Menu
Informace o postavě:
Výška:2.70 m
Národ:Ayindiové
Moira
Moira
© VPM kg.
Moira
Moira
VPM Kg.
Moira
Moira
VPM Kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1680: Moira
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1745: Sholunino kladivo
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Ayindijka, se kterou se Pozemštané pod vedením Perryho Rhodana poprvé setkají 24. ledna 1208 NGL na ledovém světě Charon ve Velké prázdnotě.

Popis

Má hranatou, výraznou tvář, velkou bradu, vysunutou spodní čelist, široká ústa a vystouplý dolní ret. K plochému nosu patří dvě žluté oči s fialovými panenkami, ležící v hlubokých důlcích pod vystouplým obočím. Černé vlasy dlouhé k ramenům má spletené do bezpočtu copánků - ukrývají tajemství, které Pozemšťané rozluští až později. Tím je její symbiont Kibb, který Moiru činí takřka nesmrtelnou. Její 2.70 metru vysoká humanoidní postava je extrémně svalnatá, i její krk je pletencem svalů.

Životopis

Před dvěma milióny lety utrpěla Moira v oblasti Velké prázdnoty obrovskou porážku. Patřila k Ayindiům, kteří byli poraženi Quidorem z Tanxtuunry, legendárním vojevůdcem, jedním z Rytířů Hlubiny. Zůstala na »druhé straně univerza« a působila zde přes dva milióny let jako žoldnéřka. Mimo jiné se stala svědkem velkých bojů mezi Lemury a Haluťany, které zuřily před 50.000 lety v Mléčné dráze. Neustále sledovala postup Perryho Rhodana. Z toho důvodu se nacházela na Charonu a vstoupila jako bojovník do služeb Pozemšťanů. Perry Rhodan, který byl nejdříve šokován velkým množstvím jejích trofejí na palubě Moiřiny lodi STYX, na tuto nabídku nechtěl přistoupit. Přesto žoldnéřka patřila při výpadu Pozemšťanů do Arresa, »druhé straně univerza«, k jejich důležitým spojencům. Než je »vrstva« mezi Arresem a Parresem úplně uzavřena, Moira zůstává v Arresu u ostatních Ayindiů. Existují spekulace, že se žoldnéřka mohla na poslední chvíli se svou lodí přeci jenom dostat do Parresa...