Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 6
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 6
Název:Sbor mutantů
(Das Mutanten-Korps)
Autor:W. W. Schols
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1971
Vypadal nenápadně - a přece dostal světové hospodářství do chaosu.....
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Šéf Třetí moci

Reginald Bull, nazývaný Bully - Perryho přítel a pravá ruka

Tako Kakuta - Jeho schpnosti ho činí nejdůležitějším mužem ve Sboru mutantů Perryho Rhodana

Homer G. Adams - Finanční makléř s fenomenální pamětí

Allan D. Mercant - Šéf mezinárodní obrany

Kapitán Zimmermann - Důstojní tajné služby. Odhalí něco, co se ukáže jako smrtelné

Crest a Thora - Jediní přeživší z arkonidské expedice

John Marshall - Myšlenky bližních jsou pro něj jako otevřená kniha

Pozitronický mozek arkonidského pomocného člunu zjistil, že se s vysokou pravděpodobností chystá invaze na Zemi.

Reginald Bull a Tako Kakuta uzavírají v Pekingu se zástupci Asijské federace smlouvu o koupi jednoho sta kilometrů dlouhého areálu v pouši Gobi za cenu sedm miliard dolarů1). Finančně slabá Třetí moc potřebuje specialistu na řízení hospodářských zájmů, díky arkonidské psychotechnice zařídí britský ministr vnitra předčasně z vazby propustit Homera G. Adamse, génia přes peněžnictví, který si od roku 1957 odpykává dvacetiletý trest za nezákonné transakce. Gangsteři unesou raketové letadlo, s nímž Adams letí do Tokia, blízko Rangúnu ale John Marshall opatrně kontaktuje finančního génia a informuje ho o Třetí moci. Arkonidská kulovitá loď přistane vedle uneseného letadla a Tako Kakuta zločince zdolá svým psychozářičem. Jako nový ministr financí Třetí moci otevře Adams v New Yorku první pobočku General Cosmic Company, která má na trh uvést výnosnou arkonidskou techniku.

Ve své kanceláři v Umanak - Fjord zastřelí Allan D. Mercant kapitána Zimmermanna, protože cítil, že ho právě se vrátivší důstojník kontrarozvědky z hlídkového letu nad Grónskem chce zabít. Mercantovi lidé oběví ve věčném ledu Grónska vrak kosmické lodi s pozůstatky jedné insektoidní bytosti, kterou Crest identifikuje jako Individuálního Metamorfa. IMové, obávaní nepřátelé Arkonidanů2), jsou schopni svým duchem přejímat tělo jiných živých tvorů, zatímco po dobu převzetí je vědomí převzatého zajato ve zdánlivě mrtvém těle IMa.

Mezitím začíná pátrání po parapsychicky nadaných mutantech, kteří mohou být poznáni podle svých abnormálních mozkových vln. V Japonsku jsou odhaleni Doitsu Ataka, Kitaj Išibaši, Išimatsu, Son Okura, Tanaka Seiko, Wuriu Sengu, Nomo Jatuhin, Tama Jokida, André Noir, syn zde usedlých Francouzů, a Ralf Marten, jehož otec je Němec a matka Japonka. K tomu přichází Fellmer Lloyd, Ernst Ellert3) a Ras Čubaj3). Anne Sloaneová3) vyhledá areál Třetí moci, vydává se za vdovu Clarka G. Flippera4), ale to Marshall rychle rozpozná. Mladá žena, kterou Mercant vědomě poslal k Rhodanovi, ačkoli s její nespolehlivostí počítal, se stane jako ostatní nadpřirozeně nadaní lidé členkou nově založeného tajného Sboru mutantů.

Další vřetenovitou loď Individuálvích Metamorfů, jejíž přílet ohlásí arkonidské navigační zařízení, zničí Kakuta prostřednictvím jedné bomby, kterou na palubu přinese teleportací.