Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Trokan
hledat
Astronomická data:
Soustava:Sluneční soustava
Obyvatelé planety:
Herreachové

Exaktně na začátku 9. dubna 1218 NGL je během projektu "adopce" vyměněn Mars, který je přeplněný abruseho krystaly smrti, za Trokan, čtvrtou planetu systému Gurrain v galaxii Calldere v Arresu.

Trokan je velice starý svět, na jižním pólu má Ayindijský archiv.

Zpočátku byl Trokan zahalen do strangeness a tak nedosažitelný. Když na Mostě do nekonečna uvízlý Kummerog vrhnul na Trokan Baolin-ndajskou vrtnou soupravu přes Hřib, byl celý Trokan zahalen polem se zrychleným časem. Současně tu vzniklo z genetických informací uříznuté ruky Kummeroga národ Herreachů. Když se časové pole zhroutí, zjistí se, že strangeness odeznělo.

Kvůli silnější gravitaci a intenzivnějším dopadáním slunečního záření dochází na Trokanu k zemětřesením a tornádům. Dalším problém bylo, že Herreachové byli biologicky zvyklí na přítmí časového pole, a museli si postupně zvyknout na změny dne a noci.

Poté co Perry Rhodan vstoupí do chrámu vrtací hlavy a tím otevře vstup na Most do nekonečna, se materializuje Hřib a chrám se rozpadne na popel.

V roce 1312 NGL dochází k masivnímu objevování sporadických časových studen na Trokanu. Současně se u Herreachů vyvine vize o změněném světě s obrovskými stavbami. V dubnu 1312 NGL je 145 milionů Herreachů s podporou LSP přesídleno na 1366 světelných let od Země vzdálenou planetu Cauto.

Alaska Saedelaere a Monkey se přes jednu časovou studnu dostanou do roje Kys Chamei.

Když se Most do nekonečna zhroutí, krátce potom co se Perry Rhodan a Mondra Diamond vrátí přes Hřib na Trokanu, Trokan zmizí a místo něj se objeví nedotčený Mars – možná že z parareality.