Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 665
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 665
Název:Zloděj vulkánu
(Die Vulkan-Diebe)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
ISK v akci - CheF má přemístit horu
Hlavní postavy románu:

Paylusche-Pamo - rektor Chmorlské univerzity

Frank Eigk - asistent rektora

Frank Chmorl-Pamo - člověk ze zkumavky

Cheborparczete Faynybret - šéf ISK

Simo San - nezdvořilý Siganec

Poleicra - pověřenec Leticrona, nového Prvního Hetrana Mléčné dráhy

Z pověření Perry Rhodana odlétá vůdce Inteligenci-hledacího komanda1), Cheborparner Cheborparczete Faynybret2), zvaný CheF, se šedesáti čtyřmi flotilními tendry typu DINOSAURUS-S do systému malého rudého slunce Tow-Tono, aby na Gopstol-Maru, Marsu podobné druhé planetě, zachránil kov Chmorl obsahující vulkanický kužel před zásahem Larů a Supertěžkých. Paprsky pětidimenzionálně zářících krystalů způsobují u lidí harmonii a vyrovnanost a zvyšují inteligenci a paměť. Během dvaceti tří let, které uplynuly od doby, kdy planetu plukovník Frank Eigk s EX WETTERSTEIN objevil, vznikla na svazích vulkánu Chmorlská univerzita, jedna z nejvýraznějších vysokých škol Solárního impéria. Její vedoucí, Anti-kněz Paylusche-Pamo, se brání pomocí v hoře skrytých technických prostředků zaniklé kultury proti úmyslům CheFa, až je mu nakonec umožněno nahlédnout do podrobností operace. Zatímco je 1480 metrů vysoká hora, která má u základny přibližně dvacet kilometrů, rozebírána, vynoří se 11. července 3459 Supertěžký Poleicra se třemi válcovitými křižníky, aby Chmorlský vulkán z pověření Leticrona zabavil. Poleicraovy lodě přistanou na Gopstol-Maru, ale Paylusche-Pamo je tak poškodí energetickou bytostí, kterou vytvoří cizorodé stroje zmizelého Chmorlského národa, že radši opět odstartují. V boji s flotilními tendry jsou nakonec zcela zničeny.

Když 19. července třicet dva tendrů systém Tow-Tono s polovinou vulkánu opustí, objeví se SVE-křižníky Lara Gopstol-Marua. Také jejich energetické trupy se podaří energetickým bytostem z Chmorlského vulkánu zničit. Bez dalších obtíží se zbylým třiceti dvěma flotilním tendrům 24. července podaří odvést zbytek hory.

Neobtěžovány dosáhnou tendry Provconovy pěsti. Mozkové kmity nadčlověka Franka Chmorl-Pamo, kterého Paylushce-Pamo vytvořil pomocí uměle vyrobeného vajíčka a spermie, a který se teprve před několika dny předtím probudil z osmnáctiletého spánku, způsobí u Vincranů3), kteří mají tender provést temnou mlhovinou, silné bolesti hlavy. Společně s plukovníkem Eigkem opustí Frank Chmorl-Pamo flotilu ve space-jetu. K akční skupině CheFa patřící siganec Simo San zkratem zabrání odletu malé kosmické lodi a proto musí oba muže nedobrovolně doprovázet4).

25. července dosáhnou flotilní tendry s fragmenty sopky planetu Gäa. Šedesát čtyři fragmentů sopky je na narovnáno na sebe a vytvoří 2287 metrů vysokou horu, a Paylushe-Pamo založí Chmorlskou univerzitu na Gäa.