Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Oxtorňané
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Oxtorne
Známé obydlené planety:
Oxtorne
Oxtorňané
Oxtorňané
© VPM kg.

Oxtorňané jsou extrémně odolní, z Terranců pocházející, prostředí přizpůsobení obyvatelé planety Oxtorne, osmé planety 520 světelných let od Sluneční soustavy vzdáleného slunce Illema.

Jako prostředí přizpůsobení mohou snadno snášet extrémní poměry na Oxtorne, jako je gravitace 4.8 gravů, teploty mezi -100°C a +120°C a vichřice s rychlostí až 1000 km/h. Oxtorňané jsou průměrně velcí 1.90 metru a šíři v ramenou mají kolem 1.20 metru. Jejich světle hnědá kůže působí hedvábně a je zcela holá, pokud se nepočítá husté obočí.

Jsou přizpůsobeni gravitaci 4.8 gravů a v rozporu s ostatními prostředí přizpůsobenými se mohou jinde pohybovat bez mikrogravitátoru. Jejich tělo se může přizpůsobit každé gravitaci pomocí neregulovatelného organického procesu. Metabolismus a spotřeba kyslíku Oxtorňanů je oproti normálním Terrancům zřetelně zvýšená. Pro to potřebují zejména extrémně velký vnitřní povrch plic a zvýšenou schopnost přenosu kyslíku v krvi. Pevnost jejich svalů a kostí si v ničem nezadají s oceloplastikem. Dokonce i jejich kůže dokáže vzdorovat ostřelování z ručních termozářičů.

Oxtorňané, ačkoliv jejich tělesná stavba připomíná atletické Terrance, váží díky své kompaktní konstituci až 700 kg. Navzdory relativně malé tělesné výšce mají obrovskou sílu. Pro ruční boj vycvičení Oxtorňané jsou jediní obyvatelé Mléčné dráhy, kteří se mohou odvážit zaútočit s holýma rukama na Haluťany a přežít to.

Kvůli jejich konstituci je problematické přijímání biologických náhradních orgánů. Například Monkey proto po ztrátě svých očí nedostal geneticky vypěstované náhrady, ale technologické implantáty. Je podivuhodné, že v 25. století bylo ještě možné biologické náhrady implantovat (například u Perishe Mokarta). Buďto se technologický postup v průběhu staletí ztratil, nebo se přišlo na to, že biologické náhrady nedovolují stejné zatížení jako originál.

Historie

Před Monosem

Oxtorňané se vyvinuli z terranských kolonistů, kteří kvůli poruše své lodi museli v roce 2330 nouzově přistát na Oxtorne. Teprve po třech generacích byla genetická přeměna úspěšně dokončena a Oxtorňané mohli bez pomocných prostředků přežít v prostředí své rodné planety.

Podařilo se jim ochočit si Okrilly a používat je jako hlídače.

Oxtorňané platili za zvláště věrné členy Solárního impéria. Tvořili mimo jiné elitní vojáky strážní divize "Blue Tiger".

Se specialisty na přežití Powlorem Ortokurem a Nerymanem Tulockym se v 35. století objevili dva Oxtorňané, který byli díky dalším genetickým modifikacím schopni přizpůsobit se prakticky libovolnému prostředí.

Po vládě Koncilu Sedmi se Oxtorňané připojili k Lize svobodných Pozemšťanů.

Po Monosovi

Na extrémním světě Taulus byla založena oxtorňanská kolonie. Devátá planet rudého obřího slunce Catherine-well byla osídlena oxtorňanskými uprchlíky s pomocí organizace WIDDER.

Velká část obyvatel Oxtorne byla Monosem vyhlazena. Následkem tohoto traumatu se Oxtorňané přeměnili v anarchickou formu společnosti a vrátili se zpět k původnímu typu života, ve kterém existuje jen tělesná síla a odolnost. Jakákoliv logika byla podřazená jejich smyslům.

Přesto si Oxtorňané nadále uchovali manou kosmickou flotilu. Lodě neměly ale žádnou pevnou posádku. Oxtorňané místo toho bojovali mezi sebou o to, kdo může vstoupit na palubu kosmické lodi. Také rozdělení pozic v lodi bylo regulováno pomocí soubojů. Oxtorňanská domovská flotila byla v dubnu 1341 NGL téměř úplně zničena, když se v Mléčné dráze materializovala flotila Loowerů.

Po skončení Loowerské krize došlo ke změně myšlení na Oxtorne. Vzpomělo se opět na kořeny oxtornských tradic. Anarchické stavy byly rychle zapomenuty a označeny za dočasný kolektivní zmatek.

Známí Oxtorňané