Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Kibb
hledat

Moira s Kibbem
Moira s Kibbem
VPM Kg.

Moira s Kibbem a svými oběťmi
Moira s Kibbem a svými oběťmi
VPM Kg.

Kibb byl symbiont Moiry, pomocí kterého získala svou relativní nesmrtelnost. Kibb je současně také vlastním jménem jeho národa.

Vzhled

Kibb vypadá jako chobotnice s mnoha chapadly.

Charakteristika

Původně byl Kibb parazit, který ve své lačnosti po krvi všech živých tvorů, jejichž se mohl zmocnit, je vysával a zabíjel.

Poté co Kibb vstoupil do symbiózy s Moirou, přeskočila na něj jiskřička inteligence. Poznal, že v Moiře nalezl partnerku, která by ho mohla udržet na životě po velice dlouho dobu. Z tohoto důvodu ponechal Kibb Moiře její sebeovládání a zasahoval pouze tehdy, když šlo o otázku přežití.

Historie

Kibb se, stejně jako všichni jeho druhové, narodil bez inteligence na domovské planetě Quidor. Kibbové byli vládnoucí formou života své planety a ve své neutišitelné lačnosti po krvi postupně vyhubili všechny větší formy života svého světa. Aby se zachránili před smrtí, upadly do stavu vyschlé ztuhlosti, ze které je dokázal znovu probudit jen pach krve.

Z takovéto strnulosti se probidil Kybb, když ucítil pach Moiřiny krve, která se stála na Kibbův domovský svět do ústranní, kde chtěla zemřít. Při převzetí Moiry získal Kibb inteligenci, a stal se, společně s Moirou, relativně nesmrtelným. Od té doby tvořili symbiózu a nemohli být odděleni.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Kibb« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)