Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Freyt, Michael
hledat

Freyt, Michael

(přesměrováno z: Michael Freyt)
Informace o postavě:
Datum narození:12. června 1937
Místo narození:USA, Severní Amerika, Země
Úmrtí:někdy v letech 2326 až 2350
Výška:1, 89 m
Národ:Pozemšťané
Popis:vysoký, štíhlý, tmavé vlasy, vážný, humorný
Tituly:kapitán Space Force, plukovník Třetí moci, admirál Solárního impéria, Sluneční maršál, ministr obrany Solárního impéria
Freyt, Michael
Freyt, Michael
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 3: Zářící kupole
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 110: Stopami Antiů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Michael Freyt se narodil 12. června 1937. Je vysoký 1,89 metru, je štíhlý a má tmavé vlasy. Zevnějškem a povahou se velice podobá Perrymu Rhodanovi. Je vážný, ale ani pod vojenskou přísností nikdy neztrácí humor.

Freyt byl záložní pilot první měsíční mise. Jako kapitán US Space Force velel trojici kosmických lodí Země, které v roce 1971 zničily arkonidský výzkumný křižník AETRON. Kromě mu byl svěřen GREYHOUND, sesterská loď STARDUSTU, s níž měl odletět na Měsíc, aby v troskách zničeného korábu vypátral mimozemskou technologii. Přitom došlo k nešťastnému útoku na GOOD HOPE, a Freytova loď byla rozstřílena.

Podplukovník Freyt a přeživší členové z jeho posádky – Deringhouse a Nyssen – byli zachráněni Perry Rhodanem a později požádali o uvolnění ze Space Force. Nakonec se přidali k Třetí moci.

Mezi lety 1975 a 1981 stál plukovník Freyt v čele Třetí moci a budoval Galakto City a základny ve Sluneční soustavě. Jelikož mu Perry Rhodan z opatrnosti zasadil hypnoblok, nemohl zasáhnout do revolučních pletich ve Východním bloku a bezmocně přihlížel, jak jednotnost Země mizí v nedohlednu.

Jako Rhodanův zástupce odpovídal Freyt mezi lety 1972 a 1984 za realizaci mnoha technických projektů, zejména za stavbu kosmických plavidel. V roce 1984 obdržel ukořistěnou skokanskou loď GANYMED, které velel během expedice na Arkon. Po založení Solárního impéria rychle postoupil do hodnosti admirála flotily, poté se stal Solárním maršálem a ministrem obrany Solární administrace.

Maršál Freyt zemřel někdy v letech 2326 až 2350 následkem explozivního dělení buněk. Následkem zničení fyziotronu mu nemohla být poskytnuta buněčná sprcha a nebyl mu přidělen jeden z nalezených aktivátorů.