťochodec v hlavním stanu protivníka

Lainish - šéf Hatuatano je přelstěn

Faragha - Nakk sleduje vlastní plány

Irmina Kotčistovová - metabio seskupovačka se má postarat o hybrida

Isnor - mistr brány Salcho

Když se Alaska Saedelaere z Yagguzanu1) vrátí do jezera Talsamon, není Testare ani v úkrytu ani ve městě Querionů. 20. června 446 NGL objeví Terranec v TALSAMONU záznam, ve kterém jeho druh podává zprávu o návštěvě na Sabhalu a naznačuje, že Querioni zpochybňují počínání Síťochodců z Mléčné dráhy. Naléhá na Saedelaereho, aby Demeter a Jennifer Thyron osvobodil z hybridu2), a domnívá se,že hybridové mohou nejen prognostikovat budoucnost, ale také podat informace o minulosti před padesáti tisíci lety, která představuje klíč k současným problémům. On sám chce chvilku jednat samostatně, aby se nestal příliš závislým na Saedelaerovi.

Nositel aktivátoru letí poté na Sabhal, je informován o novém vývoji3) a zažije, jak se Jen Salik vydá do Norgan-Turu, kde chce v Dómu Kesdšan Rytíře Hlubiny osvobodit5) z klatby kosmokratů4). V rozhovoru s Perry Rhodanem, Atlanem a Saedelaerem zdůrazní Querion Caneasi obavu svého národa, že kvůli ráznému počínání Galaktiků zanedbávají vlastní úlohu Síťochodců, obranu DORIFERU. Emigranti z Mléčné dráhy mají sice volnost v jednání, nemohou se ale spoléhat na podporu Querionů. K tomu patří zejména to, je informovat o vědomostech, které vedli ke vzniku filozofie Permanentního konfliktu.

Když 30. června přijde zpráva, že Salaam Siinova škola zpěvu vyhrála závody na Mardakaanu, vydá se Saedelaere se SYRAM k Lanishově6) tajnému světu Taloz, druhé planetě slunce Emmett ve westside Siom Somu.

Mezitím se Lainish snaží na Mardakaanu marně přimět Graucuma k tomu, aby členy Nambicu ara wada vyměnil za jiné pěvce7). Trpasličí Gavvron se poté odebírá na planetu Elroactom, somerskou kolonii na okraji tišinaté zóny, kterou vytvořilo 1.3 milionu Ophalů s tisícem gardistových lodí, protože je brána Salcho vyzářila k měsíci Ijarkor8). Přesto ale selže také pokus šéfa Hatuatano s pomocí permitu převzít kontrolu nad Ophalery.

Na Talozu slouží neúplná pětihranná pyramida, kterou Saedelaere v asociaci na věštírnu v Delfách pojmenuje Omphalos z Talozu, jako hlavní stan Hatuatano. Nedokončený pomník tu zůstal, když Ijarkor v roce 430 NGL po návratu z Etustaru9) nařídil stavbu Heraldické brány na Talozu. Nakk Faragha10), který dvoutisícičlennou posádku Omphalosu řídí psionickými impulzy, chce hybrida, který zakrněl, ačkoliv byl zasazen do Majsuntské živné půdy, posílit novým symbiontem. Protože vyzařuje cizí komponenty, spojí Naak Saedelaereho proti jeho vůli s hybridem. Po odtržení od kolektivu Majsunty2) si Demeter, Jennifer Thyron a Siganci, kteří vděčí buněčnému aktivátoru Terranky, že se nestali definitivní součástí hybridu, opět dokážou najít své individuality. Poznají, že Faragha chce skrze Saedelaereho získat vědomosti, které na ně přešli přes Majsuntu. Lainishův přílet ale přinutí Nakka experiment přerušit a Saedelaereho vysvobodit.

Lainish se od hybrida dozví, že Věční válečníci a Animateurové, kterých existuje jen tolik, kolik je nutné k udržování mocenské oblasti ESTARTU, jsou vůči sobě ve vztahu jako kůň a jezdec. Změnu tohoto stavu by mohlo nastolit jen to, kdyby jak válečníci tak i Animateurové poznali, jak si doopravdy stojí, a kdyby se na sebe pokusili strhnout moc, která tento řád tvoří. Kočím se má stát ten, který nalezne a začne šířit dobro svého ducha, jako organizace Síťochodců. Ačkoliv si jsou obě ideologie rozdílné, mají stejný zdroj11). Pro Síťochodce by nebyla žádná budoucnost, a v těchto dnech se udály klíčové události, které souviseli s psionickými divy ESTARTU. Když se Lainish spontánně zeptá na Menetekelndské efemeridy z Absantha-Gom, odpoví hybrid, že se bouří a že způsobí velké neštěstí. Odpovědnými za to jsou legie všech táborů, které si jsou na bojišti nepřáteli, ale nevědomky a nechtěně spolu dokončují práci, která musí vést ke kosmické katastrofě. Přesto jen dva věnovali pozornost Efemeridům. Způsob, jakým má být provedena nastávající Hra života, je asi významem chování Efemeridů. Aby hru sabotoval, musel by nějaký Nakk čtvrtinu Ophališských pěvců zavést oklikou přes Heraldickou bránu ke dvěma různým cílům.

Dříve než s trpasličím Gavvronem odstartuje na Elroactom, informuje Faragha Saedelaereho, na kterého pohlíží jako na spojence, o tom, že OMPHALOS, sto metrovitá pyramidovitá kosmická loď, by měla za 14 dnů odstartovat, aby hybrida ukryla před Lainishem do bezpečí. Ze záznamů Nakků vyplývá, že vysoce výbušná psionická hmota narušuje uspořádání Efemeridů z Absantha-Gom. Z jen tři a půl světelného roku vzdálené stanice ALLARY přivolá Síťochodec na pomoc Irmínu Kotčistovovou. Po startu OMPHALOSU může být hybrid transferován do ESKALUPU. V síťochodecké stanici nalezne Saedelaere o něco později zprávu, ve které Testare oznamuje, že s Ernstem Ellertem12) pátrá po příčinách vzpoury Efemeridů13).

Mezitím přiměje Faragha na Lainishův rozkaz na Elroactomu nakkského portálového mistra Isnora, aby tři sta tisíc Ophelarů vedl jinou cestou. Nakonec dorazí Lainish přes Královskou bránu ze Siomu na měsíc Ijarkor a triumfálně oznámí Ronaldu Tekenerovi a Roii Dantonovi, že je původcem jejich porážky14).