Menu
Informace o postavě:
Datum narození:1243 NGL
Místo narození:Oxtorne
Úmrtí:-
Výška:1.99 m
Národ:Oxtorňané
Popis:světle hnědá kůže a plešatá hlava
Tituly:Agent bývalého Oddílu Nula, Nositel buněčného aktivátoru
Monkey
Monkey
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1926: Rekruti pro Zophengorn
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 2361: Snový stopař
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Skoro dvoumetrový Oxtorňan má široký obličej s holou hlavou a světle hnědou kůži. Nápadný je asi 4 centimetry velký oční implantát, který vypadá jako objektiv kamery. Oxtornerové mu ho implantovaly, když ztratil zrak při nehodě. Pro extrémní odolnost Oxtornerů tento úraz narozdíl od normálního pozemšťana, přečkal.

Na základě jeho zvláštního metabolismu nemohli být oči klonovány, ale byly nahrazeny zvláštnímy antracitově zbarvenými čočkami, které obsahují určité technické vymoženosti. Mimo jiné může Monkey zmenšovat a zvětšovat obrazy, vidět v infračerveném spektru a nakresli obrazy. které už jednou viděl. Oči jsou velice odolné, vybavené operační pamětí, která by se mohla po smrti Monkeyho použít jako 'tachograf'.

Monkey, který vždy nosí mikrogravitátor nastavený na 4,8g, byl členem oddílu nula, obávaným sborem TLD. Později bylo v TLD popíráno, že tento oddíl byl někdy nasazen, což dokonce odpovídá i pravdě. Nejdříve měl u Perry Rhodana funkci 'dozorce', pak se přišlo na to, že ho využívá šéfová Služby pozemské ligy Gia de Moleonová. Při Rhodanově Zophengornské expedici a dobytí SOL se Monkey několikanásobně osvědčil a s dobrovolníky doprovází Perry Rhodana na cestě s SOL. Pravomoci tohoto samotáře bez humoru jsou nepochybné; na základě jeho lačné neznámé minulosti si neudělal žádné přátele. V roce 1300 NGL vyjde najevo, že Monkey nosí aktivační čip. Kdy a od koho ho dostal zůstává neznámé.