Kigana da Zurie

Informace o postavě:
Místo narození:Luccia
Úmrtí:12 402 da Ark (popraven)
Národ:Lucciáni

Luccián Kigana da Zurie byla vlastníkem jednoho z ostrovů na planetě Luccia.

Dějiny

Šlechtic se – jako mnoho jeho krajanů – stal obětí ekologické katastrofy, která postihla domovský svět Lucciánů. Porušení přírodní rovnováhy zavinila třítýdenní návštěva imperátorova loveckého paláce, která začala 14. praga tarmanu 12 399 da Ark (5776 před Kr.). Da Zurie se pokusil žádat o odškodnění u imperiálního dvora, úředníci ho však ignorovali, neboť nebyl schopen nabídnout úplatky požadované výše.

Když pak bylo k uhrazení nákladů lovecké výpravy zvýšeno daňové zatížení planety, hněv Lucciánů vybuchl v ozbrojeném povstání. Rebelie byla krvavě potlačena bojovými jednotkami arkonské flotily. Část obyvatelstva Arkonidané internovali ve sběrných táborech. Kigana da Zurie, domnělý vůdce vzbouřenců, byl obžalován z velezrady a dopraven k procesu na Celkar.

Proces se odehrál v Aréně spravedlnosti 9. praga prikuru 12 402 da Ark. Do soudního přelíčení se pokusila zasáhnout skupina atentátníků kolem Cobiase, plánovaný útok však zmařilo komando místní gardy pod Atlanovým velením. Da Zurie byl shledán vinným a odsouzen k neomezenému trestu smrti.

Zdroje

Traversan 9

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Kigana_da_Zurie« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!