Biofóra

z Databáze Multiversa

Biofóra (biophore) je označení pro nositele života pocházejí ze starořečtiny (řecky: bios = život a phoros = nosit nebo obsahovat). Hyperenergetická kvanta se vyskytují ve dvou různých formách: On-kvanta a Noon-kvanta.

Druhy biofóry

On-kvanta

On-kvanta se na hyperenergetické úrovni shodují s životní energií. Po vypuštění do normálního prostoru jsou schopni vytvářet život v jakékoliv formě.

Noon-kvanta

Noon-kvanta jsou na hyperenergetické úrovni shodné se silou inteligence. Po vypuštění do normálního prostoru jsou schopni vytvořit základ pro organickou inteligenci.

Účel

Biofóry byli Mocnými z pověření Kosmokratů rozšiřovány ve vesmíru pomocí spórových lodí. Měli vytvářet život a dávat základy pro vznik inteligence. S pomocí Rojů byla tomuto životu propůjčována vyšší inteligence, která mu opatřila vlastní vědomí. Živí tvorové, kteří byli pomoci Biofóry vytvořeni nebo jejím působením získali inteligenci, se obecně nazývali biofórní bytosti.

Transport

Na základě schopnosti biofóry reagovat okamžitě s jakoukoliv hmotou, byli ve spórových lodích izolovány v hyperprostorových transportérech.