Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Ayindiové
hledat
Další informace o národu:
Původ:Arresum
Domovská planeta:neznámá
Ayindiové
Ayindiové
© VPM kg.

Ayindiové jsou vedle Barraydů jediní původní inteligentní obyvatelé Arresa. Všichni Ayindiové, kteří se setkali s Terranci, byli ženy.

Stejně jako Barraydové vznikli z biofór uvolněných Mocným Batalikem. Řeč Ayindiů se nazývá Aylos.

Vzhled

Humanoidní Ayindiové jsou vysocí asi 2,70 metrů, mají tmavou, bronzovou kůži s lehce olivově zeleným nádechem. Vrchní část těla je lichoběžníková a k pasu se zužuje. Paže a nohy jsou velice svalnaté a jejich sedmiprsté ruce působí jako pařáty. Hlava je hranatá a bezvlasá a je ovlivněna širokým, plochým nosem a vyčnívajícím plochým čelem, jakož i hranatými očními bulvami. Oči jsou převážně žluté s fialovými panenkami. Ústa připomínají rybí a mají fialové rty. Brada je široká a vyklenutá a spodní čelist po stranách vyčnívá. Hlava sedí na hadovitě spleteném krku tvořeném svalovými úpony, které pokračují přes celé tělo. Jejich oděv je z černého, téměř nezničitelného materiálu ve formě skafandru. Nosí z lidského pohledu trochu těžkopádné boty.

Střední délka života Ayindiů činí asi 400 let, poté dochází k rychlému stárnutí a degeneraci. Jakmile Ayindi cítí svůj konec, snaží se zapojit do boje proti Abruse, aby v něm nalezl rychlou smrt.

Historie

Ayindiové vznikli z biofór uvolněných Mocným Batalikem. Kosmické lety ovládají již přibližně 4300000 let.

Již více než 4000000 let bojují Ayindiové proti rozmáhající se Abruse. Před 4000000 let vedla Avanata a vědkyně Delacre Projekt Sluneční štít k obraně proti Abruse, který vyvinula.

Před dvěma miliony let měřila enkláva Ayindiů v oblasti rozšíření Abruse jen asi pět miliónů světelných let. V této době byl kanál k 2000000 světelných let měřící enklávě spojeneckých Barraydů uzavřen.

Proti šíření krystalické stuktury Abruse v Arresu zkusili Ayindiové přejít před 2 miliony let do Parresa, tedy naší strany univerza. K tomu stvořili z 22 světů soustavy Aariam 22 průchodů na 22 světů Parresa. Jednalo se přitom o 21 planet Sampler ve Velké prázdnotě a o Mars ve Sluneční soustavě.

První průnik přes osmou planetu Oosinom na Mars byl očekáván Rytířem Hlubiny Permanochem z Tanxbeechu a odvrácen. Permanoch z Tanxbeechu pronikl transičním polem přes Mars do Arresa a Oosinom zničil.

Na základě 50 denní lhůty, kterou má každý živý tvor na přežití na protější straně vlastního vesmíru a kvůli odporu obranného svazu Tanxtuunra pod vedením Rytíře Hlubiny Quidora z Tanxtuunry, je také odvrácen pokus projít světy ve Velké prázdnotě.

Ayindiové zavřou průchozí světy v Parresu, aby mohli zabránit protiútoku Tanxtuunry a mohli zamezit průniku Abruse do Parresa. Planeta Charon je s 21 klíči transferována do Parresa, aby mohli tuto blokádu znovu zrušit.

Pouze díky svému symbiontovi Kibbovi přežila nesmrtelná Moira 50 denní lhůtu a zůstala odříznuta v Parresu.

Roku 1216 NGL, když Moira s Terranci a Voltagem znovu otevřou průchody, zmenšila se enkláva Ayindiů na pouhé tři milióny světelných let.

V roce 1218 NGL se podařilo zničit centrum Abruse. ID založil díky usedlým Nokturnům a 20000000 uvolněným Konceptům tři ostrovy života – na Nočním stínu II, centrálním světě Abruse, na Sainoru v soustavě Gurrain v galaxii Calldere a na Camplatu v mlhovině Nihhat v Arresu, aby tak odstranil zbytky Abruse. Abrusem nakažený Mars byl 9. dubna 1218 NGL díky projektu Adopce vyměněn za archivní svět Trokan, sousední svět Sainoru. Ayindiové nakonec deaktivovali propojení k Parresu přes 21 světů v soustavě Aariam.

Ayindiové hráli důležitou roli při kolonizaci mnoha světů takzvanými Koncepty, tedy lidmi, které ID přijal před pádem Země do Schlundu. Zde poskytovali Ayindiové cennou technickou pomoc, bez které by si asi lidé v Arresu nikdy nevybudovali vlastní budoucnost.

Domovský svět Ayindiů je neznámý.

Galaxie Ayindiů

  • Barsador
  • Calldere
  • Forgon
  • Irginid
  • Kaskadun
  • Maridur
  • Nandoran
  • Plinikal
  • Wanesun

Kosmické lodě

Všechny kosmické lodě Ayindiů mají formu pozemských rejnoků a vyznačují se technikou mnohem mocnější, než mají Terranci. Zejména při prvním kontaktu Terranců s tímto národem na ně udělá dojem hlavně mentální ovládání ayindijských lodí.

Technologie těchto lodí se v průběhu statisíců let měnila. Dřívější typy lodí byly dlouhé asi 4000 metrů, 2000 metrů široké a asi 600 metrů vysoké. Tyto lodě nebyly i přes jejich velikost tak dobře přizpůsobené pro boj proti Abruse jako moderní jednotky. O řízení starších ayindijských lodí není přesně nic známo, je však pravděpodobné, že nemohly být ovládány jen jednou osobou.

Moderní ayindijské lodě jsou dlouhé jen 800 metrů, široké 700 metrů a mají asi 100 metrů vysoký trup. Na zádi se nachází dvě zkřížená ramena, která připomínají ocas ryby. Příď tvoří tlamu, ve které se nacházejí senzory. O používaných technologiích a vysoce účinných zbraňových systémech je toho známo jen málo. Celý vnitřek rejnokovité lodi je tvořen formovací energií. Ovládací prvky tak nejsou potřebné.

Známé ayindijské lodě

Známí Ayindiové