Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 20
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 20
Název:Venuše v nebezpečí
(Venus in Gefahr)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1980
Perry Rhodan ztratí čtyři a půl roku – a generál pátrá po tajemstvích Venuše…
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pán Třetí moci

Reginald Bull - Přítel a blízký důvěrník Perryho Rhodana

Plukovník Freyt - Hypnoblok mu zabránil jednat

Generál Tomisenkov - Má rozkaz dobýt planetu

Major Deringhouse - Zjistí, že i pozemské zbraně mohou být nebezpečné

Tako Kakuta - Je jediný, kdo může vypnout blokádu pozitronického mozku

Crest - Jeho naděje by mohly být zklamány

Posádka STARDUSTU II brzy pozná, že čas na Poutníku vykazuje zvláštnosti. Palubní hodiny po příletu do rodné Sluneční soustavy ukazují 29. ledna 1976, ale tam se už píše 24. května 1980.

Sjednocení lidstva je stále ještě v nedohlednu, ačkoli se o to západ a Asijská federace snaží. Michael Freyt, zástupce Perryho Rhodana, vysvětlí, že ve Východním bloku došlo k převratu, který pravděpodobně opět způsobí třetí světovou válku. Ukáže se jako chyba, že Rhodan, který chtěl zabránit zneužití mocenských prostředků Třetí moci, dal Freytovi hypnoblok, a tím mu bránil, aby působil proti negativnímu vývoji ve Východním bloku.

STARDUST objeví kosmické lodě, se kterými přiletěl ruský generál Tomisenkov na Venuši. Bouře, kterou STARDUST při příletu na druhou planetu rozpoutá, zničí velkou část pěti set lodí, se kterými generál a jeho deset tisíc vojáků přiletěli k Venuši, aby se zmocnili drahocenné arkonidské pevnosti. S padesáti muži, vybavenými arkonskými letovým obleky, vyrazí Rhodan, major Conrad Deringhouse, major Rod Nyssen a poručík Tanner na cestu, aby ve venušské džungli vypátrali Tomisenkovovu divizi. K Deringhouseově skupině patří mutant Son Okura, jehož oči mohou vnímat také vlny infračerveného a ultrafialového spektra. Když budou všechny ruské lodě nepoužitelné, vrátí se muži zpátky ke STARDUSTU1).