Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Deringhouse, Conrad Ezechiel
hledat

Deringhouse, Conrad Ezechiel

(přesměrováno z: Conrad Ezechiel Deringhouse)
Informace o postavě:
Datum narození:1948
Úmrtí:2326
Národ:Pozemšťané
Popis:urostlý; blonďaté vlasy; četné pihy
Tituly:Generál, Kapitán, Major, Poručík
Deringhouse, Conrad Ezechiel
Deringhouse, Conrad Ezechiel
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 8: Základna na Venuši
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 149: Válka Posbiů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Conrad Ezechiel Deringhouse se narodil roku 1948 a ve 24 letech byl nemladším členem U.S. Space Force.

Vzhled

Byl vysoký a hubený, měl slámově blonďaté naježené vlasy. Jeho tvář je značně pihovatá a svědčí o jeho vyhraněném smyslu pro humor, který neztrácí ani v nebezpečných situacích.

Charakteristika

Deringhouse by se dal popsat jako veselý a odvážný člověk. Později se z něj stal lačný a chladný myslitel.

Životopis

1972

Důstojník v hodnosti poručíka U.S. Space Force byl členem posádky a pilotem americké kosmické lodi GREYHOUND. Při druhém americkém přistání na Měsící v květnu 1972 byl zastupujícím pilotem a měl zachránit arkonidské technologie z vraku kosmické lodi na Měsíci.

Protože ale Američané vystřelili omylem svou raketu na GOOD HOPE a GREYHOUND tak při protiútoku ztratili. Společně s Rodem Nyssenem a Michaelem Freytem se musel Deringhouse nechat zachránit Perrym Rhodanem. Jako nápravu pokusu o krádež arkonidské technologie si od USA Rhodan vyžádal přenechání důstojníků. Ti pak byli čestně propuštěni ze Space Force a byla jim nabídnuta služba pro Třetí moc jako vesmírným pilotům. Všichni tři ji přijali a Perryho Rhodana doprovázeli k Venuši.

1975

Major Deringhouse velel stíhačkám GOOD HOPE během expedice Vega, poté i první eskadře STARDUSTU II. Přitom byla jeho stíhačka během hlídkového letu napadena Topsidery. Deringhouse utrpěl těžké popáleniny třetího stupně a musel být delší dobu v péči lékařů.

1981

Roku 1981 mu bylo nabídnuto velení těžkého křižníku CENTURIO, první kosmické lodi postavěné na Terře. Roku 1984 přijal jako plukovník velení nad nově postaveným CENTURIEM.

1984 - 2352

Roku 2043 je Deringhouse generálem. Pozn. V PR 91 je sice uváděno, že je Deringhouse stále ještě plukovník. Tomu ale odporuje fakt, že i mnohem mladší důstojníci, např. Baldur Sikermann již nosí hodnost plukovník.

Roku 2040 velí Solární flotile s hodností generál. Mezitím velel i na bývalé vlajkové lodi Perryho Rhodana, superbitevním křižníku DRUSUS. Kromě toho obdržel v letech 1984 a 2325 několik buněčných sprch, dokud nebyla planeta Poutník zničena.

Generál Deringhouse je v roce 2102 stále ještě velitelem vlajkové lodi DRUSUS, velí však také ve výjimečných případech i IRONDUKE.

Jako generál byl Deringhouse zasvěcen do všech důležitých plánů Solárního impéria, jako například nasazení SOTALY roku 2106.

V roce 2113 velel Deringhouse svazu 500 plavidel proti Posbiům. Kromě toho cestoval jako Rhodanův velvyslanec na Drorah, aby s Akonany vyjednal alianci proti Posbiům. Jako velitel lodi již ale není dále uváděn.

Deringhouse se roku 2326 přidal k dalším 56 relativně nesmrtelným, kteří se podle iniciativy Michaela Freyta vydali zemřít na planetu Shakootee. Tam Conrad Deringhouse umírá a přechází do kolektivu Shakooteeů.

Pocty

Po jeho smrti byla podle něj pojmenována Flotiní akademie Solární flotily v Terranii, stejně tak i jedna z budov v Terranii a vlajková loď flotily GENERÁL DERINGHOUSE.