Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 4
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 4
Název:Soumrak bohů
(Götterdämmerung)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1971
Mutanti změní pohled na svět - budoucnost začala
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Zachránce lidstva od atomové války a světový nepřítel číslo jedna

Reginald Bull, nazývaný Bully - Elektroinženýr STARDUSTu a Perryho nejlepší přítel

Dr. Eric Manoli a dr. Frank M. Haggard - V jejich rukou leží život Arkonidana Cresta - a osud lidstva

Crest a Thora - Jediní přeživší z arkonidské expedice

Albrecht Klein, Li Čaj Tung a Petr Kosnov - Tři agenti výzvědné služby, kteří přísahají podporu Perrymu Rhodanovi

Allan D. Mercant, Ivan Martinovič Koselov a Mao Cen - Šéfové výzvědné služby tří největších mocenských bloků - Díky Rhodanovi náhle došlo ke konci jejich nepřátelství

Tako Kakuta - Dítě exploze atomové bomby v Hirošimě

Thořin záchranný člun má sice nadsvěrelný pohon, jeho dosah je však jen pět set světelných let. Kulovitá hvězdokupa M13, v níž leží Arkon, centrum Velkého impéria, je však vzdálena 34 000 světelných let od Země. 31. srpna 1971 prezentuje Crest, bránící Thoře mstít se na lidstvu, svou vizi Perrymu Rhodanovi, že Pozemšťané, obyvatelé Země, převezmou podle arkonidského návodu dědictví galaktického impéria. Díky hypnoškolení se Rhodan a Reginald Bull postupně seznamují s arkonidskou technikou.

O dva dny později opustí Rhodan vybavený antigravem a deflektorem energetickou kopuli v poušti Gobi a nepozorovaně sbírá informace a potají sjednává průmyslovou výrobu. V Los Angeles se setká s koncem roku 1945 narozeným australským telepatem Johnem Marshallem. Ten si svůj talent uvědomil teprve před několika dny, když jako zaměstnanec centrální banky v Brisbane odhalil bankovního lupiče díky čtení myšlenek. Marshall kontaktuje Rhodana a nabízí mu spolupráci.

Na Zemi se narodili pod působením radioaktivního záření další mutanti s nadpřirozenými smysly. Američanka Anne Sloaneová, jejíž otec se účastnil vývoje nukleární zbraně, se narodila v den, kdy byla na Hirošimu shozena první atomová bomba, a jednoho roku si všimnul, že rozjela vláček aniž by se ho dotkla, což byl první příznak jejích telekinetických vloh. Zatím tato mladá žena plnila příkazy FBI nebo kontrarozvědky. Allan D. Mercant, který může cítít emoce jiných a zatím se mu Rhodanovy cíle začínají líbit, pověřil Anne Sloaneovou, v masce vdovy Clarka G. Flippera, aby pronikla do vojenské základny Třetí moci, a tam použila svou sílu. Telekinetka si však není jistá, jestli chce proti Rhodanovi bojovat2). Chemik Ras Čubaj, narozený roku 1947 v El Obeidu v Sudánu, objeví svou schopnost teleportace při expedici ve střední Africe, když je ohrožován dravou kočkovitou šelmou, a je mocí svého ducha přemístěn do svého rodného domu a ke své sestře2).

Mnichovan Ernst Ellert může cestovat jako teletemporarier svou duší časem a předvídá předem, že se za týden setká s Perrym Rhodanem v poušti Gobi2).

U jezera Gošun kopají horníci štolu pod energetickým zvonem Třetí moci, aby tam mohli odpálit vodíkovou bombu. Albrecht Klein, Li-Čaj Tung a Petr Kosnov rozpoznají nadpřirozené vlohy japonského teleportera Taka Kakuty, který se jako technik zůčastňuje stavby tunelu a před rokem objevil svůj talent. Kakuta skočí pod energetickou kopuli, varuje mezitím se vrátivšího Marshalla a Rhodana a připojí se ke Třetí moci. Pomocí termozářiče zničí Thora štolu.