Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 3
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 3
Název:Zářící kupole
(Die strahlende Kuppel)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1971
Kopule z čisté energie odolává nejtěžšímu ostřelování - ale přeci se vojáci nevzdávají....
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU, zachránce lidstva před atomovou válkou - a světový nepřítel číslo jedna

Reginald Bull, nazývaný Bully - Elektroinženýr STARDUSTU a Perryho nejlepší přítel

Dr. Eric Manoli a dr. Frank M. Haggard - V jejich rukou je život Arkonidana Cresta - a osud lidstva

Crest - Vědecký velitel expedice cizí rasy. Jen on má moc držet Thoru na uzdě

Thora - Velitelka bez lodě - a přeci má ještě dostatek mocenských prostředků, aby zničila Zemi

Klein, Li Čaj Tung a Petr Kosnow - Tři vyzvědači, kteří se stanou věrnými bojovníky za Perryho myšlenky

Allan D. Mercant - Šéf International Intelligence Agency

9. červenec 1971, osm dní poté, co Reginal Bull s Dr. Frankem M. Haggardem dorazili ke STARDUSTU, se Crestův zdravotní stav po první injekci antileukemického séra začíná zlepšovat. Energetická kopule Třetí moci, světového nepřítele číslo jedna, je nadále bez přestávky ostřelována.

Při konferenci šéfů obrany, konané kvůli mocenskému potenciálu Třetí moci, vysvětluje Ivan Martinovič Koselov generálu Lesliemu Pounderovi a jeho kolegům Allanovi D. Mercantovi a Mao Cenovi, že již tři měsíce před startem STARDUSTU1) ztratila ruská měsíční raketa kontakt s pozemní základnou a asi se zřítila na povrch Měsíce. Aby mimozemské nebezpečí na Měsíci odstranili, rozhodnou se vyslat další tři měsíční expedice.

Americký STARDUST II startuje 26. srpna 1971 s podplukovníkem Michaelem Freytem a zbraňovým expertem kapiánem Rodem Nyssenem na palubě. Je vybavený novou katalyzační bombou, která pracuje na principu studené jaderné fůze. Kruhem obléhatelů proniká od Mercanta mezitím na kapitána povýšený důstojník výzvědné služby Albrecht Klein, několik hodin po startu měsíční rakety, s Li-Čajem Tungem a Petrem Kosnovem pod záminkou, aby Rhodana varovali před plánovaným útokem na Arkonidany. Neustálá bubnová palba, způsobuje reaktoru, který zásobuje energetický štít STARDUSTU, kritické přetížení. Protože se Rhodan na základě jednoho technického defektu nemůže ve sjednanou dobu spojit s Thorou, letí Arkonidanka ze starosti o Cresta s jedním šedesátimetrovým záchraným člunem k Zemi. Vzhledem k šedesáti metrové kulovité lodi budou útoky na energetickou kupoli Třetí moci zastaveny.

Protože antineutronové pole, nímž Thora zabezpečila svůj křižník na Měsíci, je vůči fúzně-katalitické bombě na STARDUSTU II neúčinné, bude zdánlivě nezničitelná loď Arkonidanů zničena2).