Barraydové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Fereat, Arresum
Domovská planeta:?

Barraydové nebo Barayové byli, vedle Ayindiů, jediným národem, který existoval v Arresu, než ho ve 13. století NGL začali osidlovat Koncepti a další. Vznikli z biofór, které Mocný Batalik uvolnil v Arresu.

Vzhled

Zvnějšku vypadají Barraydové jako humanoidní bytosti, které jsou vysoké asi 1,40 metrů. Jejich tělo působí velice křehce. Mají značně velké, kulaté hlavy, úplně bez vlasů a jejich kůže je albínsky bílá. Ústa jsou velmi malá a kulatá, v horní třetině obličeje mají dvě černé oči.

Po obou stranách krku sedí vyboulený víceúčelový orgán, který slouží současně jako sluchový, dechový a čichový instrument. Místo, kde je obvykle nos, pokrývají různé žilky.

Končetiny Barraydů jsou rozštěpené. Paže a nohy se skládají z jednoho loktu a jednoho ramena. Spodní končetiny jsou vždy dvakrát tak dlouhé jako horní. Proto mají také velice podivný způsob chůze.

Imunní

Imunní jsou pokládáni za dříve nezaznamenanou mutaci Barraydů. Imunní jsou živořící jedinci, kteří vedou život ve Slowmotion. Nesnášejí žádné jasné světlo, mluví desetkrát tak pomaleji, než normální Barraydové, pohybují se jako kráčející stíny tuhým, pryžovým prostředím. Imunní žijí bez životní energie. Jejich život je založen na jiném, nejasném základu, který nedovoluje žádné množení. Nemohou si bez pomoci obstarat potravu, ani se bránit proti nepřátelům. Protože přísně vzato nejsou vůbec naživu, mohou přežít i smrtelné záření Abruse, a také proto byli až do příchodu nositelů buněčných aktivátorů jedinou útěchou pro Barraydy v boji proti Abruse.

Historie

Barraydové se spojili s Ayindii proti Abruse. Před 2 miliony let zahrnovala enkláva Barraydů 2‘000‘000 světelných let a enkláva Ayindiů 5‘000‘000 světelných let. Od té doby spojení mezi oběma stranami oslabilo, protože kanály mezi oběma enklávami byly blokovány Abrusem.

Roku 1217 NGL se nositelé aktivátorů poprvé setkávají s Barraydy, které nejdříve považují za posly Abruse, ale v poslední chvíli se Galaktici dozví pravdu a odvrátí tak útok Abruse.

Domovský svět

Prastarý národ Barayů měl zpočátku domov v galaxii Fereat. Tak se Barraydové ukryli před 2 miliony let před Abrusem v mlhovině Nihhat, vzdálené 1,5 milionu světelných let od Fereatu a 22,5 milionu světelných let od soustavy Aariam Ayindiů.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!