Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Organizace > SKOPEC
hledat

SKOPEC byl odbojovou organizací v době Monosovy nadvlády.

Za panování Cantarů nad Mléčnou dráhou v roce 540 NGL zakládá Homer G. Adams organizaci odporu proti zvůli cizích vetřelců, kteří Galaktiky odřízli od okolního vesmíru a utlačovali je. V roce 1144 NGL tvoří SKOPCE (organizace psaná velkými písmeny, členové malými) ne více než 1000 aktivních, přes celou galaxii rozptýlených "Spáčů", které zatím ještě nepracují aktivně a čekají na okamžik svého nasazení.

Asi 500 Skopců je stále aktivních, přibližně 100 tvoří tvrdé jádro. Vedle nich je ještě tisíce sympatizantů, kteří jsou s útiskem nespokojení a někdy jim pomáhají a podporují, aniž by věděli, že pomáhají velké organizaci. Potenciálním Widderem jsou všichni, kdo si uvědomují útisk, což u většiny galaktiků není ten případ.

To, že SKOPEC za 600 let své existence proti Cantarům skoro nic nedokázal, je především kvůli převaze protivníka, který skoro vždy ví, co SKOPEC plánuje a kde leží jejich základny. Ty jsou většinou zničeni, než by mohli zasadit velkou ránu proti systému. Většinou jsou Skopci na stálém útěku a věčně pronásledováni. Že v roce 1144 NGL stále ještě existuje a bojuje, spočívá v nesmírném pudu po svobodě a v několika vynikajících osobnostech, kteří nepřestávají sršet nadějí na svobodu - všechny vede Romulus, tajemný náčelník SKOPCE. Jen málokdo ví, že jde o Homera G. Adamse, který před svými vlastními lidmi vystupuje jen pod ochranou deflektoru.

Existuje jen velmi málo pevných a tajných, dobře skrytých tajných základen, ale žádné planetární velitelství. To se nalérá na Romulově vlajkové lodi QUEEN LIBERTY.

Zdroje

PR 1440, PR 1445, PR 1455, PR 1469, PR 1473, PR 1474, PR 1479, PR 1481, T 375, T 389

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »WIDDER« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)