Menu
Informace o postavě:
Místo narození:Rusko, Země
Národ:Pozemšťané
Popis:podsaditý
Tituly:Generál
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 20: Venuše v nebezpečí
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 24: Džungle na Venuši
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Velitel expedice Východního bloku na Venuši. Měl za úkol zničit základnu Třetí moci, ale Perry při svém návratu z planety Poutník domů na Zemi zabránil Rusům, aby ji zničili.

S ostatními vojáky Východního bloku, kteří přežili, byl nucen zůstat na Venuši, protože Perry jim všechny jejich kosmické lodě ( bylo jich přes 400 ) zničil pomocí svých mutantů.

Mezitím se ruští vojáci rozdělili do 3 táborů: přívrženci generála Tomisenkova, rebelové v čele s četařem Rabovem, který se vydával za přívržence Tomisenkova a pacifisté v čele s poručíkem Valerinským.

Po ztroskotání Thory a jejího robota je zajal a chtěl, aby mu dala takovou moc, jako kdysi Perry Rhodanovi, zničit tak ostatní tábory a ovládnout Zemi.

Vylákal Thoru na procházku a úmyslně zničil jejího robota. Dozvěděl se o posilách ze Země, které tam před rokem přistály a myslel, že jim pomohou zbavit se pacifistů. Plukovník raskujan se obrátil proti nim a zatkl ho, ale podařilo se jim s Thorou, desátníkem Vlasovem, Alicharinem, Zelinským a Kozlovem uprchnout.

Těsně před cílem je však znovu zajal. Po tom, co se Raskujan dozvěděl, že definitivně prohrál, unesl jeho a Thoru. Tomisenkov raskujana nešťastnou náhodou uškrtil.

Poté se přidal k Perrymu, ale měl k němu jediné přání: a to, že chce společně s ostatními být mezi prvními lidmi, kteří kolonizují Venuši, protože se už necítí jako Rus ani Pozemšťan, ale jako Venušan. Perry jeho prosbě vyhovel jen pod podmínkou, že nechají jeho základnu napokoji.