Menu
Informace o postavě:
Místo narození:Terra
Národ:Pozemšťané
Popis:malý, vychrtlý muž
Tituly:admirál, kapitán, major
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 3: Zářící kupole
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 37: Planeta bláznů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Rod Nyssen byl Pozemšťan severoamerického původu. Byla mu poskytnuta buněčná sprcha, a zemřel v době, kdy se ID stáhnul ze své mocenské oblasti a další prodloužení života už nebylo k dispozici.

Vzhled

Rod byl popisován jako malý, hubený až vychrtlý muž.

Charakter

Nyssen byl přímočarý a spolehlivý. Měl rád otevřený projev, a svá stanoviska byl schopen sebevědomě hájit i vůči Rhodanovi.


Dějiny

Rod Nyssen byl kapitánem U.S. Space Force už v době, kdy Perry Rhodan teprve opustil kadetku, a byl tudíž jeho nadřízeným. Z neznámého důvodu už nebyl později povýšen.

Roku 1971 se Rod Nyssen jako zbraňový důstojník třístupňové rakety STARDUST II pod velením podplukovníka Freyta podílel na úderu pozemských mocenských bloků proti AETRONU, na pozemském Měsíci ztroskotané výzkumné lodi, na jejíž palubě se nacházeli Arkonidané Crest a Thora. V květnu 1972 se pak s podplukovníkem Freytem, poručíkem Conradem Deringhousem a majorem Williamem Sheldonem na palubě rakety GREYHOUND vrátil k Měsíci, aby v troskách zničeného křižníku pátral po zužitkovatelných technologiích.

Posádka GREYHOUNDU, který se zřítil na Měsíc, si spletla přilétající GOOD HOPE s lodí IMů a na Freytův rozkaz zahájil Nyssen na arkonidanský člun palbu. Thora v odvetě zničila americkou raketu a umožnila tak, aby se Nyssen setkal s Perry Rhodanem. Kapitán se posléze podílel na budování Třetí moci. Nyssen obdržel arkonidské hypnoškolení, díky němuž si osvojil řízení kosmických plavidel a stal se pilotem v Rhodanově flotile.

V roce 1975 měl hodnost majora a velel svazu stíhačů Třetí moci. Během střetu s Topsidery podporoval Perryho Rhodana jako velitel ultralehkého křižníku S-7 v soustavě Vega. V květnu roku 1980 bojoval Rod Nyssen po boku Perryho Rhodana na Venuši proti generálem Tomisenkovem vedené invazní armádě Východního bloku.

Nyssen později převzal do služby zařazení těžký křižník SOLARSYSTEM. Na umělém světě Poutník, sídlu superinteligence ID, získal ve fyziotronu relativní nesmrtelnost.

Po založení Solárního impéria postupoval Nyssen v hierarchii flotily až do hodnosti admirála a velel domovskému loďstvu ve Sluneční soustavě.

Když byla v roce 2326 zapovězena buněčná sprcha, přidal se Nyssen ke skupině 56 relativně nesmrtelných, kteří se pod vedením Michala Freyta vydali na planetu Shakootee. Zde Nyssen ještě téhož roku zemřel a jeho vědomí bylo přijato do kolektivu Shakooteeů (T 212).


Pocty

V roce 2405 byla ultrabitevní loď a vlajkové plavidlo Juliana Tifflora na Nyssenovu počest pokřtěna jménem ROD NYSSEN. Vedla pak 16 dalších ultrabitevních lodí a svaz superbitevníků (PR 288).

V roce 1347 NGL se ultrabitevní loď třídy JUPITER též jmenovala ROD NYSSEN (PR 2486).


Zdroje

PR 3, PR 8, PR 9, PR 10, PR 12, PR 13, PR 16, PR 17, PR 19, PR 20, PR 25, PR 26, PR 28, PR 29, PR 30, PR 31, PR 33, PR 34, PR 37, PR 46, T 212