Menu
Hřib
Hřib
© VPM kg.
Hřib
Hřib
© VPM kg.

Podivný útvar navenek podobný houbě, vysoký 33 metrů. Ze dvou třetin je zapuštěn v zemi, takže ve skutečnosti má tvar starodávné nábojnice s rozšířenou špicí. Má stříbřitý kovový plášť. Poprvé lidé na Hřib narazili na Trokanu, kde se ukázalo, že jde o produkt nesmírně vyspělé techniky, který je schopen bránit se proti cizím zásahům a zkoumání. Z Hřibu zde vyšel Kummerog a vstoupili do něj Perry Rhodan, Alaska Saedelaere a Reginald Bull.

Později vyšlo najevo, že Hřib představuje jeden z pilířů Mostu do nekonečna, transportního systému organizace Thoregon. Mostní dílec se skládá z několika Hřibů a centrálního Megadómu. Skupina Megadómů pak vytváří kompletní Most.

Technický popis

Hřib slouží jako kotva a přístupový bod k Mostu. Tento nesmírně vyspělý dopravní prostředek pracuje na principu časových studní (a tedy psionické sítě), a rovněž byl vystavěn Algorriany. Hřib má tedy úlohu přenést pasažéra do parareality Mostu, skrze níž je možno dojít do dalšího, identického Hřibu. Pro přístup na Most je přitom zapotřebí speciální propustka.

O vlastní technologii Hřibu není známo téměř nic. Technické agregáty jsou podle všeho umístěny v klobouku. Noha Hřibu sestává z nějakého druhu formovací energie a slouží jenom pro zakotvení v zemi. Objekt je přitom umístěn na pevné souřadnice a nelze ho transportovat ani tak vyspělým způsobem, jaký používali Heliotské tvrze.

Hřib nemůže být na vybrané planetě vystavěn ihned: Nejprve je do cílového místa implantováno potenciálové pole. Do něho je posléze Hřib dopraven fiktivním transmiterem.

Známé Hřiby