Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Cantarové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Neyscuur
Domovská planeta:Jauccron
Známé obydlené planety:
Jauccron

Cantarové jsou národnostní menšinou Anoree, humanoidních obyvatel galaxie Neyscuur.

Pod diktaturou Monose během Století temna byli zdánlivými vládci Mléčné dráhy. Ve skutečnosti byli prostřednictvím Ortonatorů na Monosovi závislí a lehce kontrolovatelní. Původně přišli do Mléčné dráhy při pátrání po Archeontech a poté se pokusili zažehnat nebezpečí Blesků - naposledy postavením Chronopulzního valu.

Vzhled

Cantarové kladou velký význam na to, aby své tělo vylepšili různými kybernetickými implantáty. Jsou humanoidní a podobají se lidem.

Jejich hrbolovité lodě jsou vytvořeny podle vzoru archeontských lodí.

Historie

Cantarové - Cantarui znamená Výstelka - žili na vlastním kontinentu na planetě Jauccron a odlišovali se od ostatních Anoree svými pokusy stát se kyborgy.

Když Illu Siragusa roku 444 NGL přiletěla přes černou díru Siragusa přes Černé hvězdné cesty do Neyscuuru, zjistila, že Lokální skupina chybí v seznamu Černých hvězdných cest.

Protože se domnívali, že to bylo opatření Archeontů - stavitelů Černých hvězdných cest, aby zamaskovali svůj úkryt, vydalo se 50000 Cantarů do Mléčné dráhy, aby tam Archeonty - nebo také Durr-ai-rajmscan (Páni Cest) nebo Machrabové - našli.

Cantarové se roku 448 NGL objevili v Mléčné dráze a pokusili se vystupovat jako mírotvůrci. Když od roku 445 NGL začnou Bleskové ničit planety v Mléčné dráze, jsou považováni na základě podobných kosmických lodí za Cantary.

Ti zjistili, že Bleskové jsou ve skutečnosti Archeonti, které pod vlivem DORIFER-šoku popadl amok. Roku 470 NGL se podařilo Cantarovi Darwynovi sledovat Bleska Orantora do Amagorty.

Během let 470 NGL a 490 NGL se Cantarové pokusili v Amagortě utlumit agresivitu Blesků pomocí kybernetických modulů. Pokus ztroskotal na základě sabotáže modulů.

Pokus Archeontů kontaktovat na Olympu Galaktiky a vše jim vysvětlit, ztroskotal 29. dubna kvůli Bleskovi Boleamu. Z pověření Archeontů vystavěli Cantatové s jejich technikou obranné valy kolem Mléčné dráhy. S dokončením Chronopulzního valu roku 495 NGL byla Mléčná dráha a tím také zbytek Blesků izolováni od zbytku vesmíru.

V současné době se Monosovi podařilo podrobit si Cantary. Díky Ortonátorům a kontrolní síti impulzů života a impulzů smrti se stal pánem nad životem a smrtí Cantarů.

S pomocí Centrální plazmy a proti Monosovi bojujícím Nakkům se Haluťanům roku 1146 NGL podařilo v soustavě Halpat simulovat hypersignály kontrolních sítí. Roku 1147 NGL proniklo 10000 fragmentálních křižníků s Centrální plazmou a 2000 halutskými křižníky s pomocí WIDDERU Chronopulzním valem do Mléčné dráhy.

Díky hyperimpulzům Centrální plazmy a agitaci mírových mluvčí Anoree se podařilo přetáhnout Cantary na stranu odporového hnutí. Sedge Midmays a jeho tým vyvinuli způsob operace, kdy bylo možné odstranit Ortonáror a tím byli Cantarové osvobozeni.

Po konci Monosovy vlády nad Mléčnou dráhou roku 1149 NGL se vrátilo přes 20 milionů v Mléčné dráze žijících Cantarů zpět do své domovské galaxie.