Menu
Informace o postavě:
Národ:Adlati
Foremon
Foremon
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1814: Pod Galornskou hvězdou
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1875: Mír v Plantagu
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Foremon pochází z národa Adlatů, kteří jsou Galorňanům k dispozici jako pomocníci a prostředníci.

Vzhled

Přestože je jeho tělo poměrně malé a křehké, je v čedičové poušti Galornu téměř neporazitelným bojovníkem.

Charakteristika

Pro Foremona není nic důležitějšího než plnění jeho povinností. Je k sobě tvrdý a nezná slitování ani shovívavost. V Kameňáčkovi stvořil bytost, která pro něj hodně znamenala. Když po jeho "smrti" zkoumal svůj duševní stav, uvědomil si, že zničení Kameňáčka ho zasáhlo hůř než smrt Ce Rhiotona. Také jeho pozdější přátelství s Perry Rhodanem a Reginaldem Bullem vzniklo především z pocitu povinnosti, protože nyní byli spojenci.

Zvláštní rysy

Adlat disponuje paranadáním, které mu v dosahu několika set metrů umožňuje působit na určité typy hornin. Tato schopnost se neomezuje pouze na čedič galornské pouště. Mezi ním a daným materiálem však musí existovat hmotné spojení. Pro obzvlášť přesný účinek musí Foremon na skálu poklepat konečky prstů, podobně jako dirigent.

Sám tuto schopnost nazývá morfováním, protože s její pomocí skálu deformuje.

Foremon dokáže tvarovat skálu jako plastelínu: Během několika sekund ji dokáže navršit do metrových vln, které se pak pohybují rychlostí několika metrů za sekundu. Může tak podle libosti vytvářet strže, jeskyně a vyvýšeniny. Foremon je dokonce schopen proměnit skálu v písek, zahalit protivníky do písečné bouře a poté písek opět proměnit ve skálu. Foremon tuto schopnost zdokonalil natolik, že je dokonce schopen simulovat pohyb malého tvora. Je schopen deformovat stovky metrů čtverečních čediče a nastěhovat ho do několika metrů krychlových.

Dějiny

Věčný strážce

Jeho první vzpomínka je na to, jak byl vysazen z vesmírné lodi poblíž Hřibu na Galornu. Protože se v jeho okolí nevyskytovaly žádné podobné formy, začal časem zapomínat, jak vesmírná loď vypadala. Tehdy ještě netušil, že je extrémně dlouhověkým, kondicionovaným mutantem svého lidu, předurčeným k tomu, aby sloužil jako věčný strážce.

Tento článek obsahuje základní informace převzaté ze stránky »Foremon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org) a v budoucnu bude rozšířen