Atlan Traversan 9 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan Traversan, svazek 9
Název:Cena svobody
(Der Preis der Freiheit)
Autor:Frank Borsch
Vydáno poprvé:08. prosince 1998
Vydáno v češtině:2019, přeloženo (Tyric)
Čas děje: 5772 př. Kr.
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:
Ilustrace:
Atlan Traversan 9 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se srpen roku 1290 NGL. Při pátrání po neocenitelném archeologickém pokladu, tajné stanici Mistrů ostrovů, se Atlan na palubě GILGAMEŠOVA modulu RICA odebere do systému Trav.

Ve hledané stanici se Arkonidan stane obětí defektního stroje času Mistrů ostrovů a je vržen do minulosti. Skončí v roce 12 402 da Ark, což odpovídá roku 5772 před Kristem.

Traversan je v této epoše ve válce. Nert Kuriol da Traversan, starý baron systému, se postavil proti nestoudně vyměřené dani a čelí za to hněvu nelítostného slunečního kura Pyriuse Bita. Když do soustavy přilétne Bitova trestná expedice, Atlan ji díky svým zkušenostem admirála arkonské flotily odrazí.

Nositel buňkového aktivátoru zabrání dalšímu úderu proti Traversanu a s přáteli se vydá na Arkon, k imperátorovu dvoru. Na lovecké planetě Links-Aubertan Atlan jen těsně unikne vražednému přepadení. Nedobrovolně se ocitne na palubě cirkusové lodi OSY MARIGY, která je během letu k místu dalšího vystoupení bez výstrahy sestřelena cizím plavidlem. Posádka přežije a malá kosmická loď ji dopraví na Couratto IV.

Tím však nebezpečí nepomine. Z Atlanova anonymního pronásledovatele se vyklube po-slední Gonozal, který by rád získal nesmrtelnost. Souboj na Arkonu skončí Atlanovým vítězstvím. Arkonidan neztrácí čas a letí osvobodit přátele na Celkar...