Hvězdné okno

Hvězdné okno
Hvězdné okno
© VPM kg.

Hvězdné okno je intergalaktické transportní zařízení, které vyvinuli Qevayaanové a Guyaamové a bylo používáno v Říši Tradom.

Dosahuje maximálního doletu přes 400 miliónů světelných let. Jedná se přitom o energetickou plochu, kterou pronikne kosmická loď a materializuje na energetické ploše místa určení. Hvězdné okno je vytvářeno okenními stanicemi.

Kosmické lodě, které chtějí hvězdným oknem projít, se smějí pohybovat maximálně 5 procenty rychlosti světla.

Na rozdíl od transmiterů zde existuje přímé vizuální spojení. Je také možné, jako u pravého okna, dívat se na druhou stranu.

Popis

Hvězdné okno je energeticky nasycená plocha, která v sobě sdružuje hypervlastnosti transice a UHF hyperfrekvencí. Když se Hvězdné okno začne vytvářet, dochází k silné hyperbouři. Pokud je již ale Hvězdné okno stabilizované, nevznikají téměř žádné emise. Celá plocha se jeví jako velká obrazovka, na které člověk vidí hvězdy jiné galaxie.

Nejčastější forma je kvadratická s délkou strany asi 1,8 milión kilometrů (6 světelných sekund).

Vlastnosti

Aby mohlo být propojení mezi počátečním a cílovým bodem vytvořeno, musí být nejprve zhotovena dvě shodná Hvězdná okna. Poté se okenní stanice odebere nadsvětelným letem do cílové galaxie. Tam pak vyrobí Hvězdné okno a nakonec naváže kontakt s domovským Hvězdným oknem. Když již existuje v hyperoblasti časoprostorové zakřivení (např. Hayok), je vybudování Hvězdného okna mnohem jednodušší. V normálním případě by vystačily tři stanice pro každou stranu, z důvodů bezpečnosti je ale každé Hvězdné okno projektováno čtyřmi stanicemi.

Hvězdné okno je pro každé známé hyperzáření neproniknutelné. Jediná možná detekce a komunikace spočívá na světelné signalizaci.

Průlet Hvězdným oknem je možný jen maximálně 5 procentní rychlostí světla. Při vyšších rychlostech světla se zvyšuje pravděpodobnost, že se u Hvězdného okna loď roztříští o pevný povrch. Nad 10 procent rychlosti světla je pak šance na průlet prakticky nulová.

Historie

Technologie Hvězdných oken byla vyvinuta asi před 1,25 miliony let Qevayaany. Když z nich před 1,17 miliony let vznikla superinteligence VAIA, přešly okenní stanice a s nimi také technologie do vlastnictví Guyaamů.

Od té doby, před asi 160‘000 lety, bylo Hvězdnými okny propojeno všech osm galaxií Říše dobra. Nebyly ale používány pro přesun národů, nýbrž jen pro vřelé obchodní kontakty. Před 160‘000 lety se ale v Tradomu vzbouřila Inkvizice rozumu, zabila všechny Guyaamy a zničila Thatrixdruum. Z opatrnosti byla Hvězdná okna odpojena.

Když pak Inkvizice v Tradomu upevnila svou nadvládu, začala znovu Hvězdná okna sama používat. Z různých galaxií Thoregonu tak byly do nulového času přeneseny mocné flotilní svazy, aby se jich zmocnily.

Poslední Hvězdné okno bylo otevřeno 13. října 1311 NGL ve hvězdném archipelu Hayok.

Uprostřed roku 1312 NGL, když byl boj Galaktiků proti Říši Tradom v plném proudu, byly všechny ostatní okenní stanice odstřeleny eltanským instrukčním kódem.

Známá Hvězdná okna

Číslo Sektor Galaxie Dosažitelné přes sousední galaxii
1. Pekkouri Myrrein
2. Zarik Aul Eimanx Terenlanya
3. Urnumar Shath
4. Aglun Felgar
5. Teren Terenga
6. Satur Irsatur
7. Hilval Faenon Terenga
8. Forodel Khidur Terenga
Aktuální data:
29.11.2021
1566 před NGL
29. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459547.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!