STYX

z Databáze Multiversa
STYX
STYX
© Georg Joergens

STYX je kosmickou lodí Moiry.

Je známo, že každý Ayindi má vlastní kosmickou loď, kterou si může přizpůsobit podle vlastního přání. Před asi dvěma miliony let se Moira dostala se STYXEM do Parresa a od té doby byla i se svou lodí svědkem mnoha událostí v Mléčné dráze, aniž by ji někdo byl vůbec schopen technicky zaměřit.

Technická data

Kosmická loď má tmavofialovou, téměř až černou barvu a tvarem připomíná terranského rejnoka. Je dlouhá asi 800 metrů a šířka je asi 700 metrů. Výška lodi činí cca 100 metrů. Předek STYXU tvoří tlamu, ve které se nacházejí senzory, záď je zakončena překříženým »vlaštovkovitým ocasem«. Na vrchní části trupu se nachází 35 metrová ostrá hrana.

O zbraňových systémech STYXU není známo skoro nic, až na to, že jsou velmi efektivní. O pohonných systémech se může bohužel také jenom spekulovat, vychází se ale z toho, že jde pravděpodobně o typ metagravového pohonu, který dosahuje minimálního nadsvětelného faktoru 1,5 miliardy (!). Jako maskovací zařízení je ve STYXU perfektní temnopole, které nemůže proniknout žádný známý národ.

Vnitřní vybavení STYXU může být přetvářeno podle Moiřiny libosti, protože může vytvářet všechny předměty a zařízení formovací energií a pravděpodobně i z krystalické struktury. V lodi neexistuje ani samostatná centrála ani pevná strojovna nebo hangáry. Moira může provádět všechno řízení bez zřejmých ovládacích prvků, protože pro ovládání STYXU používá mentální řízení.

Posádka

Svým objemem sice STYX poskytuje místo pro několik set osob, posádku však tvoří jen Moira.