Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1455
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1455
Název:Zvědové pro Halut
(Kundschafter für Halut)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Mise v centrálním sektoru - Icho Tolot pátrá po svém národu
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan hledá svůj národ

Atlan a Yelyaz - Tolotovi společníci při hledání

Zy-Cher - Cheborparner

Nygdür - paragravový mutant

Panthor - obyvatel »pekla«

HALUTA překoná s Icho Tolotem, Atlanem a Yelyazem na palubě nebezpečí centra Mléčné dráhy a blíží se k sektoru Haluta. Yelyaz manévruje lodí v systému rour tvořených často se křížícími hyperenergetickými silovými poli, které tu WIDDER před pět a půl rokem zřídil jako zaměřovací ochranu. Přechod z první do druhé hyperenergetické tunelové roury ale selže a HALUTA se musí stáhnout. Yelyaz tvrdí, že na Andaloru, sedmé planetě nedalekého rudého slunce Hancour, možná vědí, jak se na Halut dostat. Na ghéttové světě, na který Cantarové odvážejí genetický odpad, zavede bluesanský klon Icho Tolota a Atlana k tajné základně, kterou vede Cheborparner1) Cherborparczete Zycherbret. Ukáže se, že Yelyaz, klon WIDDEREM manipulovaný Omni-Blue série 600, který před dvaceti lety uprchl z klonského ghetta na rehabilitačním světě USTRAC2) k WIDDERU a potom se osvědčil zejména při akcích v soustavách Impron2) a Satys3), potají doufá, že na Andaloru osvobodí další bluesanské klony ze série 600. Cheborparner ale oznamuje, že tyto před půl rokem Daarshol4) odvedl k neznámému cíli5). Kromě toho vysvětluje, že Cantarové objevili hyperenergetické tunely a přeměnili je v pasti. Dlouhodobá strukturální deformace, do jehož ochrany velení WIDDERU roury nainstalovalo, stále ještě existuje a představuje tak jedinou cestu na Halut.

Díky deformaci chránění před zaměřením Cantary, dorazí HALUTA na planetu Haluťanů. Útok Blesků ale proměnil její povrch ve sklovitou hmotu. V jednom podzemním zařízení je objeven Nygdür, bluesanský klon série 600, který jako paragravitátor může přivést atomy ke zhroucení a vytvořit tak degenerovanou hmotu. S těmito psionickými schopnostmi vytvořil pod povrchem labyrint, ve kterém bez vědomí cantarských základen žije mnoho mutantů, kteří prchli z různých planet Mléčné dráhy. Na upozornění insektoidního Quita, jehož druh ve vaječném stádiu vývoje, sbírá informace, najde Tolot a jeho společníci neúplnou memokrychli, kterou tu zanechal nějaký Haluťan v roce 493 NGL před útokem na jeho domovský svět. Když se tehdy od jednoho Quita dozvěděl, že jeho národ emigroval, opustil neznámý Halut a odebral se na Terzrock6).

Když Nygdür zničí Tolotovým přistáním zalarmovanou bojovou základnu Cantarů a obětuje přitom svůj život, může HALUTA odstartovat. Tolot se rozhodne Atlana a Yelyaza odvézt na Heleios7), a nakonec odletět na Terzrock8).