Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 7
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 7
Název:Invaze z vesmíru
(Invasion aus dem All)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1972
Jsou nazýváni Individuální Metamorfové - ale přece se za tímto nevinným jménem skrývá hrůza....
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Šéf Třetí moci

Reginald Bull - Perryho přítel a pravá ruka

Crest a Thora - Jediní přeživší z arkonidské expedice

Tako Kakuta - Člen Sboru mutantů, který ovládá teleportaci

Homer G. Adams - »Ministr financí« Třetí moci; jeho pracovní okruh je celý svět, a obnosy, se kterými manipuluje, jdou do miliard

Ernst Ellert - Člověk, jehož duch má schopnost pohybovat se v čase

Allan D. Mercant - Šéf mezinárodní obrany, sympatizuje s Rhodanovými cíly

Sammy Derring - Podobnost jména zavinila, že je převzat IMem

Individuální Metamorfové zahajují v únoru 1972 skrz převzetí důležité osoby svou invazi. K převzatým patří také poručík Li-Čaj Tung, Ernest Ellert, jehož duch může opustit tělo ho tajně následuje do Pekingu. Ellert nezvratně zjišťuje, že IMové udržují svůj opěrný bod v Tibetu. Perry Rhodan se také soustředí na šestiletou Betty Toufryovou, ta 16. února v Mesille, Novém Mexiku, zastřelila svého otce, atomového vědce Allana G. Toufryho, protože se stal obětí IMa. Ellert vyšle svou duši pět let do budoucnosti a tam se setká s Betty Toufryovou. Děvče může číst myšlenky, disponuje ale zároveň jako Anne Sloaneová a Tama Jokida schopností telekineze. Ellert vysvětlí, že v budoucnosti jedenáctiletá Betty Toufryová bude patřit do Sboru mutantů.

Li-Čaj Tung letí do Nevada Space Portu, aby tam s rovněž převzatým profesorem Lehmannem nekontrolovatelnou řetězovou reakcí zmařil výzkum atomových strukturálních změn. V laboratoři se zdržjí také Tako Kakuta, Anne Sloaneová, Ernst Ellert a John Marshall. Když nastává bezprostřední nebezpečí, oba IMové prchnou. Kakutovi se daří teleportací je sledovat až do jejich jeskyně Himaláji. Rhodan ihned letí s arkonidským pomocným člunem, který mezitím dostal jméno GOOD HOPE, ke skrýši invazorů, ve které nachází dalších dvacet dva neživých těl Individuálních Metamorfů. IMové jsou zabiti, jakmile se duch vrátí zpět do převzatého člověka. Vřetenovitá loď invazorů, která chce zemi zmařit její plány, se schová na Měsíci1).

Ernst Ellert se obětuje, aby zabránil pokusnému zařízení atomový výbuch a je přitom vystaven elektrickému napětí deset tisíc voltů, ale nezemře. Jeho duch opustí tělo a začíná dlouhé cestování skrz čas a prostor, které především povede k medvědům podobným bytostem, jejichž světu a slunci se říká Gorx2). Teletemporarierovo tělo, které nejeví žádné příznaky rozkladu, je pohřbeno v podzemním mauzoleu v poušti Gobi, nad kterým bude postavena pyramida3).

Když po dvou měsících nenásleduje žádná další invaze IMů, vypraví se Rhodan v květnu k letu na Venuši, kde chce zřídit základnu.